Zdrowe i gęste rzęsy? Są na to sposoby!

Rzęsy to bez wątpienia istotna część makijażu, więc jeżeli zależy Ci na pięknym i uwodzicielskim spojrzeniu, zadbaj o nie.
Zdrowe i gęste rzęsy? Są na to sposoby!

Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca, 2019

Której z nas nie podobają się zdrowe, długie i gęste rzęsy? Bardzo chętnie je upiększamy i podkreślamy. Wszystko po to, żeby móc cieszyć się uwodzicielskim i pięknym spojrzeniem, które emanuje zdrowiem i optymizmem.

Wiesz, że nie ma potrzeby wydawania kroci na drogie kosmetyki i istnieje wiele domowych sposobów na olśniewające rzęsy? Dzisiaj się nimi zajmiemy, więc jeżeli jesteś zainteresowana, przeczytaj ten artykuł!

1. Rzęsy a zasady żywienia

Możliwe, że należysz do osób, które mają dość cienkie i rzadkie rzęsy. Nie ma problemu, ponieważ dotycz to bardzo wielu kobiet. Odpowiedzialne za to są przede wszystkim uwarunkowania genetyczne, na które nikt nie ma wpływu.

Na szczęście odpowiedni sposób odżywiania i adekwatny makijaż czynią cuda. Absolutnie nie mamy na myśli przyklejania sztucznych rzęs. Wystarczy trochę cierpliwości i dostosowanie się do kilku prostych wskazówek. Najlepiej zacząć rozwiązywać problem “od wewnątrz”.

piękne i długie rzęsy

Według dermatologów z Madryckiego Instytutu Dermatologii i Estetyki (IMDE) zrównoważona dieta, bogata w witaminy A, B, C i E i z niską ilością tłuszczów pozwala uzyskać lśniące, długie i gęste rzęsy.

Poniżej kilka najbardziej wskazanych produktów:

 • Migdały są przepełnione witaminą E, która wzmacnia mieszki włosowe. To jednak nie wszystko. Dzięki obecnym w migdałach polifenolom, rzęsy przestają wypadać.
 • Co sądzisz o tym, żeby zjadać 6 migdałów dziennie?
 • Oliwa z oliwek wzmacnia, nawilża i dostarcza ogromnych ilości witaminy E i antyoksydantów.
 • Fasola to naturalne źródło, cynku i witamin z grupy B. Ziarna fasoli wzmacniają, odżywiają i utleniają rzęsy. Niesamowite.
 • Brokuły zawierają keratynę, dzięki której rzęsy są grubsze, gęste i elastyczne. Niewiele jest tak zdrowych i zalecanych przez naukowców warzyw.
 • Awokado. Wiele badań potwierdza, że regularne spożywanie awokado dostarcza do organizmu 20 różnych witamin i minerałów.

Kilka sztuczek na gęste rzęsy

zdrowe i gęste rzęsy

1. Szczotkuj je każdej nocy

Niby takie proste, a jak skuteczne! Rzęsy to też włosy, stąd konieczność ich szczotkowania. Tylko wtedy stymuluje się je do wzrostu. Przy okazji eliminuje się też martwe komórki i poprawia krążenie krwi. Rezultaty gwarantowane.

2. Terapia olejkiem rycynowym

Niezawodne, łatwe i ekonomiczne. Naprawdę warto mieć olejek rycynowy zawsze pod ręką. To naturalny produkt na zdrowe i nawilżone rzęsy. Wystarczy delikatny wieczorny (zaraz po szczotkowaniu) masaż wacikiem nasączonym tymże olejkiem, a rezultaty są widoczne od razu!

3. Talk w proszku

Z tej sztuczki korzystają makijażyści pracujący z gwiazdami. Na pewno będziesz zaskoczona:

 • Na początek dobrze wyszczotkuj rzęsy. Pamiętaj, że powinny być odpowiednio od siebie odseparowane.
 • Następnie delikatnie nałóż talk w proszku (tak jak na zdjęciu poniżej). W ten sposób natychmiast staną się bardziej gęste.
 • Gdy już pokryjesz je talkiem (uważaj, żeby nie dostał Ci się do oczu), nałóż tusz. Pamiętaj, żeby robić to, zaczynając zawsze od postawy! Nie zapominaj o końcówkach, bo to właśnie one nadają długości!
tzęsy pogrubiane talkiem w proszku

4. Czy tusz zawsze musi być czarny?

To bardzo dobre pytanie. Prawda jest taka, że nie. Nie zawsze. Czasem polecane są inne rozwiązania:

 • Tusz bezbarwny: Nadaje blasku, gęstości i sprawia, że oczy wyglądają nadzwyczajnie, zwłaszcza rano. Pamiętaj tylko, żeby zająć się też workami pod oczami.
 • Tusz o odcieniu kawowym połączony z czarnym: kolejna sztuczka makijażystów. Od podstawy do – mniej więcej – połowy rzęs należy nałożyć odcień kawowy. Natomiast, na końcówki zaaplikować czarny tusz. W ten sposób rzęsy będą wyglądały na dużo dłuższe. Musisz to wypróbować!

5. Ostrożnie z zalotkami i tuszami waterproof

Wiedziałaś, że używanie tak zwanej “zalotki” nie należy do najlepszych rozwiązań? Jeżeli będziesz jej używać na co dzień, tylko osłabisz rzęsy. Jeżeli rzeczywiście jesteś już do niej przyzwyczajona i nie możesz się bez niej obyć, pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu. Dwa razy dziennie nakładaj na rzęsy wazelinę lub olejek rycynowy.

To samo, jeżeli chodzi o tusze wodoodporne. Oczywiście, są trwalsze. Możesz nawet iść na plaże, albo na basen. Jest jednak małe “ale”. Niełatwo jest go usunąć. Zawsze pozostawia po sobie małe kawałeczki, które krzywdzą rzęsy. Lepiej go unikać.

Jak widzisz, wszystkie powyższe wskazówki są bardzo łatwe w zastosowaniu i przy okazji niezwykle ekonomiczne. Dzięki nim będziesz mogła cieszyć się naprawdę uwodzicielskim spojrzeniem!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.