Peegasm: niebezpieczny i szkodliwy orgazm

Istnieje wiele sposobów na odczuwanie przyjemności seksualnej. Jednak peegasm, najnowszy trend w orgazmach, jest zdecydowanie jednym z najdziwniejszych. Warto wiedzieć, że jest szkodliwy dla zdrowia.
Peegasm: niebezpieczny i szkodliwy orgazm
Diego Pereira

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Diego Pereira.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca, 2023

Peegasm to nowa i niebezpieczna forma kobiecego orgazmu.

Być może nigdy nie słyszałaś tej nazwy, a może już ją znasz? W każdym razie ważne jest, aby dowiedzieć więcej o tym dziwnym i szkodliwym trendzie. Zasadniczo peegasm wymaga ciągłego wstrzymywania potrzeby oddania moczu – aż do granic możliwości – w celu osiągnięcia orgazmu.

Trend ten stał się ostatnio popularny w sieciach społecznościowych. Wszystko zaczęło się od wspomnienia o tej formie orgazmu przez jednego z użytkowników sieci społecznościowej Reddit. Odpowiedź była natychmiastowa i wiele kobiet potwierdziło te doniesienia.

Inne, oprócz potwierdzenia poszły krok dalej i przyznały, że odczuły ulgę, wiedząc, że wiele osób podziela ich opinię i upodobania. Z drugiej strony niektórzy uważają, że jest to niewygodne i bolesne doświadczenie.

Odpowiedzi udzielili również mężczyźni, chociaż tylko mniejszość twierdziła, że ​​czuje przyjemność.

Peegasm, dziwny orgazm

Według Patricii Geraghty, specjalistki ds. zdrowia kobiet, peegasm nie jest zaburzeniem, lecz normalną reakcją organizmu. „Gdy nerki stają się zbyt pełne, wywierają nacisk na wszystkie otaczające narządy, w tym łechtaczkę. Kiedy kobiety oddają mocz, eliminują nacisk, co prowadzi do reakcji podobnej do orgazmu seksualnego”.

Kobieta w łóżku stara się o peegasm.
Dla wielu kobiet opóźnienie oddawania moczu może prowadzić do podniecenia seksualnego i późniejszego orgazmu.

Inne teoria sugeruje, że, aby zapobiec wydostaniu się moczu, napinają się wszystkie mięśnie wokół cewki moczowej. Po ich rozluźnieniu odczuwasz ulgę, która może być bardzo intensywna, ponieważ cewka moczowa jest również strefą erogenną.

Peegasm – związane z nim zagrożenia

Mimo że peegasm niekoniecznie jest uważany za zaburzenie, nie oznacza to, że jest to doświadczenie bezpieczne lub zdrowe.

Przeciwnie, stwarza spore ryzyko dla tych, którzy to praktykują, zarówno umyślnie, jak i przypadkowo.

Omówmy niektóre z nich.

Zakażenia nerek

Kiedy mocz ulega wstrzymaniu, naturalna sterylizacja zachodząca w drogach moczowych ustaje.

Schemat dróg moczowych kobiety, na które wpływa peegasm.
Skoncentrowany mocz prowadzi do wysokiego ryzyka infekcji dróg moczowych.

Bakterie, które mogą uszkodzić nerki, są nadal obecne w drogach moczowych i prowadzą do infekcji nerek lub innego odcinka dróg moczowych.

Nietrzymanie moczu, obrzęk prostaty i urazy pęcherza i cewki moczowej

Inne możliwe problemy wywołane przez peegasm to nietrzymanie moczu, obrzęk prostaty oraz urazy pęcherza i cewki moczowej.

Mięśnie nerek rozciągają się bardziej niż normalnie, gdy narząd jest wypełniony nadmiarem płynu. Gdy zdarza się to często, tracą elastyczność. Pozostają rozciągnięte bez wystarczającego skurczu, który pozwala na regulację strumienia moczu.

Również nacisk wywierany na nerwy wzdłuż cewki moczowej i pęcherza może zmieniać ich funkcję i zwiększać ich wrażliwość. Kiedy to nastąpi, reagują one na każdy bodziec, niezależnie od jego intensywności. Prowadzi to do ciągłej potrzeby oddawania moczu. Jest to jednak tylko uczucie. Podczas korzystania z łazienki może się bowiem okazać, że mocz wcale nie wypływa.

W przypadku mężczyzn infekcje nerek i dróg moczowych mogą powodować przewlekły obrzęk i zapalenie gruczołu krokowego.

Chociaż takie przypadki są bardzo rzadkie, nadciśnienie może nawet rozerwać pęcherz i cewkę moczową. To z kolei prowadzi do wycieku moczu do brzucha i może spowodować infekcję. Ryzyko jest jeszcze większe, jeśli osoba, która się wstrzymuje mocz, otrzyma cios lub wykona nagły ruch.

Bezpieczniejsze sposoby czerpania przyjemności z seksu

Ludzie, którzy lubią peegasm, robią to, ponieważ nacisk najprawdopodobniej stymuluje najbardziej wrażliwe nerwy w narządach płciowych. Może to być spowodowane tym, że nerwy te nie są odpowiednio pobudzane podczas ich stosunków seksualnych.

Istnieje wiele innych zdrowszych sposobów stymulowania nerwów poprzez stymulację seksualną.

  • Spróbuj masturbacji, odkrywając różne obszary narządów płciowych.
  • Możesz także szukać bodźców zewnętrznych: fizycznych, wizualnych, czy nawet słuchowych. Dźwięki mogą prowadzić do podniecenia, a tym samym do większej wrażliwości nerwów.

Jeśli wypróbowałaś inne metody i nie jesteś w stanie uzyskać satysfakcji, być może powinnaś skonsultować się z lekarzem lub seksuologiem. Pomogą Ci znaleźć bezpieczniejsze rozwiązania w celu uzyskania odpowiedniego podniecenia.

Jeśli potrafisz osiągnąć „normalny” orgazm przez stosunek ze swoim partnerem albo masturbację i uważasz, że chcesz spróbować peegasmu tylko dla zabawy lub ciekawości, dobrze się zastanów. Nie narażaj swojego zdrowia. Znajdź inne sposoby na uzyskanie podniecenia.

Seks powinien być przyjemny, a nie szkodliwy.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.