Aksamitna skóra twarzy - jak to osiągnąć?

Aksamitna skóra twarzy - jak to osiągnąć?
Nelton Abdon Ramos Rojas

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Nelton Abdon Ramos Rojas.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia, 2023

Z pewnością doskonale wyglądająca, gładka skóra jest marzeniem każdego z nas. Nie tylko chcemy, aby nie było na niej znamion i trądziku, ale żeby była zdrowa, jasna i jedwabiście gładka, w szczególności na twarzy. Aktualnie, rynek kosmetyczny oferuje nam szeroki wybór produktów do pielęgnacji i zabiegów skóry twarzy. Wiele z nich na pewno spełnia swoje funkcje i powoduje to, że skóra jest w lepszej kondycji, jednak niejednokrotnie wiąże się to z wygórowanymi kosztami. Z tego powodu dziś przedstawimy kilka domowych sposobów i maseczek własnej roboty, bazujących na łatwo dostępnych owocach, które spowodują, że skóra na twarzy zostanie rozjaśniona, i wolna od niedoskonałości.

Te proste metody pomogą ci zmniejszyć widoczne przebarwienia, pozostawiając cerę gładką i odżywioną. Oprócz tego, masz pewność, że zabiegi te są bezpieczne i nie musisz wydawać na nie ostatniego grosza. Skorzystaj więc z dobrodziejstw, jakie kryją się za naturalnymi produktami, poznaj ich właściwości i naucz się w odpowiedni sposób z nich korzystać, a nadasz swojej skórze nowy, aksamitny wygląd, i blask.

Zdrowa i rozjaśniona skóra twarzy – jak to zrobić?

Domowa maseczka z banana i miodu

2#:Banan1-skóra.jpg

To jeden z najprostszych sposobów osiągnięcia czystej, odżywionej i pozbawionej niedoskonałości skóry.

Sposób przygotowania:

W czystym naczyniu umieść połowę banana i rozgnieć go dokładnie widelcem. Następnie, dodaj łyżeczkę miodu i dokładnie wymieszaj tak, aby uzyskać jednolitą gładką masę. Po wymieszaniu, odstaw na pięć minut.

Po upływie wskazanego czasu, nałóż maseczkę na twarz i pozwól, by skóra wchłaniała odżywcze składniki przez przynajmniej 20 minut. Po zakończeniu, zmyj resztki maseczki chłodną wodą i delikatnie osusz ręcznikiem. Aby skóra stała się jaśniejsza i wygładzona, zabieg ten należy powtarzać przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Domowa maseczka z pomarańczy i jogurtu

Sposób przygotowania:

Wyciśnij połowę pomarańczy i dodaj dwie łyżeczki jogurtu naturalnego. Wymieszaj dokładnie te dwa składniki, aż do uzyskania jednolitej masy. Następnie, zamocz w mieszance płatek kosmetyczny i przy jego użyciu nakładaj produkt na twarz. Po zakończeniu, pozostaw na twarzy na około 15-20 minut, a po upływie zalecanego czasu, spłucz chłodną wodą. Aby maseczka przyniosła oczekiwany rezultat i skóra poprawiła swój wygląd, należy ją stosować codziennie przez miesiąc. Po upływie tego czasu można kontynuować zabiegi, ale tym razem maksymalnie do dwóch razy w tygodniu.

Domowa maseczka z ogórka i soku z cytryny lub soku z cytryny i miodu

3#:Ogorek1-skóra.jpg

Sposób przygotowania:

Produkty należy dokładnie ze sobą wymieszać, nałożyć i pozostawić na 20 minut. Po upływie czasu, spłukać chłodną wodą i delikatnie osuszyć ręcznikiem.

W przypadku tych dwóch maseczek, najlepiej stosować je od dwóch do trzech razy w tygodniu. Nie powinniśmy przesadzać z ilością soku z cytryny, jako że działa on na tyle silnie, że skóra twarzy w wypadku jego nadmiernej ilości mogłaby zostać podrażniona, szczególnie w delikatnych miejscach.

W momencie stosowania maseczek, należy unikać ekspozycji na słonce. Oprócz tego, podczas wyjścia na promienie UV, skóra zawsze powinna być chroniona przez odpowiedni krem z wysokim filtrem.

Pamiętaj!

Powyższe maseczki oprócz tego, że powodują, że skóra staje się jaśniejsza, odżywiają ją i nawadniają, pozostawiając uczucie świeżości i odmłodzenia. Dlatego, nie rezygnuj z ich stosowania i spraw, aby Twoja skóra twarzy zawsze wyglądała pięknie, i młodo!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.