Zmarszczki – jak zmniejszyć ich widoczność?

Olejek Arganowy może pomóc zwalczyć zmarszczki i przebarwienia. Po jego aplikacji, spróbuj położyć się i odpocząć przez pół godziny w celu zwiększenia jego efektywności.
Zmarszczki – jak zmniejszyć ich widoczność?
Karla Henríquez

Napisane i zweryfikowane przez lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Chociaż zmarszczki są oznaką mądrości, doświadczenia i długiej drogi, jaką przebyliśmy w życiu, większość ludzi raczej stara się je ukryć niż je eksponuje. Przypominają one nie tylko o tych wesołych, ale i o smutnych, ciężkich chwilach, a przede wszystkim o tym, że czas nieubłaganie płynie.

Dziś w artykule znajdziesz kilka rad jak spróbować zatrzymać czas na naszej twarzy, a mianowicie poznasz przepisy na kilka domowych maseczek, które pomogą nam wygładzić widoczne już zmarszczki i opóźnią proces powstawania nowych.

Zmarszczki – jak z nimi walczyć?

Argania żelazna (Argania spinosa L.)

Jest to gatunek drzewa, z nasion którego wytwarzany jest olej. Olejek arganowy jest jednym z najskuteczniejszych produktów wykorzystywanych do pielęgnacji twarzy. Utrzymuje on cerę w zdrowiu i nadaje jej świeży, promienny wygląd. Skutecznie wygładza zmarszczki, likwiduje przebarwienia i niedoskonałości skóry. Poniżej znajdziemy kilka przepisów jak wykorzystać ten cudowny olejek i zachować na dłużej młodzieńczy, piękny wygląd.

Maseczka na zmarszczki z dodatkiem olejku arganowego

To prosta, ale jakże skuteczna maseczka i bardzo łatwa w przygotowaniu. Należy umieścić w blenderze dwie łyżki jogurtu, łyżkę miodu, i dwanaście kropli olejku arganowego. Następnie wszystkie te składniki dokładnie ze sobą wymieszać, aż do uzyskania jednolitej pasty.

Argania żelazna na zmarszczki

Pierwszym krokiem przed użyciem maseczki jest staranny demakijaż obszarów twarzy, na które będzie stosowana, a możesz stosować ją w dowolnie przez siebie wybranym miejscu (twarz, ręce, szyja, dekolt). Po nałożeniu, należy pozostawić na przynajmniej 30 minut, a jeżeli to możliwe nie wykonywać podczas zabiegu zbędnych ruchów. Po upływie zalecanego czasu preparat należy spłukać letnią wodą.

Domowe zabiegi olejkiem arganowym na okolice oczu i twarzy

Nie jest tajemnicą, że skóra wokół oczu jest szczególnie cienka i delikatna, i wymaga specjalnego traktowania. Na okolicę oczu świetnie sprawdzi się domowy, aksamitny krem, który możemy otrzymać z połowy szklanki płatków owsianych, dwóch łyżek śmietany i dziesięciu kropli olejku arganowego. Składniki te dobrze ze sobą mieszamy, eliminując wszystkie powstałe grudki. Następnie nakładamy na twarz i okolice oczu, wykonując przy tym delikatny masaż. Pozostawiamy do działania na 20 minut, a następnie spłukujemy ciepłą wodą.

Burak na zmarszczki i zdrową skórę

Jak się okazuje, burak jest rośliną, która silnie redukuje zmarszczki, jak i zapobiega ich powstawaniu.

Burak jest dobry na zmarszczki

Grzechem byłoby nie skorzystać z odżywczych właściwości buraka. Dlatego też poniżej znajdziesz przepis na domowej roboty maseczkę, której efekty działania zauważysz po bardzo krótkim czasie!

Buraczana maseczka na zmarszczki

Jednego nieobranego buraka kroimy na kawałki i umieszczamy w blenderze. Po zmiksowaniu dodajemy dwie łyżki kiełków pszenicy i miodu, a następnie wszystkie składniki dokładnie ze sobą mieszamy, aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Po zakończeniu preparat umieszczamy w pojemniku hermetycznym i wkładamy do lodówki. Każdego wieczoru można nakładać mieszankę na część twarzy, która tego wymaga, pozostawić do działania na 20 minut, a następnie usuwać przy pomocy ciepłej wody.

Morele i ich wpływ na zmarszczki

Owoc ten oprócz tego, że jest smaczny, niesie ze sobą wiele korzyści dla skóry i włosów. Nie bez powodów wiele produktów kosmetycznych bazuje właśnie na morelach. Dlaczego wiec nie wykonać podobnych kosmetyków samemu w domu wykorzystując przeciwzmarszczkowe właściwości tego owocu? Zaraz dowiesz się jak to zrobić.

Morelowa maseczka na zmarszczki

Umyj, obierz dwie dojrzałe morele i usuń z nich pestki. Umieść je w blenderze z łyżką miodu i oliwy z oliwek. Mieszaj aż do dokładnego połączenia się wszystkich składników. Powstały krem, można stosować na twarz, szyję i dekolt, pozostawiając go na 20 minut. Po zakończeniu usuń pozostałości ciepłą wodą.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.