Zdrowy związek – 10 rzeczy do robienia razem

· Maj 6, 2019
Chodzenie za rękę z ukochaną osobą wyraża wzajemne zaufanie, poczucie bezpieczeństwa, oddania, równości, a także zwyczajnie pokazuje, że ci na tej osobie zależy.

Bycie w relacji to prawdopodobnie jedno z najprzyjemniejszych doświadczeń, najprzyjemniejszych wtedy, kiedy jest to związek, w którym druga osoba jest otwarta na to, aby dzielić z nami wszystkie swoje dziwactwa.

Mimo tego, że napięcia i kłótnie są nieuniknione, to jednak zwykłe bycie z ukochaną osobą sprawia, że czujemy się zadowoleni i pełni życia.

To prawda, że związek oznacza, rezygnację ze swoich niektórych nawyków, ale w zamian za to pojawia się możliwość ucieczki od rutyny i robienia rzeczy, które pozwalają nam się czuć wyjątkowo.

10 Rzeczy, aby twój związek był szczęśliwy

Istnieje 10 pozytywnych zachowań, które pary mogą praktykować w swoim związku po to, aby wzmocnić wzajemną relacją i bardziej ją urozmaicić.

1. Oglądajcie razem filmy

kobieta i mężczyzna oglądają tfilm

Może się to wydawać banalnym pomysłem, ale oglądanie filmu razem to świetny pomysł na to, żeby spędzić razem czas w trochę inny sposób.

Bez względu na to czy pójdziecie razem do kina, czy też obejrzycie film w domu, na pewno będziecie się dobrze przy tym razem czuć. Wybierzcie razem film, który chcecie obejrzeć.

Polecamy: odpowiedni partner dla mnie

2. Gotujcie razem

Może zamiast wyjścia do restauracji ciekawie byłoby ugotować coś razem? Gotowanie razem to świetne doświadczenie, które wzmocni wasz związek i pogłębi uczucie miłości, które jest między wami.

Mimo tego, że robienie czegoś w kuchni nie zawsze jest przyjemne, to jednak gotowanie razem jest złamaniem rutyny i dlatego może być interesujące.

Po przygotowaniu posiłku możecie cieszyć się swoim dziełem, bez względu na to, jak skomplikowany był przepis. Bądźcie kreatywni!

3. Podróżujcie razem

Chociaż ze względów finansowych i ograniczeń czasowych podróże nie zawsze są łatwe do zorganizowania, starajcie się spędzać czas poza domem, jeśli tylko nadarzy się taka okazja.

Odwiedzajcie nowe miejsca, zdobywajcie nowe doświadczenia i przeżywajcie razem przygody. Dzięki temu poczujecie, że się dopełniacie.

4. Bierzcie razem prysznic

kobieta i mężczyzna pod prysznicem

W miarę rozwoju związku, kiedy budujecie wzajemne zaufanie, jedną z najprzyjemniejszych rzeczy, jaką możecie robić razem jest branie prysznica.

Wspólne mycie się to stworzenie intymnej sytuacji i sposób na okazywanie sobie uczuć.

5. Czytajcie razem

Dla niektórych osób może się to wydawać nudne, ale będziecie zaskoczeni jak przyjemne jest wspólne czytanie i dzielenie się spostrzeżeniami.

6. Róbcie sobie razem drzemki

Najkorzystniejszym czasem na drzemki mogą być zimne dni lub czas leniuchowania. Przytulanie i zaśnięcie razem będzie przyjemne dla was obojga.

7. Piszcie i czytajcie swoje listy

pisanie listów

Inwazja nowoczesnej technologi i elektronicznych sposobów komunikacji sprawiła, że sztuka pisania listów miłosnych zanikła.

Może się to wydawać przestarzałe, ale pisanie listów jest nadal bardzo romantyczną praktyką, która sprawia, że czujemy się kochani.

Zobacz: zasługujesz na bycie szczęśliwym

8. Chodźcie trzymając się za rękę

Zawsze chodźcie obok siebie, nigdy osobno z przodu lub z tyłu. Trzymanie się za ręce sprawia, że możecie doświadczać spokojnego, ale całkiem intymnego spaceru nawet po ulicach miasta czy w parku.

Trzymanie się za ręce, kiedy jesteście poza domem może być miłe dla was obojga. Poprzez ten gest przesyłacie sobie pozytywne uczucia, poczucie zaufania i bezpieczeństwa.

9. Ćwiczcie razem

Wprowadzanie zdrowego stylu życia nie musi być mozolną i nudną rutyną, szczególnie, kiedy będziecie robić to razem.

Chodzenie razem na siłownie lub ćwiczenie w domu sprawi, że będziecie mogli zadbać o swoje zdrowie i jednocześnie będzie to dla was przyjemne.

10. Jedzcie razem w łóżku

jedzenie w łóżku

Są dni, kiedy powinniście zapomnieć o tym , że w sypialni się z reguły nie spożywa się posiłków. Zamówienie pizzy czy innego jedzenia z dostawą do domu i zjedzenie go w łóżku może być zabawne i relaksujące.

Oczywiście istnieje wiele innych rzeczy, które para może robić razem po to, aby wzmocnić swoją relację i uniknąć popadania w rutynę. Najważniejsze jest jednak, aby obie strony wyrażały chęć do bycia razem i dbały o to, żeby druga osoba czerpała radość i satysfakcję z przeżywania wzajemnej relacji.