Co zrobić, aby oczy wyglądały na większe?

Jedną z najczęściej stosowanych porad podczas wykonywania makijażu jest podkreślenie tylko jednego obszaru twarzy. Jeśli chcesz, aby Twoje oczy wyglądały na większe, to pamiętaj o tym, aby nie podkreślać zbyt mocno ust.
Co zrobić, aby oczy wyglądały na większe?

Ostatnia aktualizacja: 30 marca, 2016

Zmęczone oczy, ciemne kręgi pod oczami, a nawet te charakterystyczne zmarszczki wokół ich kącików są niewątpliwie największymi Twoimi wrogami, jeśli Twoim celem są atrakcyjnie wyglądające każdego dnia oczy.

A gdy dodatkowo Twoje oczy są małe, te wymienione czynniki potrafią odebrać sporo piękna Twojemu codziennemu wizerunkowi.

Co możesz z tym zrobić? Możesz wdrożyć w życie kilka prostych wskazówek na temat makijażu i kilka naturalnych sposobów na to, aby Twoje oczy wyglądały na większe.

Dodatkowo spróbujemy nauczyć Cię, jak zadbać o tę część twarzy tak, że zaczniesz wyglądać o wiele zdrowiej. Czy chcesz poznać nasze rady?

Podkrążone oczy: domowe sposoby na pozbycie się tego problemu

Metoda łyżki

Skóra, jaką mamy pod oczami jest bardzo cienka i delikatna. Kiedy brakuje nam snu, gdy jesteśmy zmęczone lub gdy mamy jakiś problem natury zdrowotnej, w obszarze pod oczami gromadzi się nadmiar wody, toksyn i tłuszczu, który odpowiada za wyraźnie ciemniejszy odcień skóry.

Jest to naprawdę irytujące, gdy wstajesz rano i widzisz w lustrze pod oczami te ciemne lub fioletowe kręgi, które są tak trudne do usunięcia. Wiele kobiet szuka ratunku w makijażu. Czy jest to dobry pomysł? Można uznać go za dobrą metodę zamaskowania problemu, ale nie stanowi jego rozwiązania.

Zawsze lepiej jest najpierw skupić się na przyczynie tego stanu rzeczy wykorzystując do tego domowe metody. W ten sposób uniknąć można nadmiernego nagromadzenia chemicznych środków kosmetycznych pod oczami.

Oto kilka naturalnych sposobów, których możesz użyć, aby Twoje oczy sprawiały wrażenie większych, niż w rzeczywistości:

1. Metoda wykorzystująca zimną łyżkę oraz napar z rumianku

To jest bardzo łatwa do wykorzystania metoda. Kiedy budzisz się z rana i dostrzegasz te nieestetyczne cienie pod oczami w lustrze, weź dwie małe łyżeczki i włóż je do zamrażarki. Następnie przygotuj sobie napar z rumianku: weź 150 ml wody i 2 torebki rumianku.

Gdy zacznie się ona gotować, zdejmij naczynie z ognia i pozostaw do ostygnięcia. Następny krok?

Po upływie 15 minut weź łyżeczki, które włożyłaś wcześniej do zamrażarki i przyłóż je do fioletowych kręgów pod oczami na co najmniej 30 sekund. Następnie je odłóż na bok i przemyj skórę pod oczami wacikiem nasączonym herbatą z rumianku.

To bardzo proste: jest to po prostu sposób wykorzystujący na przemian efekty działania zimnej łyżki oraz lecznicze właściwości rumianku. Opisana metoda stymuluje krążenie krwi w skórze, co pozwala wyeliminować obrzęki pod oczami. Jest ona naprawdę bardzo skuteczna.

3. Zaznacz wyraźnie swoje brwi

Kredka do oczu

Aby mieć większe oczy, niż w rzeczywistości, należy także zadbać o odpowiedni kształt brwi. Są one oprawą naszych oczu, przez co mogą nam zapewnić pociągający i szykowny wygląd. Jak już zapewne wiesz, obecnie modne są dość grube brwi, ale to nie znaczy, że należy je zaniedbywać.

3. Cienie do oczu są naprawdę ważne

Cienie pod oczami

Spójrz na zdjęcie powyżej. Przedstawia ono wykorzystanie 2 lub 3 różnych odcieni, dzięki czemu oczy wyglądają na większe. Tajemnicą tego pięknego efektu jest użycie jasnych kolorów w strefie rozciągającej się pod brwiami.

Kolor neutralny dla przykładu jest bardzo skuteczny, gdyż zapewnia rozjaśnienie całego obszaru i ogólnej prezencji całej twarzy.

Następnie należy użyć nieco ciemniejszego odcienia w zewnętrznym kąciku oka, przenosząc go w w kierunku do góry, tak jak to widać wyraźnie na wspomnianym zdjęciu. W przypadku powiek również warto zdecydować się na jasny cień, ale z lekkim połyskiem. Spowoduje to dalsze rozjaśnienie twarzy.

4. Biały eyeliner na wewnętrzną część oka

Ten trik zawsze działa. Użyj białej kredki, aby podkreślić wewnętrzną linię oczu, jest to zdecydowanie najlepszy sposób, który możesz wykorzystać w swojej codziennej procedurze makijażu, dzięki czemu uzyskasz oczy sprawiające wrażenie większych, niż w rzeczywistości.

To zapewnia bardzo atrakcyjny i przyciągający wzrok efekt końcowy, bez względu na to, czy wykonany przez Ciebie makijaż jest przeznaczony na dzień, czy też na noc. Upewnij się, że ten biały eyeliner zawsze się znajduje w Twoim zestawie do makijażu!

5. Jak uzyskać dłuższe i grubsze rzęsy?

Rzęsy

Dłuższe i grubsze rzęsy mogą również pomóc uczynić nasze oczy większymi, niż to ma miejsce naprawdę. Jak to zrobić? Wystarczy zastosować odpowiedni makijaż i użyć do tego dodatkowo kilku prostych, domowych sztuczek. Należy zatem wziąć pod uwagę następujące możliwości:

Metoda wykorzystująca olej rycynowy

Każdego wieczoru powinnaś zastosować ten prosty sposób oparty o olej rycynowy. Weź wacik i nasącz go dwoma kroplami oleju rycynowego, a następnie lekko pomasuj za jego pomocą swoje rzęsy zwilżając je nieco.

Jeśli chcesz, możesz połączyć olej rycynowy z oliwą z oliwek lub olejem migdałowym, które również zapewniają dobre rezultaty. Taki zabieg będzie stymulował wzrost rzęs i zapewni im właściwą pielęgnację.

Porady dotyczące makijażu w przypadku grubszych rzęs

Tusz do rzęs jest niezbędnym elementem do tego, aby Twoje oczy zaczęły wyglądać na większe. Zawsze stosuje się go nakładając od nasady rzęsy i starając się dokładnie je rozdzielić. Po nałożeniu cienkiej warstwy tuszu, posypać rzęsy ostrożnie odrobiną talku.

Ta sztuczka zapewni rzęsom znacznie lepszy efekt wizualny, piękniejszy wygląd i większą grubość. Następnie wystarczy tylko nałożyć drugą warstwę tuszu.

Następny krok? Czarny eyeliner. Pamiętaj, że zawsze lepiej jest użyć eyelinera w płynie zamiast tradycyjnej kredki. Gdy jesteś już gotowa na jego użycie, należy wykonać następujące czynności: narysuj linię, nieco grubszą w dolnej części powieki i przechodzącą w cieńszą w stronę kącików oczu.

W efekcie uzyskasz intrygujący i wspaniały wygląd.

6. Subtelne wargi poprawiające ogólny wygląd twarzy

Szminka naturalna

Podsumowując nasz dzisiejszy artykuł: zawsze pamiętaj o tym, że aby Twoje oczy wydawały się bardziej atrakcyjne, to należy zastosować subtelną i dyskretną szminkę. W ten sposób cała uwaga zostanie skupiona na Twoich oczach.

Wybierz stonowaną kolorystykę – optymalny będzie odcień różowy lub neutralny. Zapewniają one atrakcyjny efekt wizualne, dzięki czemu również Twoje oczy będą wyglądały na większe, niż w rzeczywistości.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.