Wspomóż odchudzanie naturalnymi produktami

Rumianek jest termogeniczny i może nam pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Pamiętaj, aby nie słodzić naparu, ponieważ straci swoje właściwości.
Wspomóż odchudzanie naturalnymi produktami
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Napisany przez Ekhiñe Graell

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Figura zbliżona do ideału i zgubienie zbędnych kilogramów to marzenie wielu kobiet. Niejednokrotnie w rzeczywistości okazuje się to trudne do osiągnięcia. Odchudzanie to zazwyczaj żmudny i ciężki proces. Szczególnie, gdy nie jesteśmy przyzwyczajeni do wysiłku fizycznego i gdy nasza dieta daleko odbiega od tej zdrowej i zbilansowanej.

W związku z tym poznasz dziś kilka wskazówek i naturalnych produktów, które włączone w plan codziennego odżywiania ułatwią odchudzanie i osiągnięcie wymarzonej wagi.

Odchudzanie może być wdrożone w życie na wiele sposobów, nie wszystkie z nich jednak są zdrowe i bezpieczne dla organizmu. Niektóre z nich, jak na przykład tabletki odchudzające, nieprawidłowe przyjmowane mogą być realnym zagrożeniem dla poprawnego funkcjonowania organizmu.

Dlatego zdecydowanie lepiej jest wybrać te naturalne metody. Chociaż wymagają one więcej wysiłku, samozaparcia, cierpliwości i na efekty trzeba poczekać, nie pożałujesz swojej decyzji. Droga do celu na pewno będzie trudniejsza, ale po jego osiągnięciu poczujesz się zdrowo i pełen energii.

Zdrowe odchudzanie – co to właściwie znaczy?

Ćwiczenia

Wysiłek fizyczny to najlepszy sposób na odchudzanie, ale nie tylko. Regularne ćwiczenia poprawią krążenie krwi, pracę serca, wzmocnią mięśnie i ogólnie z korzyścią wpłyną na nasze zdrowie i samopoczucie. Istnieje tak szeroki wybór sposobów na to, jak gimnastykować ciało, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Przed podjęciem decyzji o ćwiczeniach, zawsze lepiej skonsultować się z profesjonalnym trenerem lub instruktorem. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie ćwiczenia pomogą nam zrzucić wagę. Niektóre ukierunkowane są na wzmocnienie mięśni, inne na poprawę kondycji i zwiększenie siły fizycznej. Przy redukcji kilogramów najlepiej sprawdzają się ćwiczenia aerobowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj więc ten artykuł: Ćwiczenia aerobowe: korzyści płynące z kardio

Woda

Zdrowe odchudzanie nie mogłoby się bez niej obyć. Nie tylko osoby chcące stracić kilka kilogramów powinni ją pić. Specjaliści zapewniają, że wszyscy, którzy chcą utrzymać organizm w dobrej formie, nie mogą o niej zapominać .

Picie wody, a odchudzanie

Najlepiej pić czystą wodę, jednak napoje przygotowane na jej bazie, na przykład naturalna lemoniada z dodatkiem cytryny również nie zaszkodzą.

Odchudzanie, a picie wody

Woda mobilizuje nasz organizm do spalania tłuszczu, który gromadzi się w różnych częściach ciała. Dodatkowo za jej pośrednictwem usuwane są toksyny i zbędne produkty przemiany materii. Co do jej temperatury, chociaż udowodniono, że najbardziej korzystne jest picie wody letniej, inne badania wykazały, że woda zimna wspomaga odchudzanie i proces spalania tłuszczów.

Cytryna

Owoc ten jest bardzo ceniony i pomocny w momencie, gdy decydujemy się na odchudzanie. Według specjalistów, cytryna usprawnia działanie układu pokarmowego, korzystnie wpływając przy tym na prace i stan jelit.

Gorącej wodzie z cytryną przypisuje się właściwości termogeniczne, co oznacza, że pod wpływem ciepła metabolizm i spalanie tłuszczów zostają przyspieszone. Należy pić ją regularnie, dodając ją również do herbat lub innych napojów.

Czosnek

Udowodnione zostało, że czosnek jest naturalnym przyspieszaczem procesów metabolicznych. Wiedząc to, jeżeli chcemy stracić kilka kilogramów i zadbać przy tym o prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, powinniśmy go uwzględnić w swojej diecie.

Choć nie wszyscy z nas za nim przepadają, jest wart uwagi również ze względu na swoje właściwości przeciwchorobowe. Regularne spożywanie czosnku uchroni nas od kłopotów ze zdrowiem, a najlepiej przyjmować go rano podczas śniadania.

Rumianek na odchudzanie

Niewiele osób wie, że na odchudzanie najlepszy jest napar z rumianku. Roślina ta w połączeniu z gorącą wodą z jednej strony wspomoże prawidłowy przebieg procesów trawiennych. Z drugiej podobnie jak cytryna, ma właściwości termogeniczne, dzięki którym przyspiesza przemiany metaboliczne.

Spożywaj napar z rumianku przynajmniej dwa razy dziennie, pamiętając jednak, że traci on całkowicie swoje właściwości w momencie dodania cukru. Najlepiej jest pić go bez żadnych substancji słodzących. W ostateczności można dodać naturalny słodzik pozbawiony kalorii – świetnym rozwiązaniem jest Stewia.

Sok z marchwi

Sok marchwiowy jest szczególnie zalecany, gdy jesteśmy na diecie i chcemy stracić kilka kilogramów. Nie tylko ze względu na swoje właściwości, które posiada, ale to, jak wpływa na nasz organizm, zwłaszcza na żołądek.

Świeży sok marchwiowy

Picie szklanki soku z marchewki zalecane jest rano, ponieważ gwarantuje uczucie sytości i uchroni nas przed późniejszym podjadaniem w oczekiwaniu na następny posiłku.

Jak go przygotować?

Do przygotowania soku z marchewki najlepiej wykorzystać robot kuchenny. Przepis jest bardzo prosty, tak naprawdę wystarczy dodać tylko marchewki. Jednak dla urozmaicenia można dodać do niej inne owoce czy warzywa, na przykład jabłko.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Swift DL, McGee JE, Earnest CP, Carlisle E, Nygard M, Johannsen NM. The Effects of Exercise and Physical Activity on Weight Loss and Maintenance. Prog Cardiovasc Dis. 2018 Jul-Aug;61(2):206-213. doi: 10.1016/j.pcad.2018.07.014. Epub 2018 Jul 9. PMID: 30003901.
  • Jeong JN. Effect of Pre-meal Water Consumption on Energy Intake and Satiety in Non-obese Young Adults. Clin Nutr Res. 2018 Oct;7(4):291-296. doi: 10.7762/cnr.2018.7.4.291. Epub 2018 Oct 31. PMID: 30406058; PMCID: PMC6209729.
  • Zhu Y, Anand R, Geng X, Ding Y. A mini review: garlic extract and vascular diseases. Neurol Res. 2018 Jun;40(6):421-425. doi: 10.1080/01616412.2018.1451269. Epub 2018 Mar 20. PMID: 29557277.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.