Duet na podwójny podbródek: glinka i ogórek!

Połączenie zielonej glinki i ogórka pozwala na usunięcie toksyn, zapewniając jednocześnie odpowiednie nawilżenie skóry i jej remineralizację, co z kolei zapewnia młodzieńczą jędrność.
Duet na podwójny podbródek: glinka i ogórek!
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Podwójny podbródek to nic innego jak zgromadzona pod brodą tkanka tłuszczowa. Nie jest to zatem problem zdrowotny, lecz jedynie kwestia natury estetycznej. W większości przypadków podwójny podbródek jest wynikiem nadwagi oraz utraty elastyczności tkanek. Pamiętaj jednak, że może mieć on również inne przyczyny.

Dziś podpowiadamy, jak trwale rozprawić się z podwójnym podbródkiem. Poznaj niezawodny domowy środek ujędrniający skórę szyi na bazie zielonej glinki i świeżego ogórka.

Jednym z czynników, które wpływają na formowanie się podwójnego podbródka jest nieprawidłowy przepływ limfy, który prowadzi do gromadzenia się tłuszczu i toksyn w tej części ciała. Glinka pomaga naturalnie usunąć szkodliwe substancje poprzez pory skóry.

Właściwości tej naturalnej substancji są niezwykłe!

Maseczka z glinki na podwójny podbródek

Dawniej jako środek zaradczy na wiele różnych dolegliwości stosowano zwyczajne błoto. Dziś na szczęście nie musimy się nim smarować – mamy do dyspozycji wiele rodzajów glinek w czystej postaci. Najczęściej używane to glinka zielona i czerwona. Do walki z podwójnym podbródkiem możemy zastosować którąkolwiek.

Glinka wpływa na podwójny podbródek na trzy sposoby:

 • Zmniejsza obrzęk, który w przypadku podwójnego podbródka jest związany z napięciem mięśni żuchwy.
 • Pomaga wypłukać toksyny przez pory skóry.
 • Remineralizuje oraz dostarcza niezbędnych dla zdrowia składników odżywczych.

Ogórek na podwójny podbródek

Jest to warzywo o cudownych właściwościach ujędrniających skórę, które pomaga poprawić kondycję zwisającego podwójnego podbródka, uformowanego przez upływający czas i ekspozycję na promienie słońca.

Zielony ogórek na podwójny podbródek

Ogórek jest wykorzystywany w kosmetyce jako naturalny tonik, który oprócz tego, że ujędrnia, posiada silne właściwości nawilżające skórę. Do naszego zabiegu potrzebny będzie ogórek w całości, razem ze skórką.

Ogórkowo-gliniany zabieg likwidujący podwójny podbródek

 • Do przygotowania tego naturalnego kosmetyku będziemy potrzebować trochę glinki w proszku oraz świeży sok z ogórka. Jeśli nie masz sokowirówki, możesz wrzucić go do blendera, a następnie przelać przez sitko. Nie wyrzucaj skórki z ogórka – później nam się przyda.
 • Glinkę w proszku mieszamy – zamiast tradycyjnie z wodą – ze świeżym sokiem z ogórka. W ten sposób wzmocnimy działanie maseczki, którą nałożymy na podwójny podbródek i szyję.
 • Pamiętajmy, by do przygotowania glinki nie używać narzędzi ani naczyń z plastiku i metalu, ponieważ mogą one osłabić cudowne właściwości tego naturalnego środka. Wybierz naczynia szklane, drewniane lub z ceramiki.
 • Tekstura przygotowanej maseczki powinna być jednolita, bez grudek i łatwa do rozsmarowania na skórze. Nie powinna być ona również ani zbyt sucha, ani za bardzo płynna, ponieważ może się rozpłynąć na skórze.

W jaki sposób należy nakładać maseczkę?

 • Nałóż grubą warstwę maseczki (ok 0,5 cm) na podwójny podbródek i szyję i odczekaj aż do jej całkowitego wyschnięcia na skórze. Zwykle trwa to około pół godziny. W tym czasie staraj się nie mówić, ani nie gestykulować. Po prostu połóż się i odpręż.
 • Następnie zmyj maseczkę letnią wodą, a na sam koniec przemyj twarz zimną wodą, dzięki czemu zamkniesz otwarte podczas działania maseczki pory.
 • Dokładnie osusz skórę, po czym natrzyj podwójny podbródek i całą szyję wewnętrzną warstwą skórki ogórka, aby jeszcze bardziej wzmocnić ujędrniające i nawilżające działanie tego zielonego warzywa. Ponadto ogórek działa kojąco na skórę, która po zastosowaniu zabiegu może być lekko zaczerwieniona.
Codzienny relaks

Nakładaj maseczkę na podwójny podbródek co 2-3 dni przez okres co najmniej jednego miesiąca. Po upływie tego czasu możemy powtarzać zabieg w zależności od zadowolenia z otrzymanych rezultatów.

Uwagi końcowe

Aby wyniki stosowania maseczki były zadowalające, należy stosować ten naturalny zabieg w połączeniu z innymi codziennymi zdrowymi nawykami, takimi jak:

 • Stosowanie zbilansowanej diety bogatej w antyoksydanty.
 • Regularne wykonywanie gimnastyki twarzy, dzięki którym odprężysz i ujędrnisz mięśnie.
 • Naturalne leczenie niedoczynności tarczycy – to właśnie ta choroba jest częstą przyczyną formowania się podwójnego podbródka.
 • Stosowanie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej na twarz, skórę szyi oraz podwójny podbródek.
 • Dbanie o dobrą postawę ciała podczas siedzenia.
 • Naturalne leczenie bruksizmu (zgrzytanie zębami), które prowadzi do powstawania napięcia w okolicach szczęki.

W przeciwnym razie nagły spadek wagi może prowadzić do zwiotczenia skóry, a także pojawienia się efektu jo-jo.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.