Dieta i trening Beyoncé, aby utrzymać figurę w wieku 41 lat

W wieku 41 lat i przy trójce dzieci Beyoncé nadal wygląda spektakularnie jak zawsze. Jak to osiąga? Dowiedzmy Się.
Dieta i trening Beyoncé, aby utrzymać figurę w wieku 41 lat
Leonardo Biolatto

Napisane i zweryfikowane przez lekarz Leonardo Biolatto.

Ostatnia aktualizacja: 17 maja, 2023

Przygotuj się na odkrycie sekretu oszałamiającej figury Beyoncé, która utrzymuje w wieku 41 lat! Pomimo urodzenia trójki dzieci kultowa piosenkarka i aktorka nadal jest wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o jej dietę i schemat ćwiczeń. Ale jak ona to robi?

Dzięki osobistemu trenerowi, Marco Borgesowi, poznaliśmy pewne ćwiczenia, które Beyoncé wykonuje, aby zachować jędrność ciała. Chcesz się dowiedzieć, jakie? Ujawniamy plan treningowy, którą wykonuje diva popu, a także korzyści płynące z tych ruchów dla ciała i dietę, która się z nimi wiąże.

Jakie ćwiczenia wykonuje Beyoncé, aby zachować formę?

Na początek powinieneś wiedzieć, że Beyoncé ma typ ciała endomorficzny. Oznacza to, że naturalnie ma wyższy procent tkanki tłuszczowej.

Zarówno trening, jak i dieta piosenkarki są dostosowane do jej budowy ciała i stylu życia. Dlatego jeśli chcesz zacząć trenować jak diva popu, zalecamy udanie się do specjalisty, który cię zbada i opracuje specjalny program ćwiczeń.

Ćwiczenia nóg

Borges ujawnił dla magazynu Elle cztery główne ćwiczenia, które wykonuje Beyoncé, aby zachować jędrność nóg. Są to 3 serie ćwiczeń, które za każdym razem powtarza 10 razy.

Trener skomentował, że chociaż stara się, aby sesje były krótkie ze względu na zobowiązania piosenkarki, nadal zwraca uwagę, aby prawidłowo pracowała nogami. Musi je wzmacniać ze względu na swoje koncerty.

1. Wykroki ze skokami

To ćwiczenie polega na skakaniu do przodu i do tyłu podczas wykonywania wykroku. Działa nie tylko na nogi, ale także na pośladki i pomaga poprawić wydolność sercowo-naczyniową.

Ponadto wyskoki poprawiają siłę i moc nóg, jak wykazały badania naukowe. Z drugiej strony wzmacniają mięśnie stabilizujące i spalają więcej kalorii.

2. Skoki Plié

Skoki plié to ćwiczenie siłowe polegające na podskakiwaniu podczas wykonywania pozycji plié typowej dla baletu. Ruch ten angażuje zarówno mięśnie nóg, jak i pośladki oraz łydki.

Korzyści obejmują wzmocnienie mięśni, zwiększoną elastyczność, poprawę zdrowia układu krążenia oraz pomoc w koordynacji i równowadze – coś, czego Beyoncé z pewnością potrzebuje na scenie.

3. Podnoszenie miednicy

To ćwiczenie koncentruje się na wzmocnieniu mięśni pośladkowych, ścięgien podkolanowych i dolnej części pleców. Aby je wykonać, musisz położyć się na podłodze i unieść miednicę, za każdym razem napinając pośladki.

Korzyści z podnoszenia miednicy obejmują zwiększone napięcie mięśni i siłę pośladków, lepszą postawę i zmniejszone ryzyko urazów dolnej części pleców. Jest to coś niezwykle ważnego dla divy, ponieważ podczas jej występów scenicznych szybki taniec może wymagać nagłych ruchów.

4. Odwrócony przysiad (Reverse squat)

Jest to jedno z najważniejszych ćwiczeń w treningu Beyoncé, ponieważ zapewnia większą mobilność jej nóg i bioder, a także promuje elastyczność. Odwrócone przysiady to rodzaj ćwiczeń, które wzmacniają jej pośladki, dolną część pleców i łydki.

Ćwiczenia górnych partii ciała

Beyoncé nie zapomina o ćwiczeniach ramion i pleców. Jej ulubionym sposobem na to jest użycie lin bokserskich i podnoszenie ciężarów.

W filmie dokumentalnym Homecoming na Netflix widać, jak używa tego sprzętu podczas treningu. Według Borgesa nie tylko pomaga jej to w budowaniu wytrzymałości, ale także szybko doprowadza ją do zadyszki, co poprawia wydolność sercowo-naczyniową.

Trener zaleca od 3 do 4 sesji po 10 powtórzeń każda, aby poczuć „pieczenie” po ćwiczeniach. Dzięki temu trening jest krótki, ale intensywny.

Liny bokserskie i ciężarki to doskonałe połączenie poprawiające wytrzymałość i siłę ramion, barków i pleców. Ponadto, ponieważ są bardzo intensywne, pomagają spalić dużo kalorii.

Ćwiczenia kardio

Energia, która przepełnia piosenkarkę na scenie, jest niezaprzeczalna. Dlatego ćwiczenia sercowo-naczyniowe są ważną częścią jej planu treningowego.

Kardio to sposób na poprawę pracy serca, zgłasza Cleveland Clinic, a także na zwiększenie wytrzymałości. Te kwestie są korzystne nie tylko dla Beyoncé na scenie, ale dla nas wszystkich.

Jej trener wyjaśnił magazynowi Glamour, że sprinty, rodzaj ćwiczeń sercowo-naczyniowych, które polegają na bieganiu z pełną prędkością na krótki dystans, dają Beyoncé „wybuchowość”, której potrzebuje na scenie. Korzyści ze sprintu zostały wielokrotnie udowodnione naukowo.

W szczególności piosenkarka przeplata 1-minutowy sprint z 2-minutowymi szybkimi marszami przez łącznie pół godziny.

Zdrowa dieta Beyoncé uzupełnia jej trening

Pomimo intensywnego życia piosenkarki, jej reżim treningowy jest dość surowy. Dodaj do tego jeszcze godziny tańca, które poświęca przez miesiące przed rozpoczęciem trasy. Mając tak wiele do zrobienia, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak Beyoncé udaje się zdrowo odżywiać.

Podczas wywiadu dla Glamour Borges skomentował, że diva zawsze po treningu pije roślinny koktajl proteinowy. To pomaga jej mięśniom się zregenerować. Dodaje do tego koktajlu mrożone owoce, szpinak, mleko migdałowe i trochę białka roślinnego.

Bardzo surowo podchodzi do kwestii tego, co spożywa. Zawsze stara się jeść produkty nieprzetworzone.

Mając endomorficzną sylwetkę unika węglowodanów, ale nie eliminuje ich całkowicie ze swojej diety. Zamiast tego zastępuje je cukrami złożonymi, takimi jak te obecne w komosie ryżowej.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz także przeczytać: Nowa pandemia: globalna otyłość

Chcesz zastosować dietę i zdrowy tryb życia Beyoncé?

Najważniejszą rzeczą nie jest to, jak długo trenujesz, ale jak zdrowe są twoje ogólne nawyki. Dlatego naszym zaleceniem jest dążenie do stylu życia opartego na zrównoważonej i zróżnicowanej diecie, dobrym nawodnieniu, regularnych ćwiczeniach i redukcji stresu poprzez medytację lub jogę.

Zdrowy styl życia Beyoncé nie tylko pomógł jej zachować godną pozazdroszczenia sylwetkę, ale także poprawił ogólny stan zdrowia. Skupienie się na zrównoważonej diecie, oprócz konsekwentnego treningu i ogromnego talentu, uczyniło ją wzorem do naśladowania dla wielu osób.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.