Zaburzenia erekcji. Jak pomóc partnerowi?

· Kwiecień 5, 2018
Czy wiesz, że zdrowy styl życia może decydować o tym, czy będziesz cieszyć się udanym życiem seksualnym? Poprawa krążenia, ma również korzystny wpływ na wzmocnienie erekcji.

Zaburzenia erekcji są częstsze niż nam się wydaje. Chociaż są one powiązane z fizjologicznymi zmianami, przez jakie przechodzą starsi mężczyźni, mogą dotyczyć mężczyzn w każdym wieku.

Bardzo często młodzi ludzie czują się zakłopotani tą sytuacją, a ich partnerzy nie wiedzą, jak im pomóc. Z tego powodu ważne jest, aby dowiedzieć się o tym, co może powodować problemy ze wzwodem oraz znaleźć rozwiązanie jako para by wzmocnić erekcję.

W dzisiejszym artykule poznasz przyczyny, objawy oraz jak leczyć zaburzenia erekcji.

Co to są zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji, znane również jako impotencja męska, to niezdolność mężczyzn do osiągnięcia lub utrzymania wzwodu podczas uprawiania seksu. Utrudnia satysfakcjonujące nawiązywanie intymnych spotkań i może powodować problemy z poczuciem własnej wartości i depresję.

Objawy zaburzenia erekcji obejmują:

 • Trudności z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji podczas stosunku seksualnego.
 • Erekcja trwa dłużej niż zwykle lub jest trudna w niektórych pozycjach.
 • Erekcja jest słaba.
 • Utrzymanie erekcji to duży wysiłek.
 • Orgazm osiąga się w krótszym czasie lub z niepełną erekcją.

Dlaczego występują zaburzenia erekcji?

zaburzenia erekcji, kobieta rozbiera mężczyznę

Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na zaburzenia erekcji.

 • Przede wszystkim ważne jest, aby udać się do specjalisty, aby ustalić, czy pojawienie się problemów z erekcją jest problemem fizycznym, czy wtórnym skutkiem choroby.
 • Po odrzuceniu choroby, dobrze jest przeanalizować, czy problemy są związane z czynnikami psychologicznymi.
 • Chociaż wiele osób je ignoruje, czynniki takie jak stres, nerwy, zmęczenie mogą wyzwalać zaburzenia erekcji.

Jak pomóc partnerowi wzmocnić erekcję?

Jeśli twój partner ma problemy z erekcją i chcesz mu pomóc, jako pierwszy krok, postaraj się, aby zrozumiał, że sytuacja jest całkowicie normalna i może się zdarzyć każdemu.

Jako kobieta nie powinnaś przyjmować postawy żartobliwej, ani też nie powinnaś czuć smutku. Chociaż możesz myśleć, że nie jesteś wystarczająco podniecająca, jest to normalne zjawisko fizjologiczne, które możecie razem rozwiązać.

Popraw komunikację

Dobra komunikacja między partnerami jest podstawą rozwiązania tego problemu. Jeśli otwarcie będziecie mówić o tym temacie, z pewnością rozwiązanie będzie łatwiejsze.

Pamiętaj że możesz mówić o rzeczach, których nie lubisz, frustracjach i wszelkiego rodzaju emocjach, które w pewien sposób wpływają na poziom podniecenia.Warto przegadać wszystkie frustracje, oczekiwania, emocje które mogą wpływać na temperaturę w łóżku.

Ponadto, dzięki dobrej komunikacji, para zbliża się do siebie, a to sprzyja osiągnięciu przyjemności seksualnej.

Para w łóżku - uwodzenie partnera a zaburzenie erekcji

Stymuluj strefy erogenne

Prawidłowa stymulacja stref erogennych jest jednym z najważniejszych filarów udanej erekcji i zapewniających przyjemniejsze doznania seksualne.

Gra wstępna jest ważna nie tylko dla kobiet. Pieszczoty, pocałunki i seks oralny przed stosunkiem są nie tylko przyjemne, ale pomagają osiągnąć i przedłużyć erekcję. Ważne jest, aby znać wrażliwe punkty partnera, jego preferencje i fetysze. Bez wątpienia stymulacja członka będzie skuteczna, aby zmotywować go do seksu.

Wskazówki

 • Jeśli twój partner nie może osiągnąć erekcji, lub jeśli ustaje ona podczas aktu seksualnego, spróbuj niektórych gier seksualnych, aby spróbować podniecić go do maksimum.
 • Zanim zniechęci się do seksu, staraj się motywować go pieszczotami, pocałunkami lub szeptem.
 • Masuj jego genitalia, jeśli to możliwe, wzmocnij wrażenia olejkami erotycznymi.

Prowadźcie zdrowy styl życia

Chociaż jest to jeden z najbardziej pomijanych aspektów, faktem jest, że zdrowy styl życia może znacznie pomóc w zapobieganiu i leczeniu zaburzeń erekcji. Pary ćwiczące i dobrze odżywiające się mają przyjemniejszy i trwały seks.

Siedzący tryb życia, konsumpcja tytoniu i zła dieta to czynniki wpływające na krążenie krwi, a zatem na erekcję.

Para w kuchni zdrowe odżywianie a zaburzenie erekcji

Wskazówki

 • Zachęć swojego partnera do zdrowego odżywiania się. Zdrowa dieta może znacząco poprawić erekcję.
 • Poszukaj dyscypliny sportowej, którą możecie uprawiać razem lub zmotywuj go do pójścia na siłownię.
 • Postaraj się, aby zapomniał o swojej pracy lub problemach. Pomóż mu zrelaksować się poprzez medytację lub masaż.

Jeśli zaburzenia erekcji trwają dłużej lub zaczynają negatywnie wpływać na wasz związek, wskazane jest, aby udać się do specjalisty. Twoje wsparcie podczas procesu leczenia jest podstawą do pokonania tego problemu.