Zwiększ pożądanie seksualne dzięki tym 5 roślinom

Gdy nasze pożądanie seksualne ulega obniżeniu pod wpływem naszych emocji lub nadmiernego stresu, możemy skorzystać z cennych właściwości niektórych roślin, aby stawić temu czoła i poprawić tę nioekorzystną dla nas sytuację.
Zwiększ pożądanie seksualne dzięki tym 5 roślinom

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Obniżone pożądanie seksualne może zostać spowodowane wieloma różnymi czynnikami. Słaby poziom komunikacji z partnerem, ciągłe zmiany równowagi hormonalnej w organizmie i stres to tylko niektóre z głównych przyczyn.

Chociaż początkowo nie zwracasz na to uwagi, to jednak krok po kroku niskie pożądanie seksualne może negatywnie wpłynąć na Twój związek i często staje się z głównych przyczyną kryzysu w relacji między dwoma osobami.

Dlatego też, choć może to być po prostu coś, co przeminie z czasem, zlekceważenie niskiego libido może zwiększyć napięcie psychiczne, spowodować brak równowagi emocjonalnej i wywołać pewien poziom nieufności w związku.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że dostępne są na rynku w 100% naturalne środki, które ze względu na swoje właściwości pomagają zwiększyć pożądanie seksualne i ogólnie poziom energii na co dzień.

To wszystko razem bez wątpienia spowoduje pozytywną reakcję w Twoim układzie nerwowym, pomoże poprawić ogólną wydajność i podnieść pożądanie seksualne. Nie wahaj się zatem przed ich wypróbowaniem, jeśli podejrzewasz u siebie opisany w tym artykule problem!

1. Korzeń pieprzycy peruwiańskiej doskonale zwiększa pożądanie seksualne

Korzeń pieprzycy peruwiańskiej jest jednym z najstarszych znanych ludzkości środków do leczenia zaburzeń równowagi hormonalnej, które mogą powodować obniżenie libido u kobiet.

Pieprzyca peruwiańska na pożądanie seksualne

Roślina ta zawiera w sobie spore ilości magnezu i cynku, a także niezbędne minerały, które równoważą aktywność Twoich hormonów płciowych.

Niezbędne składniki:

 • 1 szklanka wody (250 ml)
 • 1 łyżeczka do herbaty korzenia pieprzycy peruwiańskiej (5 g)

Sposób przygotowania opisywanego środka:

 • Zagotuj szklankę wody, a gdy zacznie ona wrzeć, dodaj do niej korzeń pieprzycy peruwiańskiej.
 • Pozostaw naczynie na gazie przez kolejne 3 minuty, a następnie zdejmij je z ognia.
 • Odczekaj 5 lub 10 minut na ostygnięcie naparu, a po upływie tego czasu przecedź go przez sitko.

Jak należy stosować tak uzyskany produkt?

 • Wypij ten napar z samego rana. Jeśli chcesz, możesz także wypić go ponownie po południu.
 • Pij go co najmniej 3 razy w tygodniu, aby poczuć jego działanie.

Dodatkowa informacja: możesz również zażywać korzeń pieprzycy peruwiańskiej w postaci suplementów dostępnych w proszku do rozpuszczenia w wodzie lub kapsułkach do połknięcia.

2. Miłorząb japoński (ginkgo biloba)

Mimo tego, że roślina ta jest znana głównie ze swoich korzyści dla układu sercowo-naczyniowego, to jednak miłorząb japoński (gingko biloba) jest także doskonałym produktem uzupełniającym codzienną dietę, który zwiększa Twój ogólny poziom energii i pożądanie seksualne.

Jest to roślina o cechach afrodyzjaku, która świetnie sprawdza się zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, ponieważ poprawia krążenie krwi i pomaga poprawić odpowiedź układu nerwowego na różnego rodzaju bodźce i stymulację.

Niezbędne składniki:

 • 1 szklanka wody (250 ml)
 • 1 łyżka stołowa liści ginkgo biloba (15 g)

Sposób przygotowania opisywanego środka:

 • Zagotuj wodę i dodaj do niej liście miłorzębu japońskiego.
 • Przykryj naczynie, zmniejsz ogień tak bardzo, jak to tylko możliwe i pozwól liściom zaparzać się przez kolejne 3 minuty.
 • Następnie odczekaj 8 lub 10 minut, aż napar osiągnie temperaturę pokojową.

Jak należy stosować tak uzyskany produkt?

 • Pij ten napój na pusty żołądek, najlepiej każdego dnia.

3. Dzięgiel (angelica)

Ta roślina znana jako dzięgiel, arcydzięgiel lub angelica jest przykładem tradycyjnej rośliny leczniczej, która jest powszechnie stosowana w leczeniu różnych schorzeń wpływających na jakość stosunków seksualnych.

Dzięgiel na pożądanie seksualne

Jej regularne stosowanie stymuluje przywrócenie równowagi w produkcji estrogenów u kobiet, pomagając jednocześnie w naturalny sposób nawilżyć obszary intymne, co rzecz jasna sprawia, że sam stosunek seksualny będzie znacznie przyjemniejszy.

Ale dzięgiel pomaga również poprawić krążenie krwi, co pomaga w poprawie stopnia podnieceniu i wzmocnieniu erekcji u mężczyzn.

Niezbędne składniki:

 • 1 łyżeczka do herbaty dzięgla (5 g)
 • 1 szklanka wody (250 ml)

Sposób przygotowania opisywanego środka:

 • Dodaj łyżeczkę dzięgla do szklanki wrzącej wody, a następnie przykryj naczynie.
 • Pozwól mu zaparzać się przez 10 minut, a po upływie tego czasu przecedź napar.

Jak należy stosować tak uzyskany produkt?

 • Pij ten napar o dowolnej porze dnia.

Informacja dodatkowa: unikaj picia tego naparu w nadmiernych ilościach.

4. Dziurawiec zwyczajny

Dziurawiec zwyczajny, znany potocznie jako ziele świętojańskie czy też ziele Świętego Jana jest popularnym naturalnym lekiem na depresję i lęki. Ma silne właściwości relaksujące, które przede wszystkim pomagają hamować rozwój zaburzeń równowagi układu nerwowego.

Jego spożywanie jest korzystne także w przypadku obniżenia aktywności seksualnej, zwłaszcza gdy niskie pożądanie seksualne jest wynikiem nadmiernego stresu lub złego samopoczucia.

Niezbędne składniki:

 • 1 łyżka stołowa dziurawca zwyczajnego (15 g)
 • 1 szklanka wody (250 ml)

Sposób przygotowania opisywanego środka:

 • Dodaj ziele Świętego Jana do szklanki wrzącej wody, a następnie przykryj ją.
 • Odczekaj 10 minut na zaparzenie liści, a następnie odcedź płyn.

Jak należy stosować tak uzyskany produkt?

 • Wypij ten napar każdej nocy przed pójściem do łóżka.

5. Żeń-szeń

Ta stymulująca roślina zwiększa poziom energii fizycznej i psychicznej, przyczyniając się do uzyskania lepszych wyników i większej satysfakcji podczas stosunków seksualnych.

Żeń-szeń na pożądanie seksualne

Jej regularne stosowanie redukuje stres i niepokój, dwa najważniejsze czynniki, które mają negatywny wpływ na pożądanie seksualne. Ponadto żeń-szeń poprawia ona krążenie krwi i zwiększa wrażliwość organizmu na bodźce i stymulacje o charakterze seksualnym.

Niezbędne składniki:

 • 1 szklanka wody (250 ml)
 • 1 łyżeczka do herbaty korzenia żeń-szenia (5 g)

Sposób przygotowania opisywanego środka:

 • Wlej wodę do garnka i zagotuj.
 • Gdy zacznie już wrzeć, dodaj do niej żeń-szeń i pozwól mu gotować się przez 3 minuty na małym ogniu.
 • Wyłącz gaz, zdejmij naczynie z ognia i odstaw na 10 minut. Po upływie tego czasu przecedź napar.

Jak należy stosować tak uzyskany produkt?

 • Pij ten napar z samego rana co najmniej 3 razy w tygodniu.

Czy dostrzegasz u siebie niskie pożądanie seksualne lub inne problemy o podobnej naturze? Pamiętaj, że oprócz wypróbowania tych naturalnych środków, najważniejszym krokiem do poprawy sytuacji będzie poprawa komunikacji ze swoim partnerem lub partnerką.

To może Cię zainteresować ...
Libido u kobiet – jak leczyć, kiedy spada?
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Libido u kobiet – jak leczyć, kiedy spada?

Spadek libido u kobiet może mieć związek z wieloma różnymi czynnikami takimi jak zmiany hormonalne, stres, zmęczenie, problemy zdrowotne czy emocjo...


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Cui YH, Zheng Y. A meta-analysis on the efficacy and safety of St John’s wort extract in depression therapy in comparison with selective serotonin reuptake inhibitors in adults. Neuropsychiatr Dis Treat. 2016 Jul 11;12:1715-23.
 • CHARNAY REBOLLEDO, M., and HENRIQUEZ FIERRO, E. (2003). Prevalencia Del Deseo Sexual Inhibido En Mujeres En Edad Fértil Y Factores Relacionados. Ciencia y Enfermería 9, 55–64.
 • Balick, M.J., and Lee, R. (2002). Maca: From traditional food crop to energy and libido stimulant. Alternative Therapies in Health and Medicine 8, 96–98.
 • Urbina, S., and Diep, R. (2012). Disfunción sexual asociada a antidepresivos. Acta Médica Grupo Ángeles.
 • Kurtziana.Lee HW, Choi J, Lee Y, Kil KJ, Lee MS. Ginseng for managing menopausal woman’s health: A systematic review of double-blind, randomized, placebo-controlled trials. Medicine (Baltimore). 2016 Sep;95(38):e4914.
 • Malakouti, J., Jabbari, F., Jafarabadi, M. A., Javadzadeh, Y., & Khalili, A. F. The impact of ginkgo biloba tablet and aromatherapy inhaler combination on sexual function in females during postmenopausal period: A double-blind randomized controlled trial. Int J Womens Health Reprod Sci. 2017; 5: 129-136.

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.