Przedwczesne starzenie się skóry - 6 nawyków zapobiegawczych
Przedwczesne starzenie się skóry? Możesz mu zapobiec w dowolnym momencie. nie musisz czekać, aż pojawią się zmarszczki, aby zacząć podejmować środki zapobiegawcze.
Twoja skóra się zestarzeje; to nieuniknione. Chociaż istnieje wiele sposobów na przeciwdziałanie temu, w pewnym momencie naszego życia będziemy musieli to zaakceptować. Problem polega na tym, że wiele osób doświadcza czegoś takiego jak przedwczesne starzenie się skóry. W bardzo młodym wieku ich skóra zaczyna wyglądać nienaturalnie staro.
Podczas gdy niektóre z tych oznak można maskować za pomocą makijażu, wiele kobiet szuka sposobów na ich zminimalizowanie i zapobieganie im. Oprócz stosowania kosmetyków i procedur przeciwdziałających starzeniu, będziesz musiała poprawić swoje nawyki, ponieważ wiele z nich ma wpływ na zdrowie Twojej skóry.
Wczesne rozpoczęcie jest uważane za najskuteczniejszą metodę zapobiegania pojawianiu się plam, zmarszczek i innych niedoskonałości. Dlatego poniżej chcemy podzielić się 6 najlepszymi wskazówkami, które można zacząć dodawać do codziennej rutyny.
Poznaj je!
-
Używaj filtrów przeciwsłonecznych
Bezpośrednie wystawienie na promienie słoneczne jest jednym z czynników związanych z pojawieniem się przedwczesnych oznak starzenia się – oraz poważnych chorób, takich jak rak skóry.
- Codzienne stosowanie kremów przeciwsłonecznych działa jak bariera, a także zapobiega poparzeniom i nadmiernemu wysuszeniu.
- Ich stosowanie zalecane jest zarówno w słoneczne jak i pochmurne dni.
- Jeśli jest bardzo słonecznie, SPF musi wynosić co najmniej 30.
Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: Szkodliwy wpływ słońca na skórę – czy znasz wszystkie jego aspekty?
-
Spożywaj przeciwutleniacze
Pokarmy bogate w przeciwutleniacze mają zdolność łagodzenia negatywnego wpływu wolnych rodników na komórki, które są odpowiedzialne za przyspieszone starzenie.
- Antyoksydanty wyzwalają proces regeneracji skóry i pomagają zachować jej miękkość i chronią ją.
- Owoce i surowe warzywa zawierają duże ilości przeciwutleniaczy. Znajdują się one również w roślinach i zbożach.
-
Przedwczesne starzenie się skóry. Pij więcej wody
Picie dużej ilości wody każdego dnia nie tylko gwarantuje dobre funkcjonowanie narządów wewnętrznych, ale ma również kluczowe znaczenie dla nawilżenia i dotlenienia skóry. W rzeczywistości ludzie, którzy nie piją codziennie wystarczającej ilości płynów, mają tendencję do odwadniania, a odwodnienie można zaobserwować także na skórze.
- Picie od 6 do 8 szklanek wody dziennie zapewnia właściwe nawodnienie komórek, a tym samym właściwą regenerację.
- Woda oczyszcza krew z substancji toksycznych i zapobiega przebarwieniom spowodowanym przez toksyny.
-
Odtruj organizm
Chociaż picie dużych ilości wody ułatwia procesy detoksykacji organizmu, czasami potrzebne są inne środki, aby pomóc Twoim organom wydalniczym działać prawidłowo. Nadmierne gromadzenie się toksyn pogarsza stan komórek a oprócz starzenia się skóry, może powodować trądzik i choroby skóry.
- Ważne jest regularne odtruwanie organizmu, czy to dzięki spożyciu owoców i warzyw, czy też picie napojów detoksykacyjnych.
- Dodatkowo, w okresie detoksykacji należy unikać tłuszczów nasyconych, przetworzonej żywności i cukru.
-
Nie pal
Oprócz nikotyny, papierosy zawierają dziesiątki toksycznych związków, które uszkadzają komórki, przyspieszając przedwczesne starzenie się skóry.
- Nadmierne palenie powoduje rozpad kolagenu i zmniejsza zdolność organizmu do wchłaniania składników odżywczych.
- Palacze mają wysokie ryzyko zachorowania na choroby skóry, a także drobne problemy skórne, takie jak pryszcze.
Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Szkodliwość tytoniu – 8 mitów dotyczących palenia
-
Złuszczaj skórę
Regularne stosowanie produktów złuszczających, co najmniej raz w tygodniu, jest dobrym nawykiem, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Ten rodzaj leczenia pomaga usunąć komórki i zanieczyszczenia, które gromadzą się na powierzchni skóry. Zapobiega to blokowaniu porów.
- Po pierwsze, ziarnista konsystencja eksfoliantów głęboko oczyszcza pory i zapobiega powstawaniu zaskórników i trądziku.
- Zawierają witaminy i minerały, które wchłaniają się i pomagają regenerować komórki.
- Na koniec poprawiają krążenie, a dzięki ulepszonemu natlenianiu pomagają utrzymać zdrowe tkanki.
Uwaga: Jeśli Twoja skóra ma skłonność do przetłuszczania się, substancje złuszczające mogą być używane do 3 razy w tygodniu. W przeciwnym razie zaleca się stosowanie ich tylko raz w tygodniu, aby uniknąć podrażnień.
Czy robisz którąś z tych rzeczy, aby zapobiec przedwczesnemu pojawianiu się zmarszczek? Jeśli nie, zacznij! W końcu podjęcie takich działań jest łatwe i ważne, jeśli chcesz mieć piękną, promienną skórę.
To może Cię zainteresować ...Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Khavkin, J., & Ellis, D. A. F. (2011). Aging Skin: Histology, Physiology, and Pathology. Facial Plastic Surgery Clinics of North America. https://doi.org/10.1016/j.fsc.2011.04.003
- Rittié, L., & Fisher, G. J. (2015). Natural and sun-induced aging of human skin. Cold Spring Harbor Perspectives in Medicine. https://doi.org/10.1101/cshperspect.a015370
- Schauder, S. (2003). Sun protection. Tagliche Praxis. https://doi.org/10.1016/S0891-5245(07)80011-3
- Masaki, H. (2010). Role of antioxidants in the skin: Anti-aging effects. Journal of Dermatological Science. https://doi.org/10.1016/j.jdermsci.2010.03.003
- Chen, L., Hu, J. Y., & Wang, S. Q. (2012). The role of antioxidants in photoprotection: A critical review. Journal of the American Academy of Dermatology. https://doi.org/10.1016/j.jaad.2012.02.009
- Piper, M. D. W., & Bartke, A. (2008). Diet and Aging. Cell Metabolism. https://doi.org/10.1016/j.cmet.2008.06.012
- Ganceviciene, R., Liakou, A. I., Theodoridis, A., Makrantonaki, E., & Zouboulis, C. C. (2012). Skin anti-aging strategies. Dermato-Endocrinology. https://doi.org/10.4161/derm.22804