Udany seks – poznaj 9 niezawodnych sposobów

Chociaż dla większości z nas gra wstępna jest często pomijanym elementem intymnego zbliżenia, w rzeczywistości namiętne pocałunki i pieszczoty są w stanie rozniecić nawet najmniejszą iskrę pożądania oraz w znaczący sposób wpływają na satysfakcję partnerów z miłosnych igraszek.
Udany seks – poznaj 9 niezawodnych sposobów
Isbelia Esther Farías López

Napisane i zweryfikowane przez filozof Isbelia Esther Farías López.

Ostatnia aktualizacja: 26 maja, 2023

Mówiąc o seksie, należy uwzględnić wiele różnych punktów widzenia. Bez względu jednak na upodobania wszystkim chodzi o jedno – o udany seks. Skrycie marzymy o tym, by być cudownymi kochankami, którym absolutnie nikt się nie oprze. A jak sprawa wygląda w rzeczywistości?

Podstawową kwestią, jaką należy sobie uświadomić, jest fakt, że kobiety i mężczyźni różnią się od siebie jak ogień i woda, a każda z płci ma zupełnie inne intymne oczekiwania, pragnienia i potrzeby. Skoro tak od siebie się różnimy, charakteryzujemy się również odmiennym sposobem odczuwania seksualnej satysfakcji.

Należy również podkreślić, że do spraw seksu każdy podchodzi po swojemu. Jest to kwestia osobista, a zatem to, co jednemu może sprawiać przyjemność, niekoniecznie jest źródłem spełnienia u innych. Z cielesnością należy bowiem eksperymentować.

Ty i twój partner jesteście w stanie odkryć najgłębsze pokłady erotyzmu i osiągnąć niesamowity orgazm, bazując na dialogu. Bez znajomości intymnych upodobań partnera nie ma bowiem szans na całkowicie satysfakcjonujący i udany seks dla obu stron jednocześnie.

Seks czy udany seks?

Generalnie w różnych środowiskach na całym świecie panuje przekonanie, że seks polega głównie na penetracji i następującym w jej wyniku orgazmie. I tyle! Często zapominamy o tym, że intymne zbliżenie może być źródłem znacznie większej rozkoszy niż ta, którą dotychczas poznaliśmy.

Całująca się para a udany seks

Jeśli uda ci się nawiązać szczególny kontakt z partnerem, wasze seksualne zbliżenia mogą być jeszcze przyjemniejsze. Poznaj dziś z nami 9 wskazówek na udany seks. Dzięki nim będziesz mógł w pełni cieszyć się miłosnymi zbliżeniami. Pamiętajmy, że satysfakcjonujące życie seksualne jest gwarantem dobrego samopoczucia i optymizmu.

Recepta na udany seks

Pierwszym i najważniejszym krokiem do udanego seksu jest stałe podtrzymywanie iskry w związku. Wyjście poza schematy i strefę komfortu przynosi nam nowe doznania oraz nie pozwala nudzie wkraść się do naszej sypialni. Im częściej będziesz zaskakiwać swojego partnera, tym bardziej ekscytujące będą wasze intymne zbliżenia.

Pozycje seksualne są ważne, lecz nie najważniejsze. Aby rozpalić partnera do czerwoności i osiągnąć spektakularny orgazm, należy skupić się przede wszystkim na grze wstępnej. Dopiero później przejdźcie do praktykowania Kamasutry. To właśnie pieszczoty poprzedzające penetrację w wielkim stopniu warunkują intensywność odczuwanych doznań.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zrewolucjonizować swoje życie seksualne i otworzyć się na nowe doznania, koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu.

Jak sprawić, by każde zbliżenie seksualne było udane?

1. Uwodzenie to podstawa gry wstępnej

Uwodzenie należy rozpocząć od zadbania o higienę osobistą: pójdź do fryzjera, ogól się, kup atrakcyjne perfumy, dobierz odpowiedni strój… Osoby zaniedbane, nie przykładające wagi do wyglądu, nie są atrakcyjne ani nie wzbudzają pożądania.

To samo dotyczy oczywiście kobiet. Zrzuć dres i załóż seksowną sukienkę, wydepiluj nogi, zadbaj o włosy i cerę, kup sobie kilka kompletów koronkowej bielizny (eksperymentuj z gorsetami, pończochami, podwiązkami…), miej zawsze w domu świeczki i przyjemnie pachnące olejki do masażu.

Wbrew powszechnej opinii wszyscy jesteśmy wzrokowcami i bez wątpienia pierwszym czynnikiem, który rozbudza pożądanie seksualne jest wygląd zewnętrzny. Pamiętaj jednak, że należy dbać o siebie zawsze, nie tylko tuż przed randką.

2. Rozbudzaj pożądanie

Celem gry wstępnej jest rozbudzenie pożądania obydwu partnerów. Generalnie kojarzymy tego typu igraszki z czasem bezpośrednio poprzedzającym stosunek seksualny. Wbrew pozorom grę wstępną można jednak zainicjować dużo wcześniej.

Kokietuj swojego partnera lub swoją partnerkę już od samego rana. Przed wyjściem do pracy popieść jego czy jej włosy, w ciągu dnia wyślij kilka pikantnych wiadomości, prześlij pobudzające wyobraźnię zdjęcie… A kiedy w końcu się zobaczycie na koniec dnia, przygotuj romantyczną kolację, zrób gorący striptiz i przejdźcie do działania.

Para w łóżku i udany seks

Podczas gry wstępnej skup się na pieszczotach części ciała, o których na co dzień zapominamy. Delikatnie muskaj uszy, szyję, włosy, stopy czy sutki partnera. Doskonałym sposobem na rozbudzenie pożądania jest erotyczny masaż z zastosowaniem odprężających olejków eterycznych.

Tradycyjny masaż połącz z pocałunkami oraz pieszczotami najróżniejszych części ciała. Możesz również pójść o krok dalej i zaserwować swojej drugiej połówce seksowny, zmysłowy taniec. Na zakończenie zaproś swoją drugą połówkę do wspólnej zabawy i do wzajemnego odkrywania stref erogennych w rytm ulubionej muzyki, zrzucając powoli ubrania.

3. Nie zapominaj o pocałunkach

Pocałunki są ogromnie ważnym elementem każdego miłosnego zbliżenia. Sprzyjają one budowaniu atmosfery intymności oraz sprawiają, że seks znacznie wykracza poza granice cielesności.

Całujcie się długo i namiętnie, najlepiej pośród ciemności albo patrząc sobie głęboko w oczy. Obdarzaj namiętnymi całusami nie tylko usta partnera, ale całe jego ciało. Z pewnością szybko odkryjesz miejsca, których pieszczenie językiem przynosi mu wyjątkową przyjemność.

4. Eksperymentuj z nowymi pozycjami

Nie ma co ukrywać – najczęściej wybieraną pozycją seksualną jest tradycyjny układ na misjonarza. Jest ona łatwa dla obojga i pozwala patrzeć sobie w oczy podczas stosunku oraz obdarzać się wzajemnie pocałunkami, podgryzać szyję czy pieścić dłońmi plecy.

Pamiętaj jednak, że monotonia to wróg związku, dlatego więc warto często zmieniać pozycje oraz próbować nowych – być może przyniosą wam one jeszcze więcej satysfakcji i miłosnego spełnienia.

Zbliżenie seksualne kobiety i mężczyzny

Porozmawiaj szczerze ze swoim partnerem i otwarcie spytaj go o jego erotyczne fantazje. Dowiedz się, jakich pozycji chciałby spróbować i zafunduj mu dawkę nowych doznań. To samo dotyczy i ciebie – opowiedz swojej drugiej połówce, jakie zmiany i nowości chciałabyś wprowadzić do waszej sypialni. Pamiętaj, że udany seks zawsze zakłada innowacje i odrobinę fantazji.

Nie obawiaj się, przecież nie zawsze trzeba kochać się w pozycji misjonarskiej. Przekonajcie się na własnej skórze, że różne propozycje z Kamasutry są znacznie bardziej ekscytujące. Naprzemiennie przejmujcie inicjatywę nad stosunkiem. Raz ty na górze, raz on lub ona.

Pozwalaj też swojemu partnerowi na ekstazę w pozycji „na pieska”. W rzeczywistości uwielbiają ją nie tylko mężczyźni – kobiety również osiągają w niej orgazm nie z tej ziemi.

5. Ostrożnie z pieszczotami

Pieszczoty są ogromnie ważnym elementem zarówno gry wstępnej, jak i stosunku seksualnego. Jednakże często zdarza się, że nie do końca potrafimy wyczuć wrażliwość naszego partnera lub partnerki.

Koniecznie powinieneś zdać sobie sprawę z tego, że pieszczoty nie są synonimem ugniatania ani wbijania w skórę paznokci. Twój dotyk powinien być delikatny i zmysłowy. Staraj się obserwować reakcje swojego partnera – często prawdziwie erotyczne pieszczoty wywołują u niego gęsią skórkę. To jeden z niekwestionowanych sygnałów wskazujących na naprawdę udany seks.

Delikatnie pieść całe ciało swojego partnera, począwszy od twarzy, policzków, szyli, piersi, sutków, a skończywszy na plecach czy stopach. Jeśli dotychczas nie przywiązywałeś dużej wagi do magii dotyku, czas przekonać się, że delikatne pieszczoty mogą doprowadzić twoją drugą połówkę do prawdziwej miłosnej ekstazy.

6. Co mówić?

Zdaniem wielu seksuologów łechtaczka jest ściśle połączona ze słuchem. Rzeczywiście spore grono kobiet potwierdza, że rośnie w nich podniecenie, gdy partner obsypuje je komplementami. Szepcz więc do ucha swojej partnerce, że jest piękna, seksowna, że jej nagie ciało ogromnie cię podnieca…

Para tuż przed pocałunkiem

Warto uświadomić sobie, że udany seks nie jest zwyczajnym, fizycznym kontaktem między partnerami. Aby relacje intymne były w pełni satysfakcjonujące, należy w równym stopniu stymulować ciało, jak i umysł oraz wyobraźnię drugiej połówki. Wówczas zbliżenie staje się zmysłowe i umożliwia nam odkrycie nowego wymiaru rozkoszy.

7. Jak długo trwa udany seks?

Generalnie kobiety nie lubią mężczyzn szybkich i brutalnych w kontaktach intymnych. Aby płeć piękna osiągnęła orgazm, należy poświęcić jej znacznie więcej czasu niż kilka szybkich minut. Jak już wspomnieliśmy, niezwykle ważnym elementem miłosnych zbliżeń jest gra wstępna, podczas której następuje stopniowe podgrzewanie atmosfery oraz rozpalanie najskrytszych żądz.

Jeśli jesteś mężczyzną, nie spiesz się. Skup się na romantycznym nastroju, pieszczotach, pocałunkach i innych czułościach. Sam stosunek nie musi być jednak maratońskim wyczynem. Piętnaście lub dwadzieścia minut w zupełności wystarczy, abyście oboje osiągnęli orgazm.

Pamiętajmy jednak, że od czasu do czasu tak zwany szybki numerek również podgrzeje atmosferę w związku.

8. Stosuj lubrykanty, by mieć udany seks

Nie obawiajcie się stosować lubrykantów. Wspaniale poprawiają one jakość intymnych zbliżeń. Bardzo często lateksowe prezerwatywy nadmiernie wysuszają wydzielający się z pochwy śluz, przez co kobieta może odczuwać dyskomfort w trakcie stosunku.

Miłosne igraszki - udany seks

Seksuolodzy zalecają regularne stosowanie lubrykantów. Dzięki nim unikniemy nieprzyjemnych podrażnień oraz zapewnimy sobie i partnerowi w pełni udany seks.

9. Nie zasypiaj zaraz po stosunku

Mężczyzna po dobrym seksie po prostu zasypia. Staraj się jednak tego nie robić. Pomimo zmęczenia przytul swoją partnerkę, pocałuj, pieść jej wyczerpane orgazmem ciało… Ona tego potrzebuje.

Niech pieszczoty po stosunku będą dla ciebie autentyczną wisienką na torcie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.