Wesele na szybko – poznaj kilka porad pozwalających je sprawnie zorganizować

Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie profesjonalnego plannera, który zorganizuje Wam błyskawiczny ślub. Możesz jednak to zrobić sama. Wszystko, czego potrzebujesz, to jasne pojęcie o tym, czego chcesz – i dobre zdolności organizacyjne.
Wesele na szybko – poznaj kilka porad pozwalających je sprawnie zorganizować

Napisany przez Virginia Martínez

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Wesele na szybko – organizacja go może być trudna. W końcu tyle jest rzeczy do rozważenia… i to w tak krótkim czasie! Może Ci się to wydawać zbyt stresujące.

Zasadniczo, głównym pytaniem jest, jak to wszystko zorganizować w tak krótkim czasie. Dzisiaj powiemy Ci, jak zacząć planować wesele na szybko, bez zmieniania się w “ślubnego potwora”.

Wesele na szybko

Zdecydowałaś się więc na ten ważny krok i chciałabyś jak najszybciej wziąć ślub, by od razu być żoną. Stajesz się jednak nerwowym cieniem człowieka i stresujesz za każdym razem, gdy zaczynasz myśleć o tym, jak to wszystko zrobić w tak krótkim czasie. W końcu chcesz, żeby było idealnie.

Uspokój się i weź głęboki wdech, ponieważ Twoje nerwy będą jedynie działać na Twoją niekorzyść. Wszystko pójdzie świetnie, jeśli tylko się zrelaksujesz i zaczniesz planować ten dzień krok po kroku.

Oto kilka porad.

Miejsce i data

Pierwszą rzeczą, którą musisz wybrać, jest miejsce i data ślubu. Spróbuj wybrać opcję, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Wesele na szybko

Jest wiele powodów, dla których młoda para chce się pobrać jak najszybciej. Być może zamierzają się razem przeprowadzić do innego kraju. Może oczekują dziecka. W każdym razie pamiętaj, że nawet, jeśli chcesz wszystko przyspieszyć, biurokracja może Cię spowolnić.

Na przykład w niektórych miejscach listy oczekujących na ślub cywilny i kościelny są bardzo długie. Dotyczy to szczególnie dużych miast i popularnych lokalizacji.

Dlatego też, pierwszą rzeczą, na którą musisz się zdecydować, jest lokalizacja wesela. Następnie możesz zacząć wszystko planować, w zależności od ustalonej daty.

Powiadom swoich gości

Po ustaleniu daty i lokalizacji następnym krokiem jest utworzenie listy gości i powiadomienie ich o wydarzeniu tak szybko, jak to możliwe. Pamiętaj, że Twoje wesele na szybko oznacza, że inni z równym pośpiechem muszą sprawdzić swoje plany!

Jeśli planowanie daty jest dla Ciebie i Twojego partnera czymś trudnym, będzie to równie trudne dla gości. Będą oni musieli sprawdzić swoje harmonogramy, wprowadzić zmiany i porządnie się zorganizować, aby móc wziąć udział w tym szczególnym dniu.

Im wcześniej ich o tym poinformujesz, tym lepiej. Pamiętaj, że jeśli wyślesz wcześniejsze powiadomienie z wyznaczonym terminem ślubu, to pojawi się na nim więcej osób.

Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę!

Wesele na szybko – zatrudnij wedding plannera

Wedding planner, czyli osoba planująca i organizująca wesela, jest obecnie bardzo popularna, szczególnie w przypadku wesela na szybko. Są to profesjonaliści, którzy mają doświadczenie i mogą pomóc w usprawnieniu wielu szczegółów.

Jak szybko zorganizować wesele?

Jeśli nie masz pojęcia, czego chcesz, a na zorganizowanie tego dnia zostało Ci mało czasu, najlepszą opcją będzie, jeśli zdecydujesz się na zatrudnienie profesjonalnego plannera. Osoba taka będzie w stanie Ci pomóc, a Ty nie będziesz tak zestresowana.

Organizator ślubów wie, jak zorganizować takie wydarzenie. Ma swoje portfolio z wyborem miejsc na wesele, fotografami, tematami przewodnimi, przedziałem cenowym itp. Dzięki temu zaoszczędzisz swój cenny czas.

Przyjęcie weselne

Ogólnie rzecz biorąc, ważne jest ograniczenie listy rzeczy do zrobienia przed wydarzeniem jakim jest wesele na szybko. Lepiej jest zdecydować się na przyjęcie w miejscu, które zawiera cały pakiet: muzykę, dekoracje i tym podobne. W ten sposób będziesz mogła skupić się na innych szczegółach.

Wybierz więc miejsce, które w krótkim czasie będzie mogło zaoferować Ci to, czego potrzebujesz. Zredukuje to Twoje zadania do minimum.

Garnitur pana młodego

Teraz poszukaj idealnego stroju na tę okazję. Jeśli będzie on wymagał dopasowania i zmian, musisz mieć wystarczająco dużo czasu, aby móc wykończyć kreację.

Garnitur pana młodego

Oczywiście, Ty i Twój partner nie będziecie mieć za wiele czasu na chodzenie od sklepu do sklepu w poszukiwaniu sukienki i garnituru. Dlatego też o wiele lepiej będzie znaleźć gotowe stroje – zdecyduj się więc na miejsce, które oferuje szeroki wybór. Możesz mieć szczęście i znaleźć idealną suknię lub garnitur już przy pierwszej wizycie!

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, czy wybrany garnitur lub suknia będą potrzebować przeróbek. Daj sobie na to około dwudziestu dni. Zacznij zakupy i podejmij decyzję tak szybko, jak to możliwe.

Pamiętaj również, że jeśli masz druhny, wybór ich sukienek również zajmie trochę czasu. Postaraj się wybrać ten sam projekt dla każdej z nich: zaoszczędzi Ci to dużo czasu.

Wesele na szybko i inne szczegóły

Jeśli nie zdecydowałaś się na zatrudnienie wedding plannera, musisz jak najszybciej zająć się pozostałymi szczegółami, takimi jak obrączki, fotograf, styl wesela.

Zawsze możesz liczyć na pomoc przyjaciół i rodziny, którzy już wcześniej organizowali swój ślub. Poradź się ich, aby otrzymać informacje, kontakty i osobiste opinie.

Zachowaj spokój podczas planowania wesela na szybko

Wesele na szybko może być stresujące, ale dzięki starannemu zaplanowaniu tego wydarzenia, możesz cieszyć się tymi niezapomnianymi chwilami. Weź więc głęboki oddech i zrelaksuj się!

Szybki ślub

Planowanie ślubu z dużym wyprzedzeniem jest samo w sobie źródłem stresu. Logiczne jest więc, że wesele na szybko również takie będzie!

Bycie kłębkiem nerwów jednak w niczym nie pomaga – tak samo jak złoszczenie się przez nieprzewidziane wypadki. Wręcz przeciwnie, takie podejście zmarnuje Twój czas i doprowadzi Cię do granicy wytrzymałości. Musisz być cierpliwa i zachować w sobie radość, aby móc kontynuować planowanie tego wielkiego dnia.

Zachowaj spokój ducha.

Zaakceptuj, że mogą się zdarzyć pewne nieprzewidziane sytuacje i nie wszystko pójdzie zgodnie z planem. Improwizacja jest sztuką i jest to świetny moment, na ćwiczenie jej! Pomyśl, że tak naprawdę chodzi o to, by cieszyć się dniem ślubu, wraz z wszelkimi niedoskonałościami i małymi sukcesami.

To nie są zawody, więc nie pozwól, byś opadła z sił tuż przed tym szczególnym dniem.

Miesiąc miodowy

Na koniec porozmawiajmy o miesiącu miodowym. Jest to osobny rozdział, jeśli chodzi o niezbędne plany. Jeśli chcesz więc go dokładnie i rozważnie rozplanować, nie rób tego w pośpiechu. Możesz zdecydować się na idealny miesiąc miodowy w późniejszym czasie.

W każdym razie, ustal sobie, czy chcesz spędzić miesiąc miodowy za granicą czy „u siebie”. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd, musisz najpierw upewnić się, że masz wszystkie niezbędne dokumenty. W przeciwnym razie będziesz mogła podróżować jedynie do miejscowości w swoim kraju. Zawsze możesz przełożyć podróż i pojechać na nią później, ale tam, gdzie chcesz.

Mamy nadzieję, że spodobał Ci się nasz artykuł. Na temat tego, jak wybrać cel podróży poślubnej, przeczytasz nieco więcej tutaj.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.