Usuwamy zmarszczki okolic oczu!

· Czerwiec 29, 2015

Oczy – To właśnie w tych okolicach zmarszczki z reguły pojawiają się jako pierwsze, przypominając nam o tym, że czas nieubłaganie płynie. Jak wszyscy dobrze wiemy, oczy są zwierciadłem duszy, i gdy rozmawiamy z drugą osobą, mózg właśnie na tej części ciała koncentruje naszą uwagę. Dlaczego zmarszczki tam powstają? Komórki skóry zbudowane są z włókien kolagenowych i elastylowych, które z kolei składają się z białek – kolagenu i elastyny. To one nadają jej sprężystości i wytrzymałości. Włókna te ułożone są względem siebie w formie sieci. Dzięki temu, gdy jesteśmy młodzi, skóra łatwo się rozciąga, jest elastyczna i zdrowa, a wszelkie uszkodzenia są szybko reperowane. Z upływem czasu jednak, na skutek utraty kolagenu i elastyny, skóra staje się coraz cieńsza, i traci swoje zdolności regeneracyjne.

Trzeba również przyznać, że ekspozycja na słonce znacznie przyspiesza starzenie się skóry. W tym wypadku, okolice oczu są narażone jako jedne z pierwszych na powstawanie zmarszczek, ponieważ skóra tam jest bardzo cienka i delikatna. Oprócz tego, twarz jest częścią ciała, która przez cały dzień jest wystawiona na działanie promieni słonecznych.To jak szybko zmarszczki pod oczami pojawia się na naszej twarzy, zależy od naszych genów. W związku z tym, jeżeli odziedziczona została predyspozycja do szybkiego starzenia się skóry, niewiele można zrobić. Jest jednak kilka sposobów, wskazówek i zachowań, które mogą sprawić, że zmarszczki te będą mniej widoczne. Odkryj je!

Zmarszczki pod oczami – rady i wskazówki

 • Dobrze znane ze swojego dobroczynnego wpływu na elastyczność skóry – białko jajka kurzego, pomoże nam uporać się z wiotką i luźną skórą.
2#:Jajko-zmarszczki.jpg

 • Awokado zawsze było dobrze znane ze względu na swój korzystny wpływ na organizm poprzez wysokie zawartości witaminy E. Składnik ten jest stymulatorem do tworzenia kolagenu, co pomaga zwalczyć efekty starzenia się skóry, skórne stany zapalne i sprawdza się również w przypadku trądziku. Maseczka z awokado zadziała nawilżająco na skórę wokół oczu i dostarczy jej kwasów tłuszczowych, które korzystnie wpływają na zewnętrzną warstwę skóry. Regularne stosowane witaminy E i B przywróci jej piękny wygląd, i sprawi, że zmarszczki będą mniej widoczne.
 • Ogórek to świetny wybór przy próbach usuwania zmarszczek z okolic oczu, ponieważ w 96% składa się z wody, a oprócz tego zawiera witaminę C, witaminę E i olejki eteryczne. Najlepiej zastosować sok z ogórka, ale można również przykładać jego plastry do okolic, w których zaobserwowane zostały zmarszczki. Regularne stosowanie ogórka zmniejszy cienie pod oczami, zmniejszy ich opuchliznę, a za razem zapewni odświeżenie, i co najważniejsze sprawi, że zmarszczki nie będą tak widoczne.
3#:Ogorek-zmarszczki.jpg

 • Bardzo ważne jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości snu. Niedosypianie można powiedzieć, że ma natychmiastowe i zauważalne skutki. Worki pod oczami, sucha i pomarszczona skóra, to cena jaką płacimy za zarywanie nocy.
 • Pij dużo wody! To bardzo ważne, aby utrzymać prawidłowe nawodnienie organizmu, również skóry twarzy. Można wykorzystać kremy nawilżające przeznaczone specjalnie do okolic oczu
 • Przed pójściem spać. można rozprowadzić wazelinę na te obszary skóry twarzy i pozostawić ją do następnego dnia. Pomoże to w nawodnieniu i złagodzi widoczne zmarszczki
 • Wymieszaj oliwę z oliwek z mlekiem i odrobiną wody różanej. Nakładać wacikiem na okolice oczu i na miejsca gdzie zaobserwowaliśmy zmarszczki. Jest to również świetny sposób na odrobinę relaksu.
 • Pamiętaj! Stosując kremy lub maseczki w momencie ich nakładania, nie rozciągaj skóry. Produkty stosuj małymi porcjami i odczekuj do ich wchłonięcia. Aby efekty stały się widoczne, trzeba pamiętać o regularnym stosowaniu.
 • Jeżeli używasz cieni do powiek, niech będą to kolory przyciągające i odbijające światło. Lepiej stosować te w kremie, które nie wysuszą tak skóry powiek, jak cienie w proszku
 • Aby rozluźnić oczy i zachować ich młody wygląd przez długi czas, można wykonać ćwiczenia. Gdy tylko poczujesz, że Twoje oczy zaczynają być napięte, zamknij je na kilka sekund i otwórz. Następnie otwieraj je i zamykaj do momentu, aż poczujesz rozciągniecie mięśni.
 • Ważne! Pamiętaj, że skóra wokół oczy jest bardzo delikatna i cienka, dlatego nie należy jej pocierać, drapać, i rozciągać. Spowoduje to, że zmarszczki w tych okolicach pojawią się znacznie szybciej.