Domowa maseczka na żylaki

Domowa maseczka na żylaki

Ostatnia aktualizacja: 08 kwietnia, 2019

Żylaki. Jak się ich pozbyć? Są bolesne i nieestetyczne, to nieprzyjemna dolegliwość, która częściej występuje u kobiet, głównie z powodów genetycznych lub życiowych nawyków, które sprzyjają jej rozwojowi. Żylaki są tak uciążliwe, że wiele osób decyduje się na operację w celu usunięcia ich, my jednak możemy spróbować kilku prostych sposobów, aby złagodzić ich skutki. Wypróbujesz je z nami?

Jak przygotować domową maseczkę na żylaki?

2#:żylaki.jpg

Ale co to tak naprawdę są żylaki i dlaczego mają taki okropny kolor oraz wywołują zapalenie skóry? Każdy z nas mniej więcej zna ich przyczynę, wiemy że pojawiają się na nogach z powodu słabego krążenia krwi. Jednak nie każdy wie, że żylaki powstają z powodu niewydolności żylnej spowodowanej enzymatyczną modyfikacją ścian naczyń krwionośnych, przez co krew nie zawraca odpowiednio, aby wrócić do serca. Zazwyczaj jednym z głównych przyczyn powstawania żylaków jest faktor genetyczny, ale należy pamiętać, że siedzący tryb życia i nieodpowiednia dieta też mogą się przyczynić do ich powstania. Wtedy krew zbiera się w okolicy łydek i powoduje występowanie skurczy, mrowienia, uczucia ciężkości, itp. Już wiesz o czym piszemy, prawda?

Dobrze, ale musimy spojrzeć na to obiektywnie, aby złagodzić skutki tej okropnej dolegliwości, musimy włożyć sporo wysiłku z naszej strony. Cuda nie istnieją, musi to być jasne, jeżeli nasze żyły są bardzo nabrzmiałe, musimy najpierw zażyć leki, które zapobiegają tworzeniu się zakrzepów i poprawiają krążenie. Kiedy żylaki są bardzo duże, zaleca się operację, aby uniknąć poważniejszych komplikacji dla zdrowia. Jeżeli jednak nie są one zbyt duże, można z powodzeniem zastosować się do naszych wskazówek. Zacznijmy więc przygotowywać domową maseczkę, do dzieła!

Co potrzebujemy?

3#aloes-żylaki.jpg
Maseczka ta jest bardzo prosta w przygotowaniu, najważniejsze jednak jest jej regularne stosowanie. Czego potrzebujemy? Spokojnie, nie będziemy musieli wydać zbyt dużej sumy pieniędzy i zapewniamy, że jest ona bardzo skuteczna w uwolnieniu naszych nóg od żylaków. Potrzebujemy:

  • jedną marchew
  • aloes (taką samą ilość jak marchwi)
  • pół szklanki octu jabłkowego

Jak ją przygotować?

4#żylaki.jpg

  • Aby przygotować tą prostą, domową maseczkę, musimy na początek włożyć marchew do blendera i zetrzeć ją na delikatną masę.
  • Kiedy już to osiągniemy, dodajemy aloes. Proporcje miąższu aloesu i masy z marchwi powinny być takie same. Aby otrzymać miąższ z aloesu, powinniśmy ostrożnie usunąć ciernie z łodygi, po czym rozciąć ją i łyżeczką wyjąć z niej miąższ (przeźroczystą część).
  • Jaki jest następny krok? Dodajemy ocet jabłkowy. Ilość octu musimy ocenić sami, na oko, wystarczająco aby po połączeniu z marchwią i aloesem, powstała gładka masa, która nie jest ani zbyt płynna, ale też niezbyt gęsta, bo nie będziemy mogli jej rozprowadzić na żylakach.
  • Teraz, aby uzyskać gładką i jednolitą masę, wkładamy wszystkie składniki do blendera i miksujemy. Już jest gotowa! Ale uważaj, aby działała, należy ją nałożyć w odpowiedni sposób. Nakładamy ją więc zawsze delikatnie wmasowując w skórę, zaczynając od kostek i przesuwając się w górę łydek, w ten sposób wspomagamy krążenie krwi.
  • Po nałożeniu maseczki, zostawiamy ją na nogach przez pół godziny, aby mogła się wchłonąć i łagodzić żylaki. Po czym spłukujemy ją ciepłą wodą, a następnie delikatnie zimną.
  • Maseczkę tę można stosować każdego dnia po powrocie do domu. Jeżeli zdarzy się ta, że jakiegoś dnia nie masz czasu na przygotowanie jej lub nie posiadasz wszystkich składników, możesz namoczyć ręcznik w occie jabłkowym i obłożyć nim miejsca w których występują żylaki, i pozostawić na 20 minut do wchłonięcia. Jest to również bardzo skuteczny sposób.
  • Pamiętaj również żeby utrzymywać zdrową i zbilansowaną dietę oraz ćwiczyć codziennie. Wystarczające będą codzienne spacery od pół godziny do godziny. To nic nie kosztuje, a ma ogromny wpływ na nasze zdrowie!

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.