Wzdęcia - papaja, aloes i zielona herbata Ci pomogą!

Masz uczucie pełnego brzucha? Być może masz wzdęcia. Choć nie zagrażają bezpośrednio życiu, są bez wątpienia dokuczliwe. Sprawdź, jakie mogą mieć przyczyny i jak się ich pozbyć.
Wzdęcia - papaja, aloes i zielona herbata Ci pomogą!
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Poprzez wymieszanie ze sobą papai, aloesu i zielonej herbaty otrzymasz wspaniałe, w pełni naturalne lekarstwo na wzdęcia, którego właściwości lecznicze będą czymś więcej, niż tylko sumą cech zawartych produktów. Lekarstwo to ma także zdolność do szybkiego eliminowania gazów. A wszystko to w pełni naturalnie.

Wiele kobiet, jak i mężczyzn od czasu do czasu uskarża się na dokuczliwe wzdęcia. Istnieje wiele różnych przyczyn tych dolegliwości, dlatego ich pozbycie nie jest prostym zadaniem. Niektóre produkty mogą być jednak pomocne w tej kwestii.

Z niniejszego artykułu dowiesz się, jak zrobić skuteczne i w pełni naturalne lekarstwo na wzdęcia, wykorzystując w tym celu papaję, zieloną herbatę i miąższ aloesu. W ciągu niespełna tygodnia zauważysz znaczną poprawę stanu zapalnego w obrębie jamy brzusznej. Nie wahaj się ani chwili dłużej i po prostu je wypróbuj!

Wzdęcia i inne dolegliwości w jamie brzusznej

Istnieje wiele możliwych przyczyn tych problemów. Z tego powodu warto dowiedzieć się, które u Ciebie powodują wzdęcia, ponieważ to właśnie od poznania przyczyny zależy znalezienie odpowiedniego rozwiązania:

 • zbyt duże ilości spożywanego jedzenia,
 • nietolerancja na jakieś rodzaje produktów spożywczych,
 • wypijanie zbyt dużej ilości płynu podczas posiłku,
 • mieszanie wielu różnych rodzajów żywności,
 • zbyt duże ilości spożywanego błonnika,
 • zjawisko zatrzymania płynów w organizmie,
 • niedokładne przeżuwanie kęsów pokarmu, połykanie powietrza wskutek pośpiesznego jedzenia itp.,
 • syndrom jelita wrażliwego.

Oprócz problemów związanych z funkcjonowaniem układu pokarmowego kobiety mogą nabawić się również wzdęć z uwagi na zaburzenia hormonalne, na przykład torbiele na jajnikach, mięśniaki macicy lub zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Wzdęcia mogą mieć także związek z ciążą lub menstruacją.

Przeczytaj także artykuł: Wzdęcia i gazy – zwalcz je ćwiczeniami!

Dostępne w każdym domu produkty redukujące wzdęcia

Poniżej zaprezentujemy Ci trzy produkty żywnościowe o właściwościach leczniczych, które mają zdolność zmniejszania wzdęć w sposób w pełni naturalny. Jeśli połączysz je ze sobą, uzyskasz doskonały, domowy środek zaradczy. Zażywaj go regularnie przez przez kilka dni, a zobaczysz naprawdę niezwykłe wyniki.

Spożywanie tych produktów to jednak nie wszystko. Musisz się również odpowiednio odżywiać i lepiej radzić sobie z emocjami i stanami lękowymi, ponieważ te kwestie również mają znaczący wpływ na ciało i wzdęcia.

smoothie owocowe na wzdęcia

Papaja

Papaja jest jednym z najlepszych owoców, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów z funkcjonowaniem układu pokarmowego.

Ze względu na zawarte w tym owocu enzymy, z których bez wątpienia najważniejsza jest papaina (której owoc ten zawdzięcza swoją nazwę – a może odwrotnie? Nie wiadomo), ten tropikalny owoc pomaga organizmom szybciej i sprawniej trawić białka, a tym samym zmniejszyć ewentualny stan zapalny układu pokarmowego i wzdęcia.

Papaja zawiera sporą ilość błonnika, który zapobiega zaparciom i obniża poziom cukru we krwi.

A wiadomo, że problemy z nadmiernym poziomem cukru we krwi mogą powodować gromadzenie się tłuszczu w okolicy brzucha.

Zielona herbata

Zielona herbata to znany od tysięcy lat napój leczniczy o niesamowitych właściwościach zdrowotnych. Herbata zawiera ogromne ilości przeciwutleniaczy i dostarcza zastrzyku energii. Obecnie ludzie piją ją z niemal religijną czcią, głównie po to, aby zapobiec problemom zdrowotnym, a nawet ułatwić sobie odchudzanie.

Okazuje się, że zielona herbata ma także duży wpływ na wzdęcia. Cechy te wynikają przede wszystkim ze sporej ilości zawartych w niej flawonoidów (rodzaj przeciwutleniaczy), które działają jako naturalne środki przeciwzapalne. Pomagają one także spalić tłuszcz.

Aloes

Żel znajdujący się w liściach aloesu ma bardzo wszechstronne działanie. Wykorzystuje się go na przykład do pielęgnacji urody, a także do licznych zabiegów zdrowotnych. Działa przeciwzapalnie, antyseptycznie, remineralizująco i regeneracyjnie. Stąd jego popularność jako rośliny o właściwościach leczniczych!

żel z aloesu

Możesz przygotować ten żel z liści na własną rękę lub kupić już gotowy w sklepie lub aptece. Warto wspomnieć także o tym, że ma on działanie przeczyszczające, więc jeśli zjesz go za dużo na raz, Twoje jelita mogą zaprotestować. W efekcie wzdęcia mogą zamienić się w biegunkę.

Papaja, zielona herbata i żel z aloesu jako lekarstwo na wzdęcia

Składniki

 • plasterek papai
 • łyżeczka do herbaty zielonej herbaty (4 g)
 • 1/4 szklanki soku lub miąższu z aloesu (50 ml)
 • łyżka stołowa miodu (25 g)
 • szklanka wody (200 ml)

Jeśli chcesz, możesz do powyższych składników dodać również nasiona z papai, ponieważ pomagają wyeliminować pasożyty jelitowe. Dodaj zatem 5 nasion na pojedynczą porcję.

napój o cechach leczniczych na wzdęcia

Procedura przygotowania opisywanego produktu na wzdęcia
 • Najpierw przygotuj zieloną herbatę, dodając jej liście lub torebkę herbaty do wrzącej wody. Upewnij się jednak, że najpierw zdjąłeś naczynie z ognia.
 • Zostaw napar do ostygnięcia na co najmniej 5 minut, a następnie go odcedź. Odstaw naczynie na bok i zajmij się pozostałymi składnikami.
 • Wlej sok z papai i miąższ aloesu do blendera i dokładnie zmiksuj całość tak, aby uzyskać mieszaninę o jednorodnej konsystencji. Gdy ostygnie do temperatury pokojowej, dodaj do niej zieloną herbatę.
 • Jeśli chcesz, możesz dosłodzić do smaku miodem.
 • Pij tak uzyskany produkt w temperaturze pokojowej lub schłódź go. Pamiętaj jednak, aby nie pić go w postaci zbyt zimnej.

Sposób zażywania

 • Aby zmniejszyć wzdęcia, najpierw wypij porcję przygotowanego według powyższego przepisu smoothie.
 • Przełykanie dużych łyków nie jest konieczne, najlepiej sączyć napój powoli.
 • Jeśli jesteś głodny, możesz zjeść śniadanie 30 minut po skończeniu picia tego napoju.
 • Podczas dnia pij także duże ilości wody między posiłkami.

Aby wyeliminować wzdęcia, pij napój codziennie przez 7 dni. Możesz też zdecydować się na pełne 2 tygodnie, a potem zrobić sobie 2 tygodnie przerwy.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.