Worki pod oczami – jak je zwalczyć?

· Maj 10, 2015

Worki pod oczami to bardzo denerwujący problem estetyczny, który dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Worki pod oczami pojawiają się głownie z powodu przemęczenia, ale u niektórych osób występują regularnie.Ten problem może być spowodowany czynnikami dziedzicznymi, zatrzymaniem wody w organizmie, alergią, reakcją na leki lub z powodu braku snu. Niestety, aby pozbyć się worków pod oczami na stałe, niezbędna jest interwencja chirurgiczna. Jednak istnieją różne zabiegi naturalne, które znacznie pomagają zmniejszyć stan zapalny i dzięki temu nasz problem będzie łatwiejszy do ukrycia. Chcesz poznać kilka porad i zabiegów, które pozwolą zmniejszyć worki pod oczami?

Jak zmniejszyć worki pod oczami?

  • Dobrze wypoczywaj. Jedną z głównych przyczyn worków pod oczami jest zmęczenie. Bardzo ważne jest, aby spać przynajmniej osiem godzin dziennie bez przerwy i wykonywać czynności, które cię relaksują. Jeżeli nie odpoczywasz odpowiednio, żadne leczenie nie pomoże ci w pozbyciu się worków pod oczami.
  • Ogranicz spożycie soli. Produkt ten jest jedną z przyczyn zatrzymania wody w organizmie i co za tym idzie, pojawieniem się worków pod oczami.
  • Pij wodę. Picie co najmniej dwóch litrów wody dziennie jest bardzo dobre dla zdrowia całego organizmu. Kiedy pijesz dużo wody, organizm z większą łatwością pozbywa się płynów i toksyn, które mogą źle wpłynąć na jego funkcjonowanie. Dzięki temu pozbędziesz się problemu z workami pod oczami i zapobiegniesz ich powstawaniu.
  • Włącz do swojej diety diuretyki. Produkty moczopędne ułatwią trawienie i pomogą usunąć nagromadzone płyny z organizmu.
  • Nawilżaj skórę twarzy. Worki pod oczami mogą również powstawać z powodu przesuszonej skóry lub długotrwałej ekspozycji na słońce ponieważ ma ono tendencję do niszczenia włókien kolagenu i elastyny oraz sprawianiu, że skóra pod oczami staje się cieńsza. Zaleca się zatem codzienne stosowanie kremów nawilżających, najlepiej z ochroną przeciwsłoneczną.
  • Nie trzyj skór wokół oczu. Kiedy często pocieramy nasze oczy, możemy podrażnić delikatną skórę wokół nich i tym samym przyczynić się do powstawania worków pod oczami.
  • Unikaj kosmetyków chemicznych. Niektórzy ludzie reagują alergicznie na kosmetyki ze składnikami chemicznymi, występuje u nich podrażnienie skóry i obrzęk. W tym wypadku należy przerwać stosowanie niektórych kosmetyków i w ten sposób stwierdzić, czy któryś z nich ma wpływ na wygląd worków pod oczami.

Zabiegi zmniejszające worki pod oczami

Ziemniaki

2#ziemniak-worki-pod-oczami.jpg

Właściwości ziemniaka są idealne do zmniejszania stanów zapalnych, dlatego więc jest on wielkim sojusznikiem w zmniejszaniu worków pod oczami. W tym wypadku wystarczy pokroić surowego ziemniaka w plastry i schłodzić je w lodówce, a następnie nałożyć na oczy tak, aby przykryć worki pod oczami. Zostawić na piętnaście minut i zdjąć. Gotowe!

Ogórek

Ogórek ma właściwości przeciwzapalne, które zmniejszają obrzęk powstały przy występowaniu worków pod oczami. Aby skorzystać z tych świetnych właściwości, wystarczy pokroić ogórka w plastry i schłodzić je w lodówce. Po odpowiednim schłodzeniu możesz nałożyć plastry na oczy i pozostawić je na dwadzieścia pięć minut. Jeżeli w tym czasie się zdrzemniesz, efekty będą jeszcze lepsze.

Zielona herbata

3#zielona-herbata-worki-pod-oczami.jpg

Zielona herbata ma właściwości przeciwzapalne, które pozwolą w widoczny sposób zmniejszyć worki pod oczami. Przygotuj kilka torebek zielonej herbaty i zaparz je w wodzie, pozostaw je do wystygnięcia i kiedy będą miały temperaturę pokojową, nałóż je na oczy, pozostawiając na piętnaście minut.

Mleko

Jeżeli mało spałaś, miałaś pracowitą noc, a następnego dnia masz ślady zmęczenia na twarzy, ta sztuczka z mlekiem będzie idealna do zmniejszenia widoczności worków pod oczami i nadaniu twarzy świeższego wyglądu.

Namocz wacik w mleku i przecieraj nim okolice oczu, w której występuje obrzęk. Zostaw mleko na piętnaście minut do wchłonięcia się, a następnie opłucz oczy zimną wodą.

Jabłko

4#jabłko-worki-pod-oczami.jpg

Jabłko sprawdzi się idealnie w zrelaksowaniu twarzy i zredukowaniu stanu zapalnego worków pod oczami. Pokrój jabłko i utrzyj je na gładką masę, następnie włóż je do lodówki na dziesięć minut. Po wyjęciu z lodówki nałóż pastę na worki pod oczami i zostaw na piętnaście minut.