Zdrowe i gęste rzęsy? Są na to sposoby!

· Grudzień 18, 2015
Codzienne szczotkowanie wzmacnia nasze rzęsy, eliminuje martwe komórki i usprawnia krążenie krwi.

Której z nas nie podobają się zdrowe, długie i gęste rzęsy? Bardzo chętnie je upiększamy i podkreślamy. Wszystko po to, żeby móc cieszyć się uwodzicielskim spojrzeniem, które emanuje zdrowiem i optymizmem.

Wiesz, że nie ma potrzeby wydawania kroci na drogie kosmetyki? Istnieje wiele domowych sposobów na olśniewające rzęsy. Dzisiaj się nimi zajmiemy.

1. Zasady żywienia a rzęsy

Możliwe, że należysz do osób, które mają dość cienkie i rzadkie rzęsy. Nie ma problemu. Wiele Pań cierpi z tego powodu. Chodzi tu o uwarunkowania genetyczne, na które nie mamy wpływu.

Weź pod uwagę, że odpowiedni sposób odżywiania się i adekwatny makijaż czynią cuda. Absolutnie nie mówimy o tym, żeby przyklejać sztuczne rzęsy. Wystarczy trochę cierpliwości i dostosowanie się do kilku prostych wskazówek. Najlepiej zacząć rozwiązywać problem „od wewnątrz”.Świeże awokado

Dermatolodzy z Madryckiego Instytutu Dermatologii i Estetyki (IMDE) zapewniają, że zrównoważona dieta, bogata w witaminy A, B, C i E i z niską ilością tłuszczów, pozwala uzyskać lśniące, długie i gęste rzęsy. Poniżej kilka najbardziej wskazanych produktów:

  • Migdały. Co Ty na to, żeby zjadać 6 migdałów dziennie? Są przepełnione witaminą E, która wzmacnia mieszki włosowe. To nie wszystko. Dzięki obecnym w migdałach polifenolom, rzęsy przestaną Ci wypadać.
  • Oliwa z oliwek. Pewnie już o tym słyszałaś. Oliwa z oliwek wzmacnia, nawilża i dostarcza ogromnych ilości witaminy E i antyoksydantów.
  • Fasola. Naturalne źródło żelaza, cynku i witamin z grupy B. Jak ziarna fasoli oddziaływają na rzęsy? Wzmacniają je, odżywiają i utleniają. Niesamowite.
  • BrokułyNiewiele warzyw jest aż tak zdrowych i zalecanych przez naukowców. Wiedziałaś o tym, że brokuły zawierają keratynę? Dzięki niej Twoje rzęsy są grubsze, gęste i elastyczne.
  • Awokado. Wiele badań potwierdza, że regularne spożywanie awokado dostarcza do naszego organizmu 20 różnych witamin i minerałów.

Kilka sztuczek na gęste rzęsy

Zdrowe i gęste rzęsy

1. Szczotkuj je każdej nocy

Niby takie proste, a jak skuteczne! Musisz zdać sobie sprawę, że rzęsy to też włosy, stąd konieczność ich szczotkowania. Tylko wtedy stymulujesz je do wzrostu. Przy okazji eliminujesz martwe komórki i poprawiasz krążenie krwi. Rezultaty gwarantowane.

2. Terapia olejkiem rycynowym

Niezawodne, łatwe i ekonomiczne. Naprawdę warto mieć olejek rycynowy zawsze pod ręką. To naturalny sposób na zdrowe i nawilżone rzęsy. Wystarczy delikatny masaż wacikiem nasączonym tymże olejkiem. Najlepiej wykonać go wieczorem, zaraz po szczotkowaniu. Rezultaty są widoczne od razu!

3. Talk w proszku

Z tej sztuczki korzystają makijażyści pracujący z gwiazdami. Na pewno będziesz zaskoczona:

  • Na początek musimy dobrze wyszczotkować rzęsy. Powinny być odpowiednio od siebie odseparowane.
  • Później delikatnie nakładamy talk w proszku (tak jak na zdjęciu poniżej). W ten sposób, automatycznie, stają się bardziej gęste. To bardzo łatwe.
  • Jak już Twoje rzęsy będą pokryte talkiem (uważaj, żeby nie dostał Ci się do oczu), nakładamy tusz. Pamiętaj, żeby robić to zaczynając zawsze od postawy! Nie zapominaj o końcówkach. To właśnie one nadają długości!
Rzęsy pogrubiane talkiem w proszku

4. Czy tusz zawsze powinien być czarny?

To bardzo dobre pytanie. Prawda jest taka, że nie. Nie zawsze. Czasem polecane są inne rozwiązania:

  • Tusz bezbarwny: Nadaje blasku, gęstości i sprawia, że nasze rzęsy wyglądają nadzwyczajnie. Zwłaszcza rano. Pamiętaj tylko, żeby zająć się też workami pod oczami.
  • Tusz o odcieniu kawowym połączony z czarnym: kolejna sztuczka makijażystów. Od podstawy do – mniej więcej – połowy rzęs nakładamy odcień kawowy. Natomiast, na końcówki aplikujemy czarny tusz. W ten sposób Twoje rzęsy będą wyglądały na dużo dłuższe. Musisz to wypróbować!

5. Ostrożnie z zalotkami i tuszami waterproof

Wiedziałaś, że używanie tak zwanej „zalotki” nie należy do najlepszych rozwiązań? Jeżeli będziesz jej używać na co dzień, tylko osłabisz rzęsy. Jeżeli rzeczywiście jesteś już do niej przyzwyczajona i nie możesz się bez niej obyć, pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu. Nakładaj na rzęsy wazelinę lub olejek rycynowy, dwa razy dziennie.

To samo, jeżeli chodzi o tusze wodoodporne. Oczywiście, są trwalsze. Możesz nawet iść na plaże, albo na basen. Jest jednak małe „ale”. Niełatwo jest go usunąć. Zawsze pozostawia po sobie małe kawałeczki, które krzywdzą nasze rzęsy. Lepiej go unikać.

Jak widzisz, wszystkie powyższe wskazówki są bardzo łatwe w zastosowaniu i, przy okazji, niezwykle ekonomiczne. Dzięki nim będziesz mogła cieszyć się naprawdę uwodzicielskim spojrzeniem!