Zredukuj zmarszczki domowym tonikiem

Woda różana nie tylko pomoże Ci pozbyć się uciążliwych worków pd oczami, ale także ograniczy oznaki starzenia się skóry.
Zredukuj zmarszczki domowym tonikiem
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Zmarszczki to naturalna oznaka starzenia się skóry, ich pojawienie się nie wywołuje jednak uśmiechu na naszych twarzach. Aby zredukować ich widoczność używamy wielu różnych kosmetyków, ale czy wiesz, jak ważne jest dodanie do swojego zestawu kosmetyków odpowiedniego toniku do twarzy?

Tonik nie tylko oczyszcza i nawilża skórę, ale zapewnia także zdrowy i świeży wygląd, a co więcej pomaga utrzymać jędrność skóry i redukuje zmarszczki. Chcesz dowiedzieć się jak przygotować domowy tonik do skóry twarzy? Przeczytaj ten artykuł.

Czym są toniki do twarzy?

Tonik to produkt kosmetyczny używany do oczyszczania skóry – zamyka pory i ujednolica cerę. Na rynku dostępnych jest wiele toników różnych producentów, warto jednak zastanowić się, czy warto wydawać na nie niemałe pieniądhttps://krokdozdrowia.com/zredukuj-zmarszczki-domowym-tonikiem/ze, przy braku gwarancji, że będą one skuteczne.

Zamiast tego możesz bowiem wykorzystać naturalne składniki, które przyniosą oczekiwany efekt, a zmarszczki będą mniej widoczne.

Dlaczego warto używać toniku?

Dbanie o cerę

Aby odpowiednio dbać o swoją skórę musisz pamiętać o trzech podstawowych krokach: oczyszczaniu, tonizowaniu i nawilżaniu. Myjąc skórę wodą i mydłem pozbawiasz ją naturalnych olejków, przez co pory są bardziej narażone na odkładanie się w nich zanieczyszczeń.

Aby uniknąć wysuszenia i zanieczyszczenia skóry, używaj toniku, aby zamknąć pory.

Jak przygotować domowy tonik?

Domowy tonik to świetna alternatywa dla komercyjnych produktów – nie tylko zredukuje zmarszczki, ale też poprawi ogólną kondycję Twojej skóry, zapewnia jej jędrność i świeżość.

Naturalne składniki pomogą głęboko oczyścić skórę twarzy, zapobiegając tym samym przedwczesnemu starzeniu i sprawiając, że będziesz cieszyć się zdrowym i młodym wyglądem.

Składniki

 • 2 cytryny
 • 1 szklanka piwa organicznego
 • 1 szklanka wody różanej

Sposób przygotowania

 • Wyciśnij sok z cytryn do miseczki, upewnij się, że jest go wystarczająco dużo.
 • Dodaj piwo i wodę różaną. Dokładnie wymieszaj.
 • Zamocz w płynie wacik i zaaplikuj na skórę twarzy kolistymi ruchami. Pozostaw tonik na twarzy na 15 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą.

Dlaczego warto używać toniku?

Piękna skóra
 • Tonik zamyka pory: Tonik oczyszcza skórę i zmniejsza widoczność porów. Chroni to skórę przed zanieczyszczeniami i wysuszeniem, jednocześnie zapewniając jej nawilżenie.
 • Normuje pH skóry: Tonik zapobiega odkładaniu się nadmiaru łoju na skórze, ogranicza także ryzyko infekcji. Regularne używanie toniku zapewnia skórze jedwabistą gładkość i zapobiega różnym problemom skórnym.
 • Tonik dokładnie oczyszcza skórę: Zanieczyszczenie powietrza, palenie papierosów czy kontakt z substancjami chemicznymi znacznie pogarszają kondycję Twojej skóry i przyspieszają proces starzenia się. Tonik pomaga usunąć toksyczne substancje i zapewnia Ci zdrową i świetlistą cerę.
 • Tonik jest doskonałym środkiem na trądzik: Trądzik jest bolesnym i uciążliwym problemem, pozostawiającym na skórze trwałe ślady. Towarzyszyć mogą mu także zaburzenia pH skóry i nadmiar łoju.
 • Tonik pozwala oczyścić skórę, usunąć martwe komórki naskórka i toksyny, które przyczyniają się do występowania niedoskonałości.
 • Tonik nawilża i odżywia, co redukuje zmarszczki: Dodatkowe nawilżenie pomaga zachować elastyczność i jędrność skóry. Dobre odżywienie sprawia, że zmarszczki są mniej widoczne.

Jak używać toniku, by zredukować zmarszczki?

Teraz, gdy wiesz już jakie są główne zalety używania naturalnego i domowego toniku, musisz pamiętać, że ważne jest jego regularne stosowanie. Toniku z wodą różaną, o którym pisaliśmy powyżej, możesz używać nawet dwa razy dziennie, co zapewni Ci lepszy efekt, a zmarszczki będą mniej widoczne.

Nie nadużywaj jednak tego produktu, aby nie doprowadzić do wysuszenia skóry. Wyjątkiem są osoby o cerze tłustej – dla zapewnienia sobie długotrwałego uczucia świeżości i czystości skóry, mogą one używać toniku nawet trzy razy dziennie.

Regularnie używając toniku będziesz cieszyć się zdrową, gładką i błyszczącą skórą. Pamiętaj jednak, aby łączyć jego działanie z innymi naturalnymi kosmetykami oraz zdrową dietą i odpowiednim nawadnianiem organizmu. Dzięki temu zmarszczki staną się mniej widoczne, a Ty będziesz wyglądać młodziej!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.