Środki do demakijażu domowej roboty dla wrażliwej skóry

Zbyt dużo makijażu może uszkodzić skórę, dlatego należy pamiętać by go usuwać każdej nocy. W poniższym artykule znajdziecie najlepsze naturalne środki do demakijażu dla każdego rodzaju cery. Możecie je wszystkie wykonać samodzielnie w domu.
Środki do demakijażu domowej roboty dla wrażliwej skóry

Napisany przez Ángela Aragón

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Czy wiedziałaś, że możesz przygotować samodzielnie środki do demakijażu? Po całym dniu noszenia makijażu, skóra potrzebuje odpowiedniej regeneracji.

Pierwsze wrażenie jest ważne i każdego dnia jesteśmy coraz bardziej tego świadomi. Wiemy również, że dobry wygląd jest istotny, aby zyskać poczucie własnej wartości. Z tego powodu wiele osób decyduje się nosić makijaż.

Niestety jego nadmiar może uszkodzić naszą skórę, dlatego tak ważny jest proces demakijażu, jak również dobór odpowiednich kosmetyków do demakijażu dopasowanych do rodzaju skóry.

Aby Wam w tym pomóc w dzisiejszym artykule podamy kilka domowych rozwiązań dla każdego typu cery.

Domowe środki do demakijażu dla skóry suchej

Olej kokosowy

Posiadanie suchej skóry oznacza, że ​​nie wchłania ona wystarczającej ilości wody. Z tego powodu szukamy dodatkowej wody, aby zneutralizować problem absorpcji.

Najbardziej przydatnym związkiem jest kwas laurynowy, który wspomaga regenerację komórek. W ten sposób cera będzie cieszyć się większą ilością składników odżywczych.

Olej kokosowy.

Ponadto łatwiej przeniknie w skórę i może dotrzeć do jej głębszych warstw. W ten sposób możemy odżywiać skórę znacznie lepiej niż przy zastosowaniu innych kosmetyków, bez konieczności inwestowania czasu w ich przygotowywanie.

Olejek migdałowy

Olejek migdałowy jest obecnie bardzo popularny w świecie urody. Jest bogaty w witaminy oraz kwasy tłuszczowe, ponadto ma właściwości nawilżające.

Kompozycja pomaga oczyścić zablokowane pory, co pomaga w walce z suchą skórą. Należy pamiętać, że makijaż zazwyczaj osadza się w warstwie naskórka, co uniemożliwia absorpcję składników odżywczych do miejsca docelowego, czyli skóry.

W ten sposób możesz cieszyć się wieloma korzyściami, dzięki niemu zmarszczki oraz inne oznaki starzenia się skóry będą pod kontrolą.

Domowe środki do demakijażu dla skóry tłustej

Woda z ogórków

Nagromadzenie sebum pojawia się, gdy gruczoły łojowe nie mogą wykonywać swojej pracy. Dlatego w tym przypadku środek domowy powinien być odpowiednio dostosowany, aby ułatwić pracę.

By to osiągnąć, ważne jest, aby Twoja skóra zawierała wystarczającą ilość witamin i minerałów. Oba elementy są niezbędne, aby utrzymać zdrowe komórki, a także przyspieszyć ich odmłodzenie.

Plasterki ogórka.

 

Składniki

 • 1 ogórek (300 g).
 • 2 szklanki wody (500 ml).
 • 2 szklanki wody różanej (500 ml).

Przygotowanie

 • Pokrój ogórka.
 • Włóż ogórek do garnka z wodą i zagotuj.
 • Po 20 minutach odfiltruj.
 • Pozwól wodzie ostygnąć i wlej wodę różaną.

Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: Woda z ogórka: naturalny diuretyk

Środki do demakijażu z olejkami eterycznymi

Olejki eteryczne zyskują coraz więcej sławy. Wiadomo, że mają działanie nawilżające, ale zawierają także nieskończoną ilość składników odżywczych, które ożywiają Twoje ciało.

Mają działanie silnie antybakteryjne, ponieważ usuwają trądzik i zarażone pory. Z drugiej strony zawierają monoterpeny, które umożliwiają komórkom “ponowne uruchomienie”.

Składniki

 • 10 kropli (0,5 ml) olejku Ylang-Ylang.
 • 12 kropli (0,6 ml) olejku eterycznego z geranium.
 • 50 gramów (52 ml) olejku jojoba.
 • 45 gramów (47 ml) olejku ze słodkich migdałów.

Domowy środek do demakijażu dla wrażliwej skóry

Zakończenia nerwowe u niektórych osób charakteryzują się bardziej ekstremalną pobudliwością. Dlatego reagują w połączeniu z pewnymi bodźcami, które innym ludziom nie szkodzą.

Wcześniej wspomnieliśmy, że kosmetyki mogą uszkodzić cerę; jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, to tym bardziej będzie narażona na obrażenia. Aby temu zapobiec, możemy zaproponować kilka rozwiązań.

Olejek kameliowy

Kiedy masz wrażliwą skórę, musisz być bardzo ostrożny. Potrzebujesz produktu, który jest delikatny, a jednocześnie działa na rzecz poprawy Twojej skóry.

Olejek kameliowy.

Z tego powodu zalecamy olejek kameliowy, ponieważ jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-6. Są one tym bardziej interesujące, dlatego, że Twoje ciało ich nie produkuje, ale znacznie pomagają w rewitalizacji komórek.

Olej jojoba

Ciekawostką oleju jojoba jest to, że zawiera witaminę E. Wzmacnia naczynia włosowate w skórze. Cyrkulacja jest ważna, aby złagodzić napięcie Twojej cery. W końcu Twoja krew transportuje składniki odżywcze, więc nie powinna pracować zbyt ciężko.

Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Sześć olejków eterycznych przyspieszających porost włosów

Dodatkowo jest skuteczny w leczeniu skutków ubocznych wystawienia na słońce i zanieczyszczeń powietrza oraz oczywiście dla demakijażu. Dzięki tym domowym produktom do demakijażu możesz usunąć kosmetyki jednocześnie dbając o skórę. Czyż to nie jest niesamowite?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.