Szczęście – zasługujesz na nie

Jeżeli sama nie zadbasz o swoje szczęście i samopoczucie, nie zrobi tego również nikt inny. Będziesz też zdecydowanie łatwiejszym obiektem manipulacji. Dlatego musisz nauczyć się chronić to, co jest dla Ciebie cenne.

W swoim życiu zasługujesz na szczęście. Musisz być świadoma, że nie wszystkie Twoje marzenia się spełnią, dlatego warto nauczyć się zadowalać tym, co masz. Zyskasz dzięki temu spokój wewnętrzny i będziesz gotowa na przyjęcie całego dobra, które spotka Cię na Twojej drodze.

Czy wypowiedzenie na głos tego, że zasługujesz na szczęście jest aktem samolubstwa? Oczywiście. Jest to jednak coś, na co zasługuje każdy z nas – tak samo jak to, że mamy prawo być kochani, szanowani i doceniani.

Skupienie się na tym, żeby w naszym życiu zagościło szczęście, jest jedną z najważniejszych kwestii. Musisz jednak zrozumieć jedną fundamentalną prawdę:

Nie ma sensu czekać, aż uszczęśliwi Cię ktoś inny. Aby znaleźć prawdziwe szczęście, musisz się skupić na sobie.

Aby osiągnąć szczęście, musisz się nauczyć, co w Twoim życiu jest dla Ciebie akceptowalne, a co nie do przyjęcia

Do szczęścia tak naprawdę potrzeba Ci bardzo niewiele. Ogromnie mylą się osoby, które wierzą, że szczęście rośnie wraz z ilością zer na koncie bankowym bądź wraz z długością ich listy kontaktów.

Wszystko, czego potrzebujesz to życie pełne godności i niezależności, w którym otacza Cię to, co jest dla Ciebie naprawdę ważne.

Szczęście kryje się w rzeczach prostych i z pozoru skromnych. Innymi słowy chodzi o to, byś wiedziała, czego tak naprawdę chcesz – żebyś umiała to ustalić, a potem osiągnąć.

W swoim codziennym życiu spróbuj na przykład skupiać się na dniu bieżącym. Rób rzeczy, które lubisz i z których jesteś dumna.

Odkryj też: Szczęście – 10 nawyków, które Ci je odbierają

To jeden z największych prezentów, jakie możesz sama sobie podarować. Wszystko inne stanie się wtedy jedynie „dodatkiem”, mogącym przynieść Ci korzyść bądź skomplikować Twoje życie.

Ustalenie, czego tak naprawdę chcesz od życia, nie zawsze jest łatwe. Aby wyrobić sobie oczekiwania co do życia, trzeba najpierw zgromadzić pewne doświadczenie.

Na przykład z czasem zaczniesz sobie uświadamiać, że pewne osobowości po prostu nie idą w parze z Twoją – zwłaszcza, gdy jesteś introwertyczką. W takiej sytuacji korzystne dla Ciebie będzie posiadanie kilku bliskich przyjaciół zamiast otaczania się ich liczną grupą.

Zasługujesz na to, by Cię szanować i cenić

Oto podstawowa zasada, o której nigdy nie wolno Ci zapomnieć: musisz wiedzieć, na co zasługujesz i żeby postawić siebie na pierwszym miejscu w trosce o swoje poczucie własnej wartości, powinnaś też zdawać sobie sprawę z tego, że zasługujesz na szacunek ze strony innych osób.

Może zakrawa to na oczywiste stwierdzenie, ale jeżeli najpierw Ty sama nie pokochasz siebie, łatwo będzie wprowadzić Cię w błąd i Tobą manipulować zgodnie z tym, czego chcą inni. Motywy działania nie będą wtedy Twoje, a z czasem zaczniesz nawet odsuwać własne szczęście na dalszy plan.

Nie warto na to pozwalać. Broń tego co Twoje, stawaj w obronie swojego charakteru, swojej przestrzeni i swoich wartości osobistych. Gdyż każdy z nas zasługuje na to, by go szanować i cenić.

Świetliki słoik

  • Rodzice powinni uznawać i szanować swoje dzieci tak, by wzrastały one w atmosferze szczęścia i emocjonalnego bezpieczeństwa. Pomoże to im rozwinąć zdrowe poczucie własnej wartości, o które będą mogły potem dbać dzień po dniu.
  • Aby osiągnąć szczęście, potrzebujesz też szacunku i miłości ze strony partnera. Oprócz dbania o swoje sprawy, w związku powinno się również dbać o siebie nawzajem. Pomoże to utrzymać stabilną, przysparzająca szczęścia więź.
  • Oczekiwanie od innych szacunku nie świadczy o samolubstwie. Zasługujesz na szacunek ze strony rodziny, przyjaciół, współpracowników i oczywiście od partnera.

Polecamy też artykuł: Twoja miłość – Ty zasługujesz na nią najbardziej

Idąc tym tokiem myślenia, fakt, że nauczyłaś się szacunku do siebie samej, pomoże Ci również okazywać go innym ludziom napotkanym w Twoim życiu. Dzieje się tak, ponieważ sama wiesz, jak chciałabyś być traktowana.

Szczęście to cel na całe życie

Kobieta

Być może oczekujesz od życia większego domu, dobrej pracy i atrakcyjnego partnera, który były skromny i taktowny względem innych. Mimo to, powinnaś nauczyć się być szczęśliwa z tego, co dało Ci życie.

Może nie będziesz w stanie spełnić wszystkich swoich marzeń, jednak szczęście wcale na tym nie polega. Składają się na nie raczej chwile, ludzie i przebyte doświadczenia.

Po prostu staraj się żyć z otwartymi oczami i sercem, ciesząc się chwilą najbardziej, jak tylko możesz.

  • Nieważne, że być może jesteś samotna albo że nie otacza Cię wielki krąg przyjaciół. Po prostu naucz się być dla siebie dobra i liczyć ludzi, którzy naprawdę Cię uszczęśliwiają na palcach jednej ręki.
  • Życie bywa niełatwe i nieraz rzuca nam kłody pod nogi. Dlatego też kolejnym ważnym czynnikiem, na który powinnaś zwracać uwagę jest Twoje nastawienie.
  • Twoje nastawienie to jeden najważniejszych elementów Ciebie. Dzięki niemu jesteś w stanie stawiać życiu czoła z odwagą i optymizmem.
  • Pozytywne nastawienie pozwala Ci postrzegać rzeczywistość pamiętając o tym, że choć czasem zdarzają się złe momenty, jest też dużo tych dobrych, więc są powody do tego, by na co dzień być szczęśliwym. Musisz pamiętać, że jeżeli odrzucisz ten tok myślenia, możesz poczuć się rozżalona i sama uwięzisz się w poczuciu nieszczęścia.

Naucz się patrzeć przed siebie z nadzieją, stawiając siebie na pierwszym miejscu i ucząc się z pokorą i prostotą kochać wszytko, co Cię otacza.

WIĘCEJ DLA CIEBIE