Zmień swoje nawyki weekendowe i schudnij dzięki tym 5 wskazówkom

Przyjęcie zdrowej diety i włączenie rutynowych ćwiczeń do naszego codziennego życia może być jednym z najlepszych sposobów na odchudzanie bez cierpienia. Podamy Ci tutaj kilka świetnych wskazówek... na weekend.
Zmień swoje nawyki weekendowe i schudnij dzięki tym 5 wskazówkom
Bernardo Peña

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Bernardo Peña.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca, 2023

Jeśli dana osoba schudnie w zdrowy i skuteczny sposób, to dlatego, że poprawiła swoje nawyki związane ze stylem życia. Ponadto była w tym zdyscyplinowana i konsekwentna również, jeśli chodzi o nawyki weekendowe. Ty też chcesz to osiągnąć? W takim razie czytaj dalej.

Przez większość czasu ludzie starają się być konsekwentni i zmotywowani do ćwiczeń lub diety, aby schudnąć. Tak na ogół dzieje się jednak tylko w dni powszednie tygodnia. Ale co się dzieje, gdy nie potrafią zachować tej rutyny w weekendy lub święta? Cóż, nie osiągają swoich celów i doświadczają tak zwanego „efektu odbicia”.

Niestety 2 dni wolnego czasu mogą zepsuć efekty 5 dni treningu. Mogą nawet zrujnować tygodnie dobrych nawyków. Możesz zadać sobie pytanie: co mogę zrobić? Nigdy nie bawię się dobrze w ciągu tygodnia, czy muszę też rezygnować z tego w weekendy?

Nie martw się, damy Ci kilka wskazówek, jak wdrożyć weekendowe nawyki, które pomogą Ci schudnąć.

Schudnij zmieniając nawyki weekendowe

Zmień swoje nawyki żywieniowe
Zmiana nawyków weekendowych może pomóc Ci schudnąć.

W weekend możesz sobie pozwolić na niektóre smakołyki, ale to nie znaczy, że nie powinnaś zachowywać żadnego umiaru. Ponadto najlepiej jeśli będziesz się starać być w ruchu. Nie zaleca się spożywania dużej porcji deseru, jeśli nie zamierzasz się ruszać aż do poniedziałku.

Oczywiście nie musisz iść na całość i robić całej sesji treningowej, aby „spalić” ucztę, której się oddałaś. W rzeczywistości możesz zdecydować się na zajęcia rekreacyjne, które nie tylko pozwolą Ci się poruszać i spalić kalorie, ale także dobrze się bawić.

1. Taniec

To doskonałe zajęcie na odchudzanie. Jeśli kiedykolwiek tańczyłaś przez długi czas, wiesz, że można poczuć się dość wyczerpanym. Jednak, aby taniec przyniósł korzyściami twojej sylwetce, nie trzeba pić dużo alkoholu (lub coli) i jeść fast foodów.

Jeśli Twoim celem jest utrata wagi, alkohol i niezdrowe jedzenie nie będą dobrymi wyborami. Dlatego dla odświeżenia się podczas tańca lub imprezy, polecamy pić wodę.

Taniec pomaga nam w sposób kompleksowy, zarówno fizycznie, jak i psychicznie i emocjonalnie. Przyczynia się również do utraty wagi i poprawy składu ciała. Zgodnie z artykułem opublikowanym w czasopiśmie Circulation Research, ma bezpośrednie odzwierciedlenie w zdrowiu poprzez zmniejszenie ryzyka choroby.

Fakt przebywania w ciągłym ruchu nie tylko sprzyja spalaniu dużej ilości kalorii, ale także:

  • Poprawia pracę serca.
  • Aktywuje Twój metabolizm.
  • Wzmacnia stawy i kości.
  • W widoczny sposób zwiększa elastyczność ciała.

Ponadto taniec sprawia nam, radość i ogólnie rozładowuje napięcie. Na co więc czekasz? Schudnij tańcząc!

Zumba

Wiemy, że spodoba ci się ten artykuł: Czy znasz zalety tańca?

2. Zmień swoje nawyki weekendowe organizując rodzinne wycieczki

Wypad z rodziną lub przyjaciółmi w celu zwiększenia aktywności fizycznej to świetny sposób na schudnięcie w weekend. Zmotywuje Cię do tego wcześniejsze planowanie spacerów i wędrówek. W czasie tych zajęć Twoje ciało będzie spalać kalorie i utrzyma się na odpowiednim poziomie aktywności.

Rodzinne wyjścia to odpowiednik ćwiczeń na weekendowej siłowni. Zapewnisz sobie mnóstwo ćwiczeń cardio nie rezygnując ze spotkań towarzyskich.

Jeśli zwykle ćwiczysz w ciągu tygodnia lub twoja praca wymaga dużego wysiłku fizycznego, pomoże ci to utrzymać aktywność twojego ciała. Ponadto zajęcia grupowe są zawsze bardzo dobrymi bodźcami społecznymi.

3. Schudnij poprzez zakupy

Choć może się to wydawać niewiarygodne, zakupy pomagają nam schudnąć. Długie spacery oraz zakładanie i zdejmowanie ubrań pobudzają Twój metabolizm, gdyż ciało spala kalorie i stymuluje mięśnie.

Chociaż z pozoru może na to nie wyglądać, zakupy to czynność bardzo podobna do biegania, chodzenia czy tańca. W rzeczywistości bardziej przypomina to ostatnie, ponieważ w tym czasie ćwiczymy również umiejętności społeczne. Myśl, że po dokonaniu jakiegoś zakupu będziemy wyglądać lepiej, również pozytywnie wpływa na nastrój.

Oczywiście ta aktywność nie daje takich samych efektów jak intensywne ćwiczenia, ale przynosi pewne efekty. Wszyscy czujemy się przecież zmęczeni po zakupach i to nie przypadek.

4. Zdrowe gotowanie

Przepisy bogate w witaminę C

Nie w każdy weekend możesz wychodzić z domu, czy to ze względu na problemy zdrowotne, czy też warunki środowiskowe. Nie oznacza to jednak, że nie możesz zrobić czegoś, aby schudnąć i pozostać aktywnym.

Poszukiwanie różnych produktów spożywczych dobrych dla twojego zdrowia to długa droga, jeśli chodzi o wdrażanie nowych przepisów. To może być pożyteczne zajęcie na weekend, a ponadto pomoże ci również w dni powszednie.

Możesz zamienić rafinowane mąki na pełnoziarniste, wybrać zdrowszą alternatywę dla cukru, taką jak stewia lub miód. Pamiętaj, że odpowiednie spożycie błonnika jest niezbędne, aby przyspieszyć początek uczucia sytości, a tym samym schudnąć, zgodnie z badaniem opublikowanym w 2017 roku.

5. Zmień swoje nawyki weekendowe i schudnij w towarzystwie partnera

Włączenie rodziny lub partnera we wszystkie weekendowe zajęcia znacznie poprawi Twoje samopoczucie i szanse na utratę wagi. Możesz włączyć swojego partnera we wszystkie nowe weekendowe nawyki. Zatańcz z nim, zabierz go na zakupy, wspólnie coś ugotujcie i wybierzcie się na wycieczkę.

Consejos para mi primera vez.

Zmień swoje nawyki weekendowe i ruszaj się więcej, aby schudnąć

Pokazaliśmy Ci, że istnieje kilka alternatyw na weekendową zabawę, dzięki której możesz schudnąć. Jeśli chcesz uzyskać różne wyniki, nie możesz ciągle robić to samo.

Zmieniając kilka prostych nawyków w swoim życiu, możesz zyskać zdrowie i witalność. A widząc siebie inaczej, poczujesz się również inaczej! Więc ruszaj się i schudnij!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Elliott JA., Docherty NG., Eckhardt HG., Doyle SL., et al., Weight loss, satiety and the postpandrial gut hormone response after esophagectomy: a prospective study. Ann Surg, 2017. 266 (1): 82-90.
  • Ortega FB., Lavie CJ., Blair SN., Obesity and cardiovascular disease. Circ Res, 2016. 118 (11): 1752-70.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.