Zdrowy związek - 10 rzeczy do robienia razem

Chodzenie za rękę z ukochaną osobą wyraża wzajemne zaufanie, poczucie bezpieczeństwa, oddania, równości, a także zwyczajnie pokazuje, że ci na tej osobie zależy.
Zdrowy związek - 10 rzeczy do robienia razem

Napisany przez Katherine Flórez

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Bycie w relacji to prawdopodobnie jedno z najprzyjemniejszych doświadczeń. Najprzyjemniejszych wtedy, kiedy jest to związek, w którym druga osoba jest otwarta na to, aby dzielić z nami wszystkie swoje dziwactwa.

Mimo tego, że napięcia i kłótnie są nieuniknione, to jednak zwykłe bycie z ukochaną osobą sprawia, że czujemy się zadowoleni i pełni życia.

To prawda, że związek oznacza rezygnację ze swoich niektórych nawyków. Ale w zamian za to pojawia się możliwość ucieczki od rutyny i robienia rzeczy, które pozwalają nam się czuć wyjątkowo.

10 rzeczy, aby Twój związek był szczęśliwy

Istnieje 10 pozytywnych zachowań, które pary mogą praktykować w swoim związku po to, aby wzmocnić wzajemną relację i bardziej ją urozmaicić.

1. Oglądajcie razem filmy

Może się to wydawać banalnym pomysłem, ale oglądanie filmu razem to świetny pomysł na to, żeby spędzić razem czas w trochę inny sposób.

Kobieta i mężczyzna oglądają film

Bez względu na to czy pójdziecie razem do kina, czy też obejrzycie film w domu, na pewno będziecie się dobrze przy tym razem czuć. Wybierzcie razem film, który chcecie obejrzeć.

2. Gotujcie razem – to wzmacnia związek

Może zamiast wyjścia do restauracji ciekawie byłoby ugotować coś razem? Gotowanie razem to świetne doświadczenie, które wzmocni Wasz związek i pogłębi uczucie miłości, które jest między wami.

Mimo tego, że robienie czegoś w kuchni nie zawsze jest przyjemne, to jednak gotowanie razem jest złamaniem rutyny i dlatego może być interesujące.

Po przygotowaniu posiłku możecie cieszyć się swoim dziełem, bez względu na to, jak skomplikowany był przepis. Bądźcie kreatywni!

3. Podróżujcie razem

Chociaż ze względów finansowych i ograniczeń czasowych podróże nie zawsze są łatwe do zorganizowania, starajcie się spędzać czas poza domem, jeśli tylko nadarzy się taka okazja.

Odwiedzajcie nowe miejsca, zdobywajcie nowe doświadczenia i przeżywajcie razem przygody. Dzięki temu poczujecie, że się dopełniacie.

4. Bierzcie razem prysznic

W miarę rozwoju związku, kiedy budujecie wzajemne zaufanie, jedną z najprzyjemniejszych rzeczy, jaką możecie robić razem jest branie prysznica.

Kobieta i mężczyzna pod prysznicem

Wspólne mycie się to stworzenie intymnej sytuacji i sposób na okazywanie sobie uczuć.

5. Czytajcie razem

Dla niektórych osób może się to wydawać nudne. Ale będziecie zaskoczeni jak przyjemne jest wspólne czytanie i dzielenie się spostrzeżeniami.

6. Róbcie sobie razem drzemki – one umacniają Wasz związek

Najkorzystniejszym czasem na drzemki mogą być zimne dni lub czas leniuchowania. Przytulanie i zaśnięcie razem będzie przyjemne dla was obojga.

7. Piszcie i czytajcie swoje listy

Inwazja nowoczesnej technologi i elektronicznych sposobów komunikacji sprawiła, że sztuka pisania listów miłosnych zanikła.

Pisanie listów może wzmocnić związek

Może się to wydawać przestarzałe, ale pisanie listów jest nadal bardzo romantyczną praktyką, która sprawia, że czujemy się kochani.

8. Chodźcie trzymając się za rękę, podkreślając Wasz związek

Zawsze chodźcie obok siebie, nigdy osobno z przodu lub z tyłu. Trzymanie się za ręce sprawia, że możecie doświadczać spokojnego, ale całkiem intymnego spaceru nawet po ulicach miasta czy w parku.

Trzymanie się za ręce, kiedy jesteście poza domem może być miłe dla was obojga. Poprzez ten gest przesyłacie sobie pozytywne uczucia, poczucie zaufania i bezpieczeństwa.

9. Ćwiczcie razem

Wprowadzanie zdrowego stylu życia nie musi być mozolną i nudną rutyną, szczególnie, kiedy będziecie robić to razem.

Chodzenie razem na siłownie lub ćwiczenie w domu sprawi, że będziecie mogli zadbać o swoje zdrowie i jednocześnie będzie to dla was przyjemne.

10. Jedzcie razem w łóżku

Są dni, kiedy powinniście zapomnieć o tym , że w sypialni się z reguły nie spożywa się posiłków. Zamówienie pizzy czy innego jedzenia z dostawą do domu i zjedzenie go w łóżku może być zabawne i relaksujące.

Jedzenie w łóżku

Oczywiście istnieje wiele innych rzeczy, które para może robić razem po to, aby wzmocnić swoją relację i uniknąć popadania w rutynę. Najważniejsze jest jednak, aby obie strony wyrażały chęć do bycia razem. I dbały też o to, żeby druga osoba czerpała radość i satysfakcję z przeżywania wzajemnej relacji.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.