Męskie strefy erogenne - dowiedz się, gdzie ich szukać

Męskie strefy erogenne - dowiedz się, gdzie ich szukać
Mariel Mendoza

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Mariel Mendoza.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia, 2023

Nie jest tajemnicą, że kobiety mają bardzo specyficzne punkty przyjemności na ciele. Jednak możesz być zaskoczona tym, że męskie ciało ma również określone męskie strefy erogenne.

Odpowiednio stymulowane, zwiększają siłę orgazmu, dzięki czemu doświadczenia seksualne Twojego partnera mogą być lepsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Orgazm jest rozładowaniem napięcia seksualnego, a napięcie to powstaje między innymi poprzez stymulację wrażliwych miejsc na ciele partnera lub partnerki.

Lizanie, gryzienie, a następnie wzbgacanie gry wstępnej o zimne lub gorące wrażenia sensoryczne, na przykład poprzez ssanie kostki lodu lub picie gorącej herbaty, doprowadza ich do szaleństwa. Poznaj zadziwiające męskie strefy erogenne, o których mogłaś nie wiedzieć.

Męskie strefy erogenne

Uszy

Wielu mężczyzn lubi, kiedy dotyka się ich uszu. Często jest to obszar, o którym zapominamy podczas pieszczot z ukochanym. Warto wiedzieć, że stymulacja małżowiny usznej może podniecić lub uspokoić naszego partnera.

  • Delikatnie chwyć kciukiem i palcem wskazującym punkt, w którym płatek ucha styka się z ze skórą blisko twarzy.
  • Następnie powoli pociągnij w dół i pozwól, aby palce wróciły do góry, aby zacząć od nowa. Szepcz zmysłowe słowa w jego ucho i stymuluj je. To go podnieci.

Używając swoich palców, ust oraz zębów – oczywiście z wyczuciem – z pewnością osiągniesz satysfakcjonujące rezultaty.

Podbrzusze

Zacznij od jego pępka, a następnie przesuwaj dłonie w dół.

Obszar brzucha między pępkiem a miednicą jest bardzo wrażliwą strefą erogenną. Gdy krew płynie z miednicy i napięcie seksualne się kumuluje, obszar ten uwrażliwia się i staje się wspaniałym miejsce do stymulacji.

Delikatnie pieszcząc genitalia i przechodząc do innych obszarów, a następnie powracając do podbrzusza, stworzysz napięcie seksualne w całym ciele.

Podbrzusze męskie strefy erogenne

Wewnętrzna strona ud

Pomyśl o jego wewnętrznej stronie ud jako “opakowaniu prezentu”. Dotknięcie tej strefy może wprowadzić Twojego p artnera  w dobry nastrój.

  • Wolno przesuwaj opuszkami palców w górę i w dół po skórze na wewnętrznej stronie jego ud.
  • Podążaj za konturem uda, powoli przesuwając wskazujący i środkowy palec w górę iw dół tego punktu erogennego.
  • Daj temu miejscu kilka delikatnych klapsów przed silniejszym naciśnięciem dłonią na górną część uda. Następnie zacznij od nowa delikatny masaż palcami.

Umysł

Szeptaj mu seksowne rzeczy do ucha. Jesli chodzi o męskie strefy erogenne, umysł jest jedną z najpotężniejszych z nich.

Jeśli Twój umysł zaczyna odczuwać podniecenie, ciało również.

Kark

Używanie pióra, palców lub delikatnie dotykając szyję oraz obojczyki partnera może zwiększyć jego podniecenie. Sugeruje się również stymulowanie obu tych stref naraz.

umysł męskie strefy erogenne. Kobieta przytula partnera
  • Pomyśl o stymulowaniu obu obszarów w tym samym czasie. Na przykład, delikatnie pocierając jego szyję i podgryzając płatek ucha, jednocześnie przesuwając ręce w dół jego ciała.
  • Bądź kreatywna w tych połączeniach. Niektórzy mężczyźni uwielbiają, kiedy partnerka delikatnie drapie ich kark paznokciami tuż poniżej linii włosów.

Usta

Sprawa z pocałunkami wygląda tak, że nigdy nie powinny być dawane byle jak, ale kochankowie powinni smakować każdy moment. To przekazanie Twojej pasji, która go podnieca i wprawia w nastrój na dziki seks.

usta męskie strefy erogenne

Kość krzyżowa

Atmosfera zawsze staje się bardziej seksowna, kiedy wiesz, że przyjemność, którą sprawiasz swojemu mężczyźnie, doprowadza go do szaleństwa. Odkryj, jak go odpowiednio nastroić używając tej nie tak znów czywistej strefy erogennej.

Kość krzyżowa to niewielki trójkąt znajdujący się na końcu kręgosłupa, zaraz nad pośladkami. Spróbuj ją głaskać lub delikatnie przesuwać po niej palcami i paznokciami. Zrób to niespodziwanie, a partner z pewnością doceni Twoją spontaniczność.

Penis

Penis to najwrażliwsza męska strefa erogenna. Warto jednak wiedzieć, że znajduje się na nim nie jedno, ale aż cztery miejsca, które możesz stymulować.

Pamiętaj, że każdy z tych punktów wymaga innego rodzaju stymulacji dla osiągnięcia najlepszych rezultatów:

  • Główka penisa najlepiej reaguje na pocieranie, ssanie i ciepło.
  • Trzon, zwłaszcza w dolnej części, najlepiej reaguje na głaskanie i pocieranie.
  • Szew znajdujący się tuż poniżej główki, na dolnej części, jest niesamowicie wrażliwym elementem członka i stymulacja go może dać mężczyźnie ogromną przyjemność.
  • Nasada penisa jest najmniej wrażliwą częścią członka. Dlatego podczas jej stymulacji musisz użyć odrobinę silniejszego nacisku.

Moszna

Wiele kobiet błędnie sądzi, że jądra zaliczają się do tego zacnego grona, jakim są męskie strefy erogenne. Ale prawda jest taka, że to nie jądra, ale otaczające tkanki.

W rzeczywistości, jeśli skupisz się na jądrach, może to być dla Twojego partnera bardzo bolesne. Bardzo ważne jest delikatne poruszanie się po tej strefie. Dla największej przyjemności wybierz linię, która biegnie przez centrum moszny.

Krocze

Jest to obszar pomiędzy moszną a odbytem, czyli na przeciwległym końcu jego prostaty. Oznacza to, że kiedy delikatnie masujesz krocze, możesz pośrednio stymulować męski punkt G.

męskie strefy erogenne krocze, kobieta caluje partnera

Bądź jednak ostrożna, twój mężczyzna może być również przeciwko przekroczeniu tej kontrowersyjnej linii, więc pieść ją powoli i staraj się odczytywać jego reakcje.

Męski punkt G

To jest gruczoł w ciele. który znajduje się za jądrami. Jego odpowiednia stymulacja może sprawić, że orgazm będzie o wiele bardziej potężny.

Jednak ponieważ znajduje się wewnątrz ciała, nie jest łatwo dotrzeć. Jednym ze sposobów na to jest stymulacja odbytu, na co jednak wielu mężczyzn się nie zgadza. Dlatego zanim przystąpisz do stymulacji punktu G, powinnaś porozmawiać o tym z partnerem.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Boscán Leal A. Propuestas críticas para una concepción no tradicional de la masculinidad. Opción. 2006; 22(51): 26-49.
  • Buarque de Gusmão L, Alves Guimarães V, Medeiros Diégues J. Femoral trigon: what is the real medial limit? Int. J. Morphol.  2004;  22(2): 119-120.
  • Bueno Filho A. A próstata e sua interferencia na sexualidade masculina. Revista Brasileira de Sexualidade Humana. 2003: 75-79- https://www.rbsh.org.br/revista_sbrash/article/download/536/485
  • Levin, R.J. (2018), Prostate-induced orgasms: A concise review illustrated with a highly relevant case study. Clin. Anat., 31: 81-85.
  • Luján Bargas M. El sexo en el cerebro. Una mirada a través del prisma de las preconcepciones de género. Revista Colombiana de Filosofía de la Ciencia. 2015; 15(31): 105-128.
  • Nummenmaa L, Suvilehto J, Glerean E, et al. Topography of Human Erogenous Zones. Arch Sex Behav. 2016; 45; 1207–1216. https://doi.org/10.1007/s10508-016-0745-z
  • Younis I, Fattah M, Maamoun M. Female hot spots: extragenital erogenous zones. Human Andrology. 2016; 6(1): 20-26. DOI: https://doi.org/10.1097/01.XHA.0000481142.54302.08
  • Gaglio P. La digitopuntura autoadministrada podría reducir los síntomas relacionados con el stress en cuidadores de familiares mayores. Evidencia, Actualizacion En La práctica Ambulatoria. 2021; 24(1), e002081. https://doi.org/10.51987/evidencia.v24i1.6908
  • Casco S, Soto-Vega E, Arroyo C. Lesiones de pene: reporte de 4 casos, Revista Mexicana de Urología. 2016; 76(6): 378-382.
  • Duby Z, Hartmann M, Montgomery E, et al. Condoms, Lubricants and Rectal Cleansing: Practices Associated with Heterosexual Penile-Anal Intercourse Amongst Participants in an HIV Prevention Trial in South Africa, Uganda and Zimbabwe. AIDS Behav. 2016; 20: 754–762. https://doi.org/10.1007/s10461-015-1120-0

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.