10 produktów spożywczych, dzięki którym będziesz wyglądać młodziej i zdrowiej

Chcesz wyglądać dużo młodziej i zdrowiej? W związku z tym prawdopodobnie powinnaś wprowadzić zmiany w swojej diecie!
10 produktów spożywczych, dzięki którym będziesz wyglądać młodziej i zdrowiej

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Jeśli chcesz wyglądać młodziej i zdrowiej, wymaga to nie tylko zewnętrznej pielęgnacji i zabiegów, aby zachować zdrową skórę. Żywienie często odgrywa jeszcze ważniejszą rolę.

Jeśli np. nie będziemy się odpowiednio nawadniać, bez względu na to, ile kremów nałożymy, nasza skóra nie będzie miała odpowiedniego nawilżenia. Z tego powodu trudno będzie nam zachować gładką i młodą skórę.

Żyjemy w czasach, w których istnieje więcej czynników, które mogą powodować przedwczesne starzenie się skóry. Na ich czele stoją zła dieta, zanieczyszczenia, ekspozycja na słońce, złe nawyki lub siedzący tryb życia.

Z tego powodu dzisiaj zbadamy, w jaki sposób każdy z nas może wyglądać młodziej i zdrowiej. Skupimy się na dbaniu o odżywanie i ulepszaniu naszej diety. Nie zapominajmy jednak o ćwiczeniach! Według WHO chodzenie zaledwie 30 minut dziennie znacznie poprawi nasze zdrowie.

Jaka żywność pomoże nam wyglądać młodziej i zdrowiej

Pamiętaj, że nigdy nie należy dokonywać drastycznych zmian w swojej diecie bez uprzedniej konsultacji z dietetykiem. Ponadto, jeśli cierpisz na schorzenia skóry lub inne problemy zdrowotne, zawsze skonsultuj się z lekarzem i nie zastępuj leczenia naturalnymi środkami.

Produkty pełnoziarniste

Każda dobra dieta powinna zawierać kilka porcji produktów pełnoziarnistych dziennie. Według badań tego typu żywność jest bogata w witaminy i błonnik, które są niezbędnymi substancjami w każdej diecie. Zapobiegają problemom sercowo-naczyniowym i nowotworom, a także poprawiają trawienie.

Poza tym te pokarmy są bogate w przeciwutleniacze, dzięki czemu przyczyniają się do regeneracji komórek i poprawy stanu zdrowia skóry.

Oliwa z oliwek

Trochę oliwy z oliwek.

Produkt tak powszechnie stosowany jak oliwa z oliwek może również pomóc w odmłodzeniu skóry, dbając jednocześnie o nasze zdrowie.

Ta korzyść wynika z wysokiej zawartości polifenoli – przeciwutleniaczy zmniejszających ryzyko sercowo-naczyniowe. Oliwa zawiera również witaminy A i E, które pomagają zachować gładką i młodą skórę.

Jagody

Jagody znane są z wielu właściwości przeciwutleniających, które pomagają poprawić stan zdrowia skóry i ciała.

Ten pokarm zawiera znaczne ilości witamin C i E, żelaza i magnezu, a także polifenoli, które zapobiegają chorobom i utrzymują zdrową skórę.

Przeczytaj ten wspaniały artykuł: Jak dbać o zdrową skórę

Gorzka czekolada

Produkt tak smaczny jak ciemna czekolada może również stać się Twoim sekretem w zachowaniu młodości. Czekolada zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy, takich jak katechiny, epikatechiny i procyjanidyny.

Umiarkowane spożycie gorzkiej czekolady może poprawić krążenie krwi, chronić nerwy, poprawić zdrowie układu krążenia i pomóc w zachowaniu promiennej skóry.

Brokuły

Trochę brokułów.

Powinniśmy częściej włączać brokuły do naszej diety, jeśli weźmiemy pod uwagę jego liczne właściwości dla zdrowia i urody.

To wyjątkowo zdrowe warzywo jest bogate w witaminy i minerały, zdolne do zwalczania wolnych rodników i zapobiegania uszkodzeniom ciała i skóry.

Czerwone wino

Czerwone wino stało się ulubioną tajemnicą zdrowia i młodości dla wielu ludzi na całym świecie. Popularnie mówi się, że kieliszek wina dziennie zapewnia wiele korzyści zdrowotnych, takich jak na przykład ochrona serca, obniżenie ciśnienia krwi i zapobieganie cukrzycy.

Musimy jednak pamiętać, że szkody, jakie może spowodować spożywanie alkoholu, często znacznie przewyższają korzyści z niego płynące. Dlatego w rzeczywistości najlepiej nie spożywać alkoholu w ogóle lub robić to w minimalnych ilościach.

Pomidory

Jednym z najlepszych produktów antyoksydacyjnych, które możemy znaleźć, aby wyglądać młodziej i zdrowiej, są pomidory.

To warzywo zawiera likopen, czyli substancję, która nadaje mu charakterystyczny czerwony kolor. Wyposaża go ponadto w właściwości zapobiegające chorobom serca, nowotworom i wysokiemu poziomowi cholesterolu.

Jak wynika z wcześniej wspomnianych badań, to warzywo, którego tak często używamy na co dzień w naszej kuchni, działa również jako filtr przeciwsłoneczny i stymuluje regenerację komórek skóry.

Zielona herbata

Zielona herbata.

Zielona herbata jest bardzo popularnym produktem, który rozpowszechnił się na całym świecie ze względu na wiele właściwości leczniczych. Jej aktywnym składnikiem jest EGCG (galusan epigallokatechiny), który dobzre wpływa na zdrowie i chroni skórę przed promieniami ultrafioletowymi.

Awokado

Owoc tak smaczny i pożywny jak awokado ma właściwości, które pomagają nam dbać o naszą skórę i nasze ciało, aby wyglądać młodziej i zdrowiej.

Pokarm ten jest bogaty w olejki eteryczne, które nawilżają skórę i stymulują tworzenie kolagenu, co potwierdzają badania na zwierzętach. Dodatkowo dzięki zawartości witaminy E opóźnia przedwczesne starzenie organizmu.

Łosoś

Łosoś stanowi jedno z naturalnych źródeł omega 3, niezbędnego kwasu tłuszczowego, który pomaga chronić i zachowywać młodą i nawilżoną skórę. Ten niezbędny kwas tłuszczowy, który można również pozyskiwać ze źródeł roślinnych, ma działanie przeciwutleniające. Ten czynnik, jak wielokrotnie już podkreślaliśmy, poprawia zdrowie organizmu i utrzymuje młodość skóry.

Wprowadzenie tych pokarmów, pomoże nam poprawić sposób żywienia, ponieważ są one bardzo pożywne i pełne korzystnych właściwości. W konsekwencji możemy wyglądać młodziej i zdrowiej. Czy włączasz je już regularnie do swoich posiłków?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.