Oczy to odbicie zdrowia – co można zauważyć?

19 marca, 2019
Twoje oczy są oknem do Twojej duszy. Dzięki nim możesz widzieć, jak czują się inni ludzi, a także dowiedzieć się wiele o stanie ich zdrowia.

Nasze oczy to odbicie zdrowia. Prawdopodobnie wiele razy patrzyłeś się w lustrze na swoje oczy. Być może pamiętasz, jak wyglądały w te dni, kiedy ogólnie czułeś się źle albo te momenty, gdy wyglądały one wspaniale.

Twoje oczy wiele o Tobie mówią, zarówno na poziomie emocjonalnym, jak i fizycznym. Należy pamiętać, że tęczówka jest połączona ze wszystkimi nerwami.

Być może Twoja babcia mówiła Ci czasem: „Twoje oczy są bardzo żółte, więc coś jest z Tobą nie tak”. Jednak nie zawsze zwracamy uwagę na to, co mówią nam nasze ciała, a także często ignorujemy dokuczliwych krewnych.

Twoje oczy z pewnością mogą Ci powiedzieć, że coś jest nie tak. Oczy to odbicie zdrowia i ciała, ponieważ składają się z tętnic, żył i nerwów.

Irydologia to technika medycyny alternatywnej, która bada wzory, kolory i inne cechy tęczówki. Celem jest znalezienie i interpretacja tych cech, a następnie określenie możliwie powiązanych z nimi chorób.

Każdy z nas jest inny i diagnoza łączy się ze specyfiką naszych oczu.

Według doktor Delii DeBuc, Twoje oczy są połączone z Twoim mózgiem przez siatkówkę, ponieważ ich komórki są wrażliwe na światło. Łączą się i tworzą nerw wzrokowy, który dociera do mózgu.

Co Twoje oczy mówią o Twoim zdrowiu

1. Problemy układu nerwowego

Rozmazany obraz? Ból? Obrzęk? Te objawy mogą wskazywać, że coś jest nie tak z Twoim układem nerwowym.

W przypadku stwardnienia rozsianego mózg ma problem z komunikacją z oczami, co powoduje problemy ze wzrokiem. Pacjenci mogą również odczuwać pieczenie i swędzenie oraz zmiany temperatury wokół.

oczy to odbicie zdrowia

2. Zbadaj tarczycę

Wyłupiaste oczy nie są dobrą oznaką. Stan ten pojawia się, gdy tarczyca atakuje mięśnie i tkanki w Twoich oczach.

Sprawia to, że Twoje oczy wyglądają na większe. Gdy puchną, mogą pojawić się następujące objawy: ból, problemy z widzeniem i wzrost objętości oczu.

3. Wysokie ciśnienie krwi

Jak możesz stwierdzić, czy masz wysokie ciśnienie krwi, patrząc na swoje oczy? Siatkówka składa się z naczyń krwionośnych, które są odpowiedzialne za transport krwi i tlenu do oczu.

Jednym z głównych objawów wysokiego ciśnienia krwi są nieprawidłowości w tętnicach. Oznacza to, że naczynia krwionośne stają się grubsze i uniemożliwiają normalny przepływ krwi. Czasami obrzęk może wpływać na Twoją zdolność widzenia.

nadciśnienie widoczne w oczach

Bardzo ważne jest, aby udać się na wizytę do okulisty, ponieważ wysokie ciśnienie krwi nie jest łatwe do zidentyfikowania, dopóki nie jest już w zaawansowanym stopniu. Lekarz specjalista może jednak znaleźć nieprawidłowości w siatkówce.

Polecamy przeczytać: Obniż ciśnienie krwi naturalnie, bez leków!

4. Retinopatia cukrzycowa

Jedną z głównych przyczyn ślepoty jest retinopatia cukrzycowa. Dzieje się tak, gdy naczynia krwionośne ulegają uszkodzeniu, tkanki stają się cieńsze, a pacjent nie jest w stanie znieść światła.

W przypadku nieleczenia schorzenie to może powodować ślepotę. W większości przypadków stan ten dotyczy obu oczu. Siatkówka puchnie i może wydzielać płyny.

5. Stres oksydacyjny

Czy masz worki pod oczami? Zmęczenie, brak snu, zatrzymywanie wody i nagromadzenie toksyn to tylko niektóre z powodów, dla których skóra traci elastyczność. Tworzą się przez to worki, zmarszczki i opadające dolne powieki.

Stres oksydacyjny wynika z nadmiernej konsumpcji przetworzonej żywności, która uszkadza komórki organizmu.

stres widoczny w oczach

Jeśli zauważyłeś u siebie również żółte plamki na powiekach, może to oznaczać, że poziom cholesterolu w Twojej krwi jest bardzo wysoki. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zmniejszyć ilość spożywanej niezdrowej żywności, tłuszczów i produktów o wysokiej zawartości cukru.

Zalecenia

  • Sprawdzaj wzrok przynajmniej raz w roku.
  • Nie ignoruj sygnałów, takich jak pieczenie, swędzenie, ból i niewyraźne widzenie.
  • Obserwuj swoją dietę i spożywaj produkty ekologiczne.
  • Zmniejsz spożycie napojów alkoholowych i tytoniu.
  • Śpij co najmniej 8 godzin dziennie.
  • Wykonuj ” href=”https://krokdozdrowia.com/aktywnosc-fizyczna-godzin-tygodniu/” target=”_blank” rel=”noopener noreferrer”>aktywność fizyczną.
  • Jedz małe porcje posiłków, co najmniej 5 razy dziennie, aby utrzymać odpowiedni poziom glukozy we krwi i zapobiec przyrostowi masy ciała.

Podsumowując, powinieneś dbać o swoje ciało, ponieważ dobre lub złe nawyki wpłyną na stan Twojego zdrowia i Twoje oczy na pewno to pokażą. Pamiętaj, że należy troszczyć się o siebie od wewnątrz, aby okazać to na zewnątrz.