5 najlepszych pozycji seksualnych na pierwszy raz

Przejście z partnerem na kolejny poziom być aktem miłości, choć wiąże się ze znalezieniem najlepszych pozycji seksualnych na pierwszy raz.
5 najlepszych pozycji seksualnych na pierwszy raz
Isbelia Esther Farías López

Napisane i zweryfikowane przez filozof Isbelia Esther Farías López.

Ostatnia aktualizacja: 10 kwietnia, 2024

Szukasz najlepszych pozycji seksualnych na pierwszy raz lub na pierwszy raz z nowym partnerem? Kiedy zbliża się moment intymności, niektóre osoby zaczynają się denerwować. Nawet jeśli naprawdę chcą zrobić ten krok i są przekonane, że druga osoba jest tą, z którą warto zacząć uprawiać seks, to zupełnie normalne, że pojawiają się wątpliwości i obawy.

Wybór odpowiednich pozycji seksualnych na pierwszy raz jest ważnym krokiem. Może ułatwić połączenie z tą wyjątkową osobą, a jednocześnie uniknąć bólu w niektórych przypadkach. Nie wstydź się – odkryj je tutaj!

5 najlepszych pozycji seksualnych na pierwszy raz

Pierwszym krokiem do stworzenia odprężającej atmosfery jest przygotowanie ciepłego otoczenia, w którym poczujesz się komfortowo. Według artykułu w Archives of Sexual Behavior dobrą opcją jest zaplanowanie specjalnej kolacji przy zgaszonym świetle. Sprzyja to romansowi i może pomóc ukryć ewentualne zakłopotanie.

W ten sposób nie przejdziesz od razu do aktu seksualnego i możesz się zrelaksować i nie martwić tym, co może się wydarzyć później – pomoże to zredukować nerwy i stres!

Przeprowadzenie gry wstępnej przed stosunkiem jest bardzo ważne. Pomoże Ci osiągnąć poziom podniecenia, który sprzyja naturalnemu nawilżeniu, co podczas stosunku pozwoli zapobiec bólowi z powodu suchości. Ponadto wzrośnie zaufanie między Wami, co zapewni bezpieczne środowisko dla tej wyjątkowej chwili.

Czasami jednak nie da się zaplanować wszystkiego i spotkanie seksualne po prostu się zdarza. W takim razie dobrze jest wiedzieć, które pozycje seksualne są najlepsze na pierwszy raz. Pomoże Ci to zachować miłe wspomnienia z chwili, na którą tak długo czekałaś – z momentu, w którym po raz pierwszy dałaś komuś swoją miłość w ten najbardziej intymny sposób.

1. Pozycja misjonarska

Wśród wszystkich najlepszych pozycji seksualnych zebranych po raz pierwszy przez badanie opublikowane w Universidad Cooperativa de Colombia, pozycja misjonarska jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej znanych.

Dla nieśmiałych dziewcząt ma ona tę zaletę, że mogą się połączyć na poziomie wizualnym i poczują, że nie odsłaniają bezpośrednio całego ciała. Jednocześnie bliskość podnosi poziom poczucia bezpieczeństwa. Nawet jeśli kobieta już uprawiała seks i jest to pierwszy raz z nowym partnerem, to nie będzie odczuwać presji związanej z koniecznością wypróbowania pozycji, której nie próbowała wcześniej.

Para uprawiająca seks w łóżku.
Pozycja misjonarska to świetna pozycja na pierwszy seks z partnerem.

Na czym polega?

 • Kobieta leży na łóżku na plecach z rozłożonymi nogami.
 • Mężczyzna delikatnie układa się na niej i odpowiada za stosunek, kierując całą „akcją”. Kobieta może również pomóc wsunąć penisa do pochwy ręką.
 • Pozycja misjonarska jest prosta i pozwala parze poczuć całkowite zjednoczenie.

Kobieta czuje, że mężczyzna ma kontrolę i to działa uspokajająco. W miarę upływu czasu poznasz inne bodźce i zyskasz doświadczenie oraz pewność siebie.

2. Pozycja na jeźdźca

Czasami pierwszy raz odbywa się w mniej konwencjonalnych warunkach z niewielką przestrzenią. Ale kiedy pojawia się ochota na seks, musisz po prostu spróbować się przystosować.

Pozycję tę można wykonywać nawet w fotelu samochodowym! Samochód może być miejscem, w którym można przeżyć najbardziej intymne i przyjemne chwile. W tym sensie pozycja na jeźdźca jest idealną pozycją seksualną w takich sytuacjach.

Na czym polega?

 • W tym przypadku kobieta musi usadowić się na partnerze. Dzięki temu całkowicie może kontrolować i kierować rytmem penetracji.
 • Ze swojej strony partner może ją objąć, pogłaskać i czule pocałować.

3. Spooning, jedna z najpopularniejszych pozycji seksualnych na pierwszy raz

Delikatne i romantyczne kochanie się w pozycji na łyżeczkę to dobra alternatywa na pierwszy raz dla dziewczyn, które nie chcą zdradzać swojej mimiki. Mogą wykorzystać tę pozycję, aby zyskać pewność siebie i zacząć stopniowo wypróbowywać nowe pozycje, aby pokonać swoje lęki lub zakłopotanie.

Mężczyzna z partnerką w łóżku

Na czym polega?

 • Oboje leżą na boku, w pozycji zbliżonej do embrionalnej, zwróceni w tym samym kierunku.
 • Mężczyzna obejmuje ją od tyłu, przybliża do siebie jej pochwę i delikatnie inicjuje penetrację.
 • Kobieta może towarzyszyć mu ruchami bioder, a kiedy poczuje się gotowa, może zdecydować, czy obrócić głowę, aby na niego spojrzeć.

4. Wybór najlepszych pozycji seksualnych – fuzja

Jeśli istnieje wystarczające zaufanie między parą, ta pozycja umożliwia łatwiejszą i bardziej wyważoną penetrację.

Na czym polega?

 • Mężczyzna powinien usiąść na łóżku, a kobieta usiądzie na nim.
 • Ich genitalia połączą się w czasie, gdy po bokach będą wspierać się ramionami.

Tutaj znowu to kobieta będzie kontrolować prędkość i rytm.

Ponadto partnerzy muszą mieć wystarczająco dużo pewności siebie i poczucia własnej wartości, aby patrzeć na siebie podczas całego aktu seksualnego. Każdy wyraz twarzy, każdy ruch będzie obserwowany, co sprawi, że kulminacja będzie jeszcze bardziej ekscytująca, a uczucia osiągną punkt kulminacyjny.

Zajrzyj również do tego artykułu: Najbardziej ekscytujące i przyjemne pozycje seksualne

5. Na stojąco pod prysznicem

Niektóre pary wybierają prysznic jako jedno z miejsc, w których mogą po raz pierwszy ćwiczyć różne pozycje seksualne.

Para uprawia seks pod prysznicem.

Być może zainspirowały Cię filmy miłosne ze scenami takimi jak ta powyżej. Jeśli oglądaliście je razem, może macie ochotę spróbować. Seks pod prysznicem jest zarówno romantyczny, jak i zmysłowy. Również woda spadająca na wasze ciała podczas wzajemnego poznawania się daje pożądane uczucie relaksu i przyjemności.

Na czym polega?

 • Kobieta stoi z rękami opartymi o ścianę, rozkłada nogi i pochyla się trochę do przodu.
 • On od tyłu penetruje ją pieszcząc jej piersi i całując jej plecy.
 • Z dobrym skutkiem można również zastosować dodatkowe czynniki pobudzające, takie jak mydło, gąbka i piana.

Wybór najlepszych pozycji seksualnych na pierwszy raz

Niezależnie od tego, czy jest to pozycja na łyżeczkę, misjonarska, fuzja, czy jakakolwiek inna z wyżej wymienionych pozycji seksualnych, ważne jest, aby mieć pewność, że chcesz dzielić tę wyjątkową chwilę z wybranym partnerem i cieszyć się tym wspólnym czasem bez żadnych obaw. Niezależnie od tego, czy jest to pierwszy raz w życiu, czy pierwszy raz z nowym partnerem, może okazać się doświadczeniem pełnym prawdziwej przyjemności.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Charry Mejia, M. Y., Osorio Fawcett, Y. I. (2019). Efectos de las suposiciones y de los secretos sobre los procedimientos utilizados en la práctica sexual entre las parejas de jóvenes universitarios (Tesis de pregrado). Recuperado de: http://hdl.handle.net/20.500.12494/15364
 • Granados, MR, Salinas, JM y Sierra, JC (2017). Propiedades psicométricas de la versión en español de las escalas de inhibición sexual / excitación sexual para hombres. Archives of Sexual Behavior, 47 (3), 783–796. https://doi.org/10.1007/s10508-017-0992-7
 • Krejčová, L., Kuba, R., Flegr, J. y Klapilová, K. (2020). Kamasutra en la práctica: el uso de posiciones sexuales en la población checa y su asociación con el potencial del orgasmo coital femenino. Medicina sexual. https://doi.org/10.1016/j.esxm.2020.07.003
 • Vargas, Elvia; Barrera, Fernando. (2002). Adolescencia, relaciones románticas y actividad sexual: una revisión. Revista Colombiana de Psicología, núm. 11, 2002, pp. 115-134. Universidad Nacional de Colombia. Bogotá, Colombia

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.