Klucz do Zdrowej Diety

Ludzie rozpoczynający dietę często czują się pewni siebie i zmotywowani, ale w miarę upływu czasu i w przypływie codziennych obowiązków, trudno jest im sprostać zadaniu i przestrzegać diety w pełni. Jeśli kiedykolwiek przytrafiło się to Tobie lub jeśli właśnie zaczynasz dietę i nie zamierzasz łatwo się poddać, czytaj dalej aby poznać 15 kluczy do przestrzegania diety i utrzymania zdrowego stylu życia.

Klucz do zdrowej diety# 1

Niezależnie od diety jaką stosujesz, śniadanie jest niezbędne dla zdrowego odżywiania. Zaspokaja poranne potrzeby w pracy, podczas nauki czy przy pracach domowych. Wystrzegaj się zapominania o śniadaniu, bo będziesz bardziej głodna podczas lunchu i jak się domyślasz, w konsekwencji zjesz o wiele więcej niż jest to zalecane. Jedząc zdrowe śniadanie, będziesz czuła się zadowolona przez cały poranek, a kiedy nadejdzie pora lunchu, zjesz dokładnie tyle, ile sobie wcześniej założyłaś, czyli odpowiednią porcję żywności.

Klucz # 2

3#utrata-wagi-diety.jpg

Kontroluj swoją wagę. Nie ma nic bardziej motywującego, niż dowody na to, że Twoje dobre nawyki żywieniowe faktycznie przynoszą rezultaty – tydzień po tygodniu. Z pewnością wzmocni to Twoje poczucie własnej wartości i będzie motywować Cię do kontynuowania diety.

Klucz # 6

Uzbrój się w cierpliwość. Nie wszystkie diety działają szybko, a metabolizm metabolizmowi nierówny. Głowa do góry i nie poddawaj się. Wykonując dużo ćwiczeń i wybierając zdrową żywność niebawem osiągniesz upragniony efekt.

Klucz # 7

Wypełnij spiżarnię zdrowymi produktami. Zakup dużo owoców i warzyw. W czasie podwieczorku będziesz mogła wybierać spośród smacznych, zdrowych i świeżych przekąsek.

Klucz # 8

4#woda-jelito-diety

Pij dużo wody, a także spożywaj wiele owoców, aby złagodzić lęk. Woda jest również wspaniałym sojusznikiem jeśli chodzi o zmniejszenie ilości spożywanych pokarmów. Pij co najmniej 6-8 szklanek wody dziennie, praktykuj to przed każdym posiłkiem, a poczujesz się bardziej nasycona.

Klucz # 9

Nie musisz rezygnować ze spożywania swoich stałych potraw typu chleb, jogurt czy krakersy. Istnieje wiele „lekkich” i pełnowartościowych zamienników tych produktów, nie ma zatem żadnych przeciwwskazań do zachowania ich w ramach diety.

Klucz # 10

Możesz wzmocnić swoją dietę poprzez dodawanie przypraw do posiłków: oregano, gorczycy, czosnku i pieprzu. Twoja żywność będzie dużo smaczniejsza, a Ty poczujesz się bardziej nasycona.

Klucz # 11

Jeżeli lubisz tradycyjne potrawy, to śmiało korzystaj z produktów z pełnego ziarna zbóż, ponieważ zawierają one błonnikwspierający trawienie, obniżający poziom cholesterolu i zapobiegający zaparciom.

Klucz # 12

6#warto-malowac-diety.jpg

Poproś rodzinę i znajomych, aby pomogli Ci w przestrzeganiu diety. Niech to będą najbliższe Ci osoby, takie, które Cię otaczają i na których wsparcie możesz liczyć – dieta będzie wtedy dla Ciebie o wiele łatwiejsza. Poiformuj wszytskich przed rozpoczęciem diety, aby nie przynosili Ci czekoladek, lodów i pizzy, ale raczej pomogli Ci w dokonywaniu zdrowych wyborów. Kiedy czujesz, że się poddajesz, nie ma lepszej rady, niż znalezienie kogoś, kto sprowadzi Cię na ziemię i zmotywuje do spróbowania jeszcze raz.