Uwodzenie partnera – jak robić to dobrze?

· Styczeń 18, 2018
Uwodzenie partnera to nie jest zadanie na jeden dzień. Aby uniknąć w związku popadnięcia w monotonię i szarą rutynę codziennego życia, musimy postarać się, aby stało się to elementem naszego sposobu życia.

Uwodzenie partnera to cecha charakterystyczna ludzi. Zazwyczaj jest ono intensywne w początkowych fazach związku. Wtedy też oboje partnerów zdaje się być zauroczonych magicznym czarem drugiej osoby. Wszystko wtedy aż iskrzy.

Należy jednak pamiętać, że fakt, iż uwodzenie partnera towarzyszy nam na początku związku, niekoniecznie oznacza, że będzie tam na zawsze.

Prawda jest taka, że aby związek dwojga ludzi był silny, trwały i satysfakcjonujący, musi się w nim znaleźć miejsce zarówno na uwodzenie partnera jak i na tak zwaną „szarą codzienność”.

To właśnie te małe, codzienne gry między partnerami, pieszczoty, dogadzanie drugiej osobie, uwodzenie jej i staranie się, aby wywrzeć na niej dobre wrażenie, znikają czasem w miarę trwania związku i rozpływają się jak we mgle.

Czy coś takiego zdarzyło się w Twoim związku? Czy odczuwasz niedosyt bądź martwisz się tym, co się ostatnio dzieje? Nie popadaj w przygnębienie.

W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci kilka kwestii związanych z tym, jak powinno wyglądać uwodzenie partnera. Płomień w Twoim związku można odnowić i utrzymać żywym, jeżeli tylko oboje tego chcecie.

Koniecznie zobacz też artykuł: Trwały związek – jak go wybudować?

Pamiętaj, odświeżenie, odnowienie energii między Wami oraz podwyższenie temperatury związku jest w zasięgu Twojej ręki. To tak naprawdę nic trudnego. Wszystko zależy od Twojego nastawienia.

Dlatego właśnie w dzisiejszym artykule podamy Ci pięć sposobów na uwodzenie partnera. Dzięki temu wróci między Wami namiętność

Uwodzenie partnera i ożywianie ognia między Wami – jak to robić

1. Rutynie mówimy decydowanie: „Nie!”

W kwestii, jaką jest uwodzenie partnera oraz utrzymywanie odpowiedniej temperatury związku, trzeba przyznać, że rutyna jest zdecydowanie największym wrogiem.

Nie mamy tu na myśli rutyny w pracy, stanowiącej niezbędny element naszego życia. Mamy na myśli rutynę związku między dwojgiem ludzi. Może to polegać na jedzeniu zawsze w tym samym miejscu, chodzenie do tych samych sklepów, kochanie się w tych samych pozycjach

Para w kuchni wspólnie gotuje czyli jak uwodzić partnera

Jeżeli z wyprzedzeniem wiesz, co zrobi Twój partner lub jak będzie wyglądał Wasz dzień razem, wkrada się nuda i monotonia. Nie ma w tym nic przyjemnego, prawda?

W takiej sytuacji będzie trzeba wyjść poza strefę komfortu i zdecydować się na zmiany.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj więc artykuł: Czy związek ma przyszłość? Czy warto dalej walczyć

2. Sam na sam, tylko Ty i ja

To bardzo ważny punkt sztuki, jaką jest uwodzenie partnera. Owszem, kiedy pojawiają się dzieci, nie jest łatwo dać sobie czas sam na sam. Nie oznacza to jednak, że mamy prawo zaniedbywać tę dziedzinę życia.

Codzienne uwodzenie partnera obejmuje również dbanie o odpowiednią atmosferę tak, żeby czuł się on dobrze i aby był zadowolony.

Co najmniej raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie zaplanujcie sobie randkę tylko we dwoje. Tak, żeby nie było z Wami nikogo innego. Cieszcie się wspólnym czasem, spędzajcie go razem i wykorzystujcie go tak, żeby jeszcze bardziej się do siebie zbliżyć.

Rodzina, praca i odpowiedzialności dnia codziennego są ważne, owszem, ale Wasz związek też. A raczej przede wszystkim.

Koniecznie zobacz też artykuł: Miłość – nie rezygnuj z niej tylko dlatego, że zadała Ci ból

3. Uwodzenie partnera to nie kwestia daty

„Dziś jest nasza rocznica. Przyniosę jej kwiaty i okażę miłość, a potem będziemy się kochać”. Nie, nie rób tego! Owszem, to miłe, gdy pamięta się o ważnych datach i dba się o detale. Jeżeli jednak są to jedyne momenty, które spędzamy razem w romantyczny sposób, coś jest nie tak. Oznacza to, że szczęście w związku zaczyna się ulatniać.

Pamiętaj, że przy Twoim boku znajduje się ktoś, kto Cię kocha. Nie bierz tego za pewnik, wysilaj się. Dawaj dużo z siebie i uczyń uwodzenie partnera częścią swojego życia.

Dzięki temu zbliżycie się do siebie, partner stanie się jeszcze bardziej otwarty, poprawi się Wasze życie w domu (i w łóżku).

Para na randce w parku

4. Choć może wydaje się to oczywiste, eksperymentuj!

Uwodzenie partnera odbywa się wspaniale poprzez wspólne przeżywanie nowych doświadczeń.

Nie trzeba po to wyjeżdżać na drogie wakacje do tropikalnych krajów, codziennie jeść w drogich restauracjach bądź każdego tygodnia planować luksusowych wydarzeń we dwoje, aby móc doświadczyć zmian i odświeżenia.

  • Uwodzenie partnera to nie epizod, to stan. W dużej mierze zależy on od sposobu, w jaki zwracamy się do naszego partnera i jak go traktujemy.
  • Otwórz się na nowe możliwości i na doświadczanie razem nowych rzeczy – nawet tych najprostszych. Bardzo szybko zauważysz, jak wzrasta temperatura Waszego związku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj też artykuł: Poczucie wolności podsyca płomień w przypadku pary

5. Otwieraj się, wyrażaj to, co czujesz

Z całą pewnością zauważyłeś, że niektóre związki z czasem tracą swój żar, wypala się w nich ogień a uwodzenie partnera staje się jedynie wspomnieniem z czasów początków związku.

W pewien sposób popadamy w zamknięty krąg, osłabiając naszą komunikację.

Chodzi o to, żeby przytulać, całować, chwalić, rozpieszczać, schlebiać… Są to szczegóły, które odżywiają i wzmacniają siłę naszego związku, pozwalając na to, by on kwitł. Dzięki temu uczucie, jakie towarzyszyło nam na początku naszego związku, nigdy nie wygaśnie.

Para na randce przy winie

Nigdy nie tłum i nie kryj w sobie tego, co należy powiedzieć partnerowi. Jeżeli zamykasz się w sobie i oddalasz się od partnera, z czasem skomplikuje to całe Wasze wspólne życie.

Idealnie byłoby otwarcie mówić partnerowi o tym, czego chcesz, o czym marzysz i co Ci nie odpowiada. Jest to najlepsza i najprostsza droga do porozumienia.