Wzdęcia – papaja, aloes i zielona herbata Ci pomogą!

· Wrzesień 7, 2018

Kiedy wymienione w temacie naszego dzisiejszego artykułu trzy składniki zostaną wymieszane razem ze sobą, otrzymasz w efekcie wspaniałe, w pełni naturalne lekarstwo, którego właściwości lecznicze będą czymś więcej, niż tylko sumą cech jego produktów.

Ma ono zdolność do szybkiego eliminowania gazów i redukuje przy tym wzdęcia. A wszystko to w pełni naturalnie.

Wiele osób od czasu do czasu uskarża się na dokuczliwe wzdęcia, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Istnieje wiele różnych przyczyn tych dolegliwości, dlatego nie jest tak łatwo się ich pozbyć raz na zawsze. Jednak niektóre produkty mogą naprawdę pomóc Ci w tej kwestii.

Dzięki lekturze naszego dzisiejszego artykułu dowiesz się, jak zrobić skuteczne i w pełni naturalne lekarstwo na wzdęcia, wykorzystując do tego celu papaję, zieloną herbatę i miąższ aloesu. W ciągu niespełna tygodnia zauważysz znaczną poprawę swojego stanu zapalnego w obrębie jamy brzusznej. Nie wahaj się ani chwili dłużej i po prostu je wypróbuj!

Wzdęcia i inne dolegliwości w jamie brzusznej

Istnieje wiele możliwych przyczyn tych problemów i ważne jest, aby dowiedzieć się, które konkretnie powodują u Ciebie wzdęcia, ponieważ zależy od tego rozwiązanie, jakie należy zastosować:

 • Zbyt duże ilości spożywanego jedzenia
 • Nietolerancja na jakieś rodzaje produktów spożywczych
 • Wypijanie zbyt dużej ilości płynu podczas posiłku
 • Mieszanie wielu różnych rodzajów żywności
 • Zbyt duże ilości spożywanego błonnika
 • Zjawisko zatrzymania płynów w organizmie
 • Niedokładne przeżuwanie kęsów pokarmu, połykanie powietrza wskutek pośpiesznego jedzenia itp.
 • Syndrom jelita wrażliwego

Jednakże oprócz problemów związanych z funkcjonowaniem układu pokarmowego, kobiety mogą również nabawić się wzdęć z uwagi na zaburzenia hormonalne. Na przykład torbiele na jajnikach, mięśniaki macicy lub zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) mogą wywoływać wzdęcia. Innym razem mogą mieć one związek z ciążą lub menstruacją.

Dostępne w każdym domu produkty redukujące wzdęcia

Poniżej zaprezentujemy Ci trzy produkty żywnościowe o właściwościach leczniczych, które mają zdolność zmniejszania wzdęć w sposób w pełni naturalny. Jeśli je połączysz ze sobą, możesz uzyskać w ten sposób doskonały, domowy środek zaradczy. Zażywaj go regularnie przez przez kilka dni, a zobaczysz naprawdę niezwykłe wyniki.

Rzecz jasna będziesz również musiał odpowiednio się odżywiać i lepiej radzić sobie ze swoimi emocjami i stanami lękowymi. Wynika to z tego, że te kwestie również znacząco wpływają na Twoje ciało i mogą powodować wzdęcia.

Smoothie owocowe

Papaja

Papaja jest jednym z najlepszych owoców, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów z funkcjonowaniem układu pokarmowego.

Ze względu na zawarte w w tym owocu enzymy, z których bez wątpienia najważniejsza jest papaina (której zresztą owoc ten zawdzięcza swoją nazwę – a może odwrotnie? Nie wiadomo), ten tropikalny owoc pomaga naszym organizmom szybciej i sprawniej trawić białka, a tym samym zmniejszyć ewentualny stan zapalny układu pokarmowego i wzdęcia.

Papaja zawiera również sporą ilość błonnika, która zapobiega zaparciom i obniża poziom cukru we krwi. Nie wspominając przy tym o tym, że problemy z nadmiernym poziomem cukru we krwi mogą powodować gromadzenie się tłuszczu w okolicy brzucha.

Zielona herbata

Zielona herbata to znany od tysięcy lat napój leczniczy o niesamowitych właściwościach zdrowotnych. Już przed wiekami było wiadomo, że zawiera ona ogromne ilości przeciwutleniaczy i dostarcza nam zastrzyku energii. Dzisiaj ludzie piją ją z niemal religijną czcią, głównie po to, aby zapobiec problemom zdrowotnym, a nawet ułatwić sobie odchudzanie.

Cóż, okazuje się, że zielona herbata jest również doskonała jeśli chodzi o wzdęcia. Przede wszystkim cechy te wynikają ze sporej ilości zawartych w niej flawonoidów (rodzaj przeciwutleniaczy), które działają jako naturalne środki przeciwzapalne. Po drugie, pomagają także spalić tłuszcz.

Aloes

Żel znajdujący się w liściach aloesu ma bardzo wszechstronne działanie. Wykorzystywany jest na przykład w sferze pielęgnacji urody, a także w licznych zabiegach zdrowotnych. Działa on przeciwzapalnie, antyseptycznie, remineralizująco i regeneracyjnie. Stąd jego popularność jako rośliny o właściwościach leczniczych!

Żel z aloesu

Możesz wyodrębnić ten żel z liści na własną rękę lub kupić już gotowy w sklepie lub aptece. Warto wspomnieć także o tym, że ma on działanie przeczyszczające, więc jeśli zjesz go za dużo na jeden raz, Twoje jelita mogą zaprotestować. W efekcie wzdęcia mogą zamienić się na biegunkę.

Papaja, zielona herbata i żel z aloesu jako lekarstwo na wzdęcia

Składniki, jakich będziesz potrzebować:

 • 1 plasterek papai
 • 1 łyżeczka do herbaty zielonej herbaty (4 g)
 • 1 / 4 szklanki soku lub miąższu z aloesu (50 ml)
 • 1 łyżka stołowa miodu (25 g)
 • 1 szklanka wody (200 ml)

Jeśli chcesz, możesz również dodać do powyższych składników nasiona z papai, ponieważ pomagają one wyeliminować pasożyty jelitowe. Dodaj zatem 5 nasion na pojedynczą porcję.

Napój o cechach leczniczych

Procedura przygotowania opisywanego produktu na wzdęcia:

 • Najpierw przygotuj zieloną herbatę, dodając jej liście lub torebkę herbaty do wrzącej wody. Upewnij się jednak, że najpierw zdjąłeś naczynie z ognia.
 • Zostaw napar do ostygnięcia na co najmniej 5 minut i następnie go odcedź. Odstaw teraz naczynie na bok i zajmij się pozostałymi składnikami.
 • Wlej sok z papai i miąższ aloesu do blendera i dokładnie zmiksuj całość tak, aby uzyskać mieszaninę o jednorodnej konsystencji. Dodaj do niej zieloną herbatę, gdy ostygnie do temperatury pokojowej.
 • Jeśli chcesz, możesz dosłodzić ten napój do smaku miodem.
 • Pij tak uzyskany produkt w temperaturze pokojowej lub możesz go trochę schłodzić. Ale nie pij go w postaci zbyt zimnej.

Sposób zażywania gotowego produktu:

 • Aby zmniejszyć wzdęcia, najpierw wypij porcję przygotowanego według powyższego przepisu smoothie.
 • Nie jest konieczne przełykanie dużych łyków. Najlepiej sączyć napój powoli.
 • Jeśli jesteś głodny, możesz zjeść śniadanie 30 minut po skończeniu picia tego napoju.
 • Podczas dnia pij także duże ilości wody między posiłkami.

Aby użyć tego napoju, by wyeliminować wzdęcia, pij go codziennie przez 7 dni. Możesz też zdecydować się na pełne 2 tygodnie, a potem zrób sobie 2 tygodnie przerwy.

 • Aravind, G., Bhowmik, D., Duraivel, S., Harish, G., Jhkl, & Vbnm. (2013). Traditional and Medicinal Uses of Carica papaya. Journal of Medicinal Plants Studies.
 • Pérez, E. J. A., García-Galbis, M. R., Albert Pérez, E. J., & Reig García-Galbis, M. (2015). Efectos Del Té Verde En El Estado Nutricional Del Ejercicio Físico; Revisión Sistemática. Nutrición Hospitalaria. https://doi.org/10.3305/nh.2015.32.4.9306
 • Franco Quino, C. I. (2016). Efecto regenerador óseo del extracto acuoso liofilizado de hojas de “aloe vera” (sábila) sobre la osteotomía mandibular inducida en cobayo. Repositorio de Tesis – UNMSM.