Dildo – co to takiego i jak go używać?

10 czerwca, 2019

Używanie dildo i innych zabawek erotycznych jest na porządku dziennym i coraz więcej osób korzysta z nich, aby dawać sobie przyjemność.

Istnieje coraz więcej zabawek erotycznych i nie zawsze łatwo jest odróżnić ich nazwy. Wibratory, dildo… Jest tak wiele produktów na rynku, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Powinniśmy jednak wiedzieć, jakie są funkcje każdego z nich.

Chociaż niektóre z zabawek są do siebie podobne to nie są one takie same. Albo przynajmniej nie są wykonane z tych samych materiałów lub nie są przeznaczone do tego samego celu.

Czym jest dildo?

Dildo jest zabawką seksualną, która może być używana podczas stosunku seksualnego lub do masturbacji. To użytkownik decyduje o intensywności, ponieważ dildo nie ma opcji wibracji.

Podobnie jak w przypadku innych elementów związanych z przyjemnością seksualną istnieją dildo wykonane z różnych materiałów. Najlepszym wyjściem jest nabycie tych hipoalergicznych, aby uniknąć problemów ze skórą właściwą.

Zazwyczaj mają kształt penisa o różnych rozmiarach (grubości i długości). Mogą również różnić się teksturami i kolorami, ale są to jedynie kwestie estetyki. U niektórych dwie końcówki mają różne kształty, które można stosować do stymulacji pochwy lub odbytu.

Przeczytaj też: Kobiecy orgazm – co zrobić by go ułatwić?

Jaka jest różnica między dildo i wibratorem?

Jeśli mówimy o tradycyjnych dildo główna różnica polega na tym, że nie wibrują. Jednak na rynku można już znaleźć te zabawki posiadające opcję wibracji i spełniających funkcję wibratora.

Wibrator nie zawsze ma funkcję stymulacji wewnątrz pochwy lub odbytu. Istnieją na przykład małe wibratory, których używa się tylko do stymulacji łechtaczki.

wibrator

Możemy również znaleźć inne wibratory, które są używane do masażu różnych części ciała. Również różnią się rozmiarami, teksturami i kolorami.

Wskazówki, by wybrać najlepszy wibrator

  • Określ, jakich odczuć szukasz. Możesz wybrać zabawkę, która służy do penetracji lub po prostu wibruje.
  • Kształt i rozmiar. Powinniśmy zastanowić się, która zabawka da nam więcej przyjemności i czy zmieści się ona do torby podróżnej.
  • Materiał. Ważne jest, aby zwracać uwagę na jakość materiałów, z którymi wyprodukowana jest zabawka erotyczna. Należy uważać, aby nie zawierała substancji chemicznych i nie powodowała alergii.
  • Ładowanie. Nie wszystkie urządzenia używają takich samych baterii.

Odkryj: Udany seks – poznaj 9 niezawodnych sposobów

Najpopularniejsze rodzaje dildo

1. Dildo realistyczne

Są niemal dokładną repliką prawdziwego penisa ze wszystkimi jego częściami. Możesz zobaczyć żołądź, żyły i zakończenia nerwowe. W niektórych sklepach produkują wibratory na miarę, które symulują penisa, którego zawsze chcesz mieć przy sobie.

2 Dildo zwykłe

Mają ten sam kształt, ale bez żadnych szczegółów, które go personalizują, takich jak kolory lub tekstury. Bardzo łatwo je kupić i są dużo tańsze. Wydają się być najlepszą opcją, gdy dopiero zaczynamy eksperymentować, abyśmy mogli nabrać pewności siebie i przejść do następnego poziomu.

3. Dildo podwójne

Są dłuższe niż zwykłe dildo i mają dwa takie same zakończenia. Zaleca się używanie go z partnerem, ponieważ dwie osoby mogą go używać jednocześnie. Jest bardzo często używany w relacjach seksualnych między kobietami.

4. Dildo pobudzające punkt G

Stymulowanie punktu G u kobiet jest źródłem przyjemności, która daje niezwykłe doznania. Nie zawsze jest możliwe uzyskanie tych doznań za pomocą dłoni, dlatego też te wibratory są tak wyjątkowe. Ma zakrzywioną końcówkę, która pomaga w odlezieniu strefy erogennej.

punkt g

5. Dildo analne

Są cieńsze i dildo niektórych marek mają lekko zakrzywioną końcówkę. Nie należy wkładać całego wibratora w odbyt. Niesie to ze sobą wysokie ryzyko i możemy wylądować w szpitalu w celu jego usunięcia przez profesjonalistów.

Dildo analne ma tę zaletę, że działa również w pochwie, ale nie możemy powiedzieć tego samego w drugą stronę. Musimy o tym pamiętać, aby uniknąć problemów zdrowotnych lub obrażeń.

Dildo ogólne

Możemy kupić różne końcówki do użycia na innych częściach ciała w czasie stosunku seksualnego. Jeśli jesteś osobą, która czerpie przyjemność z masturbacji polecamy wibratory, które możesz założyć na palce. W ten sposób osiągniesz lepsze efekty.

Mężczyźni, którzy uważają, że ich penis jest zbyt mały mogą dołączyć dildo do swojego członka. Przy tej okazji partnerka doświadczy zupełnie innych doznań seksualnych.

Również seks oralny jest w dzisiejszych czasach obecny w różnych praktykach, a co za tym idzie w handlu.  Dlatego możemy kupić wibratory, które można przymocować do brody.

Podsumowanie

Mówi się, że wibratory są historycznie najstarszymi zabawkami seksualnymi ludzkości. Niektórzy uważają, że znalezione obrazy są tylko rzeźbami, ale ich użycie nie jest wykluczane.

Te zabawki ewoluowały wraz z rozwojem ludzkości i eliminacją mitów na temat seksu. Co więcej w dzisiejszych czasach jest tak wiele ofert, że trudno jest zdecydować się tylko na jedną.