Chcesz się dowiedzieć, co oznaczają sny o przyjaciołach?

Sny o przyjaciołach mają wiele znaczeń. W kolejnych wierszach pokazujemy 6 najważniejszych.
Chcesz się dowiedzieć, co oznaczają sny o przyjaciołach?

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Sny pozostają wielką tajemnicą dla nauki. Są ich aspekty, które możemy wyjaśnić, a także teorie wyjaśniające, dlaczego śnimy, ale wiele z tych doświadczeń pozostaje nadal w sferze badań i domysłów. Sny o przyjaciołach należą do najczęstszych snów i również budzą niezliczone wątpliwości co do ich interpretacji. Oto 6 możliwych wyjaśnień tego typu snów.

Ponieważ nasza rzeczywistość mocno rzutuje nasze doświadczenia senne, to naturalne, że mamy sny o przyjaciołach. Jeśli zdarza ci się jeden lub dwa razy sen, w którym przyjaciele są bohaterami, z pewnością będzie to przypadkowe wydarzenie. Ale już inaczej jest, jeśli jest to powtarzalne doświadczenie. Jeśli tak jest właśnie w twoim przypadku, poniższe 6 interpretacji snów o przyjaciołach mogą być bardzo pomocne.

6 sposobów, na jakie można interpretować sny o przyjaciołach

Według ekspertów sny mają trzy możliwe funkcje: rozwiązywanie problemów, przetwarzanie informacji i konsolidację ego. Jedna z teorii o największej wadze mówi, że sny są rodzajem symulowanego obozu szkoleniowego. Takiego, w którym testujesz doświadczenia, które następnie możesz powtórzyć w rzeczywistości lub przynajmniej odnieść się do niej.

Wyobraź sobie, że sny to gra wideo z otwartym światem, w której nie możesz umrzeć (przynajmniej nie w rzeczywistości) i w której zdobywasz tym więcej doświadczenia, im więcej grasz (śniąc). Ta teoria ma swoich przeciwników, ponieważ niektórzy badacze wskazują, że wiele snów obraca się wokół osobistych trosk i koncepcji śniącego. Zobaczmy 6 interpretacji snów o przyjaciołach.

Myślimy, że spodoba Ci się: 4 klucze, aby pokonać trudny moment w życiu

1. Symbol przyjaźni lub związku

Pierwsza interpretacja, jaką mają sny o przyjaciołach jest najbardziej oczywista i bezpośrednia ze wszystkich. Po prostu jest to doświadczenie, które symbolizuje jedność, przyjaźń i towarzystwo, jakie wiążą cię z tą osobą. W bardziej metaforycznym sensie reprezentuje przyjaźń obecną w twoim życiu i wartość, jaką jej przypisujesz.

Nie często o tym myślimy, ale przyjaźń to jeden z największych darów, jakie możemy otrzymać. Często przyjmujemy ją za pewnik. Po części dlatego, że zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest dla nas dopiero wtedy, gdy nie jest już częścią naszego życia. Sny o przyjaciołach to zatem jeden z wielu sposobów, przez który Twoja podświadomość przypomina ci, by docenić tych, którzy są częścią twojego kręgu wsparcia.

2. Odzwierciedlenie cech, które powinieneś przyswoić

Soñar con amigos significa tenerlos como ejemplo
Czasami widzimy w przyjaciołach wiele cech, które chcemy przyjąć za przykład dla naszego życia.

To jedna z interpretacji snów o przyjaciołach, która ma mniejszy oddźwięk wśród ludzi. Jest jednak jedną z najważniejszych. Pamiętaj, na co zwróciliśmy uwagę wcześniej: wiele snów dotyczy osobistych trosk. Opierając się na tym założeniu, może w snach twój przyjaciel jest symbolem cech, które sam powinieneś sobie przyswoić.

Wystarczy przyjrzeć się, co dokładnie robi podczas snu, jakie jest jego nastawienie, jakie są jego wartości i zachowanie. Jeśli jest miły, delikatny, wierny i pełen szacunku, jest to symbol cnót, które powinieneś stosować w prawdziwym życiu. Uosabia je szczególna osoba w twoim życiu, dzięki czemu możesz nad nimi pracować z większą uwagą.

Myślimy, że chciałbyś przeczytać: Siedem wskazówek, jak odkryć swoją prawdziwą pasję

3. Powrót do postaw z dzieciństwa

To jedna z możliwych interpretacji snów o przyjaciołach z dzieciństwa. Bardzo niewiele osób ma przywilej utrzymania przyjaźni z dzieciństwa, ponieważ w miarę dorastania osoby w naszym otoczeniu po prostu się zmieniają. Ogólnie rzecz biorąc, sny o przyjaciołach z dzieciństwa zawierają następujące elementy:

Sny o przyjaciołach z dzieciństwa to sposób, w jaki ostrzegasz siebie, że odsuwasz się od swojej dziecięcej strony. To znaczy od tych szczegółów, postaw czy wartości, które pozwalają nam spojrzeć na życie przez inny pryzmat. Przestałeś się bawić, żyjesz dziesiątkami zmartwień, odwróciłeś się od kreatywności lub nie dajesz sobie pozwolenia ani na odrobinę spontaniczności.

4. Zaniedbanie jakiegoś aspektu swojego życia

W przeciwieństwie do tego, co ujawniliśmy, możliwe jest również, że sny o przyjaciołach wyrażają zaniedbanie różnych aspektów Twojego życia. Na przykład, gdy śnisz o zagubionych lub odległych przyjaciołach. To metafora czegoś, co usunąłeś ze swojego życia, chociaż przyniosło ci to korzyści. Może to być nawyk, wartość, postawa i oczywiście osoba fizyczna.

Prawdopodobnie będzie to również metafora rzeczy, które musisz poprawić w swoim życiu. W przeciwieństwie do poprzedniej interpretacji, wartości i postawy twoich przyjaciół to rzeczy dotyczące twojej osobowości, które musisz poprawić. Jeśli we śnie przyjaciel jest niewierny, lekceważący, niegrzeczny lub obojętny, może być twoim zwierciadłem.

5. Znak szczęścia i zabawy

Soñar con amigos implica querer diversión
Jeśli dobrze się bawisz w życiu lub bardzo tego pragniesz, logiczne jest, że śnisz o wielu swoich bliskich w przyjemnym kontekście.

Generalnie przyjaźń kojarzy się ze szczęściem i zabawą. Kiedy myślimy o naszych przyjaciołach, myślimy o szczęśliwych lub zabawnych wspomnieniach. Dlatego jest prawdopodobne, że masz sny o przyjaciołach jako odzwierciedlenie radości i szczęścia w twoim prawdziwym życiu.

Szczęście, które nie ogranicza się tylko do twoich relacji przyjaźni, ale rozszerza się na inne aspekty twojego życia. W twojej pracy, w twojej rodzinie, w twojej relacji z samym sobą i tak dalej. Jeśli masz dobrą passę lub myślisz, że możesz głośno powiedzieć, że jesteś szczęśliwy, to jest to odpowiednia metafora dla takiego snu.

6. Dobre relacje z innymi

Ostatnia interpretacja snów o przyjaciołach jest taka, że jest to objaw twoich dobrych relacji z innymi. Utrzymywanie przyjaźni wymaga pewnych umiejętności społecznych: komunikacji, empatii, szacunku, kreatywności, inności i tak dalej. Twój przyjaciel jest we śnie symbolem, że masz wszystkie te umiejętności dopracowane, co pozwala ci z łatwością tworzyć i utrzymywać relacje.

Należy pamiętać, że podane przez nas interpretacje są jedynie referencyjne. Czasami nie ma związku przyczynowo-skutkowego między twoimi snami a twoim prawdziwym życiem. Ponadto, jak podkreślają eksperci, sny są pod silnym wpływem doświadczeń kulturowych. Twoje wyobrażenie o przyjaźni zależy od Twojego otoczenia (filmy, wykształcenie, książki, przekonania religijne itp.). Ma to bezpośredni wpływ na Twoje wrażenia podczas snu.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Dallett, J. (1973). Theories of dream function. Psychological Bulletin. 1973; 79(6), 408.
  • Domhoff, G. W., & Schneider, A. Are dreams social simulations? Or are they enactments of conceptions and personal concerns? An empirical and theoretical comparison of two dream theories. Dreaming. 2018; 28(1), 1.
  • Schwitzgebel, E., Huang, C., & Zhou, Y. Do we dream in color? Cultural variations and skepticism. Dreaming. 2006; 16(1), 36.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.