Jak dobrze rozpocząć dzień z energią?

Jak dobrze rozpocząć dzień z energią?

Napisany przez Edith Sánchez

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Każdy z nas od czasu do czasu wstaje z łóżka lewą nogą. Jednak rozpoczynanie dnia we właściwy sposób jest o wiele łatwiejsze niż Ci się wydaje! Nie możesz przegapić naszych wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć dzień z energią i gotowością do podboju świata.

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym jak rozpocząć dzień z energią?

Każdy z nas tego doświadczył: czasami potrzebujemy trochę więcej czasu, aby się obudzić i skoncentrować się na tym, co się dzieje. Jednak istnieją sposoby, które pomogą nam odczuć większe pobudzenie bez ciągłego uciekania się do takich stymulantów jak kawa.

Nie ma nic gorszego niż rozpoczęcie poranka, gdy nie masz na to ochoty. Być może nawet nie masz o tym pojęcia, ale wywołuje to całą serię wydarzeń, świadomych lub nie, które sprawiają, że uznajesz całą resztę dnia za nieprzyjemną.

Czytając dzisiejszy artykuł poznasz kilka prostych wskazówek, które sprawią, że Twoje poranki staną się odrobinę łatwiejsze.

1. Rozpocznij dzień z właściwą percepcją i uwagą

Pierwsza rzecz, jaką powinnaś zrobić każdego poranka to zostać w łóżku przez kilka minut po przebudzeniu. Podczas tej krótkiej chwili zrób pięć głębokich oddechów. Wdychaj i wydychaj powietrze nie otwierając oczu. Przekonasz się, że powoli zaczniesz czuć się mniej ospała.

Następnie przyjrzyj się szybko całemu swojemu ciału, zaczynając od stóp. Przejdź od nich do góry, upewniając się, że czujesz każdą część swojego ciała, póki nie dotrzesz do głowy. Na koniec otwórz oczy.

To najlepszy sposób na rozpoczęcie dnia zanim jeszcze opuścisz łóżko!

2. Rozciąganie – świetna opcja

Kobieta przeciągająca się na łóżku

Poświęć chwilę na rozruszanie swojego ciała. Usiądź na brzegu łóżka i wyciągnij ramiona, następnie nogi, a potem plecy. To najlepszy sposób na przebudzenie się rano i pozbycie się sztywności mięśni.

Potem możesz wstać i postarać się dosięgnąć czubków palców stóp palcami u dłoni. Następnie wykonaj delikatne krążenia szyi. Jeśli chcesz rozpocząć dzień z energią, takie rozciąganie będzie Twoim sprzymierzeńcem.

3. Nawadnianie – najlepszy sposób aby rozpocząć dzień z energią

Jeden z najważniejszych kroków w dbaniu o siebie to odpowiednie nawodnienie. Pamiętaj, że przez wiele godzin nie piłaś ani nie jadłaś. Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie poranka z energią niż wypicie szklanki wody.

Według badania przeprowadzonego przez Hiszpański Związek Podstawowej i Stosowanej Dietetyki, dobre nawadnianie odgrywa kluczową rolę w skutecznym wypełnianiu naszych codziennych zadań.

Możesz nawet nie zauważyć jak bardzo jej potrzebujesz. Przekonasz się, że gdy tylko świeża woda znajdzie się w Twoich ustach, zorientujesz się jak wiele korzyści Ci przynosi. Upewnij się, że woda nie jest ani za ciepła, ani za zimna. Zalecana jest temperatura pokojowa (lub, jeśli wolisz, schłodzona woda).

Może Cię również zainteresować: Przesuszona skóra – 5 naturalnych środków

4. Rozpocznij dzień od odświeżającego prysznica

Nie ma nic bardziej orzeźwiającego od dobrego prysznica każdego poranka. Zajmie Ci zaledwie pięć minut i może stanowić zarówno rozpoczęcie, jak i zakończenie dnia.

Najlepiej będzie zacząć od odrobinę cieplejszej temperatury. W ostatniej minucie trochę ją ochłódź. Jeśli nie będzie Ci to zbytnio przeszkadzać, zakończ prysznic odrobiną bardzo zimnej wody, na przykład przez ostatnie 45 minut. Kiedy wyjdziesz spod prysznica, poczujesz się o wiele bardziej obudzona i aktywna.

5. Śniadanie: najważniejszy posiłek dnia

Kobieta jedząca płatki

Nawet nie rozważaj rezygnacji z jedzenia śniadania. Badanie przeprowadzone przez dr Feriani Intantozzi wykazało, że niejedzenie śniadania może wiązać się z problemami zdrowotnymi, na przykład z otyłością lub nadwagą.

Warto na przykład wypić sok bogaty w witaminę C, jak również zjeść produkty spożywcze zawierające węglowodany i biała. Oczywiście powinnaś również poświęcić czas na właściwe, powolne i świadome przeżuwanie.

Nie jedz śniadania spoglądając na swój telefon, przeglądając pocztę lub gazetę. To nie jest najlepszy wybór, jeśli chcesz rozpocząć dzień z energią.

Dobrze zaplanuj swój czas

Niestety większość osób zaczyna swój dzień w pośpiechu. To może być najgorszy sposób na rozpoczęcie dnia. Nie tylko sprawia, że zużywasz energie na niepotrzebne emocje i wysiłek fizyczny, ale również sprawia, że natychmiast wpadasz w okropny nastrój.

Postaraj się wstać odrobinę wcześniej, jak również połóż się spać trochę wcześniej. Chociaż może to brzmieć głupio, Twój nastrój poprawi się i będziesz miała wystarczająco dużo czasu, aby oczyścić umysł i wykonać te proste kroki.

Jeśli zastanowisz się nad tym przez chwilę, przekonasz się, że wystarczy 40 minut, aby rozpocząć dzień z energią i w dobrym nastroju. Pamiętaj, że Twoje samopoczucie powinno stanowić Twój priorytet. Dlatego też po prostu wykorzystaj te kilka pierwszych godzin w ciągu dnia i zrób to, co jest dla Ciebie najlepsze!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.