Rzęsy - oto 7 sposobów na ich wydłużenie

Marzą Ci się długie i naturalnie piękne rzęsy? Przeczytaj artykuł i poznaj 7 odpowiednich sposobów na ich nawilżenie, wzrost oraz zwiększenie objętości. Stosuj je regularnie, a już wkrótce zauważysz efekty!
Rzęsy - oto 7 sposobów na ich wydłużenie

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Długie i mocne rzęsy przyciągają wzrok innych i sprawiają, że oczy, a więc i cała twarz wyglądają o wiele bardziej atrakcyjnie. Ale rzęsy to nie tylko kwestia urody.

Pełnią także niezwykle ważną funkcję, a mianowicie chronią oczy przed zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska, czyli pyłem, kurzem, ciałami obcymi itp. Jednak wciąż wiele osób zapomina o zapewnieniu im należytej opieki.

Rzęsy wymagają odpowiedniej troski

Niektóre kobiety mają genetycznie uwarunkowane bardzo krótkie rzęsy lub trudności z utrzymaniem ich w doskonałym stanie ze względu na stałe narażenie toksycznych substancji oraz promieni słonecznych.

W efekcie rzęsy mają tendencję do łamania się, stają się krótkie, rzadkie i nie zapewniają wystarczająco dobrej ochrony oczu.

Na szczęście specjaliści, zarówno z dziedziny zdrowia oczu, jak i urody opracowali szereg różnych zabiegów pozwalających zadbać o rzęsy. Zabiegi te wykorzystują w pełni naturalne składniki, które chronią rzęsy (a więc i oczy), przy jednoczesnym zwiększaniu tempa ich wzrostu i objętości.

piękne oczy i rzęsy

Wśród tych wielu dostępnych opcji znajdziesz różnego rodzaju produkty oparte o naturalne składniki. Stosowane codziennie pomagają skutecznie poprawić wygląd rzęs i zadbać o ich zdrowie.

W niniejszym artykule zaprezentujemy Ci aż 7 wspaniałych sposobów zadbania o tę ważną część oczu. Gwarantujemy, że efekt końcowy wzbudzi Twój zachwyt!

1. Rumianek – znakomity środek na rzęsy

Rumianek ma właściwości nawadniające i regenerujące. Oznacza to, że jego regularne stosowanie znacząco przyczynia się do poprawy zdrowia oczu i kondycji rzęs.

Naturalne związki zawarte w rumianku wzmacniają włókna włosków, z których składają się rzęsy i stymulują ich prawidłowy wzrost.

rumianek na piękne rzęsy

Jak wykorzystać ten środek w praktyce?

 • Przygotuj sobie skoncentrowany napar z kwiatów rumianku.
 • Kiedy osiągnie temperaturę pokojową, zamocz w nim bawełniany wacik kosmetyczny lub miękką, sterylną ściereczkę, a następnie przyłóż ją do swoich rzęs na kilka minut.
 • Powtarzaj zabieg każdego dnia.

2. Zielona herbata

Zielona herbata to napój o wysokiej zawartości flawonoidów, witamin i minerałów.

Po naniesieniu zielonej herbaty na rzęsy możesz uzyskać pożądany efekt w postaci zwiększenia ich objętości i jednocześnie stymulować tempo ich wzrostu.

Jak wykorzystać ten środek w praktyce?

 • Zaparz sobie pół szklanki zielonej herbaty.
 • Pozostaw ją do ostygnięcia, a następnie wstaw do lodówki i odczekaj, aż będzie zupełnie zimna.
 • Następnie natrzyj rzęsy wacikiem zamoczonym w schłodzonej herbacie. Nie spłukuj ich wodą, ani przez kolejne kilka godzin nie pokrywaj żadnym innym środkiem do pielęgnacji. Zabieg najlepiej wykonywać tuż przed snem.
 • Powtarzaj procedurę każdego dnia.

3. Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek składa się przede wszystkim z niezbędnych dla organizmu jednonienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E. Te dwa składniki to idealna mieszanka stymulująca wzrost rzęs i zapewniająca im prawidłowy stopień nawilżenia.

oliwa z oliwek na piękne rzęsy

Jak wykorzystać ten środek w praktyce?

 • Zanurz bawełniany wacik lub pędzelek kosmetyczny w oliwie z oliwek.
 • Następnie wcieraj ten środek w rzęsy, poczynając od nasady, aż po ich końcówki.
 • Powtarzaj zabieg każdego wieczoru, tuż przed udaniem się na spoczynek.

4. Białka jajek kurzych na piękne rzęsy

Stosowanie białka jaj kurzych dostarczy rzęsom sporych ilości białka, które jest jednym z podstawowych składników budulcowych włókien włosów. Z biegiem czasu taki zabieg pomaga wzmocnić je tak, aby rosły w zdrowy sposób i były mniej podatne na złamanie lub kruszenie się.

Regularne stosowanie białka jajek kurzych zmniejsza niepożądany efekt wypadania rzęs i sprawia, że są grubsze, co także przekłada się na ich korzystniejszy wygląd.

Jak wykorzystać ten środek w praktyce?

 • Nałóż trochę białka jajka kurzego na czubek palca.
 • Następnie wcieraj je delikatnie w rzęsy, wykonując okrężne ruchy masujące.
 • Pozostaw białko do wyschnięcia, czyli na około 10 minut. Następnie spłucz letnią wodą.
 • Powtarzaj zabieg 2 lub 3 razy w tygodniu.

5. Olej rycynowy

Olej rycynowy to produkt o wysokiej zawartości witaminy E i zdrowych tłuszczów. Wpływa niezwykle korzystnie na rzęsy – nawilża je i dostarcza składników odżywczych do mieszków włosowych.

olej rycynowy

Jak wykorzystać ten środek w praktyce?

 • Zanurz czystą szczoteczkę do rzęs w niewielkiej ilości oleju rycynowego.
 • Następnie nakładaj go na rzęsy poczynając od nasady aż po ich końcówki.
 • Powtarzaj zabieg każdego wieczoru, tuż przed udaniem się na spoczynek.

6. Olej z witaminą E na rzęsy

Olej z witaminą E jest jednym z najbardziej polecanych naturalnych składników. Sprawia, że rzęsy są piękne i dobrze ochronią oczy. Jego działanie nawilżające zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu, zapewniając jednocześnie długotrwały efekt regeneracji i wzmocnienia mieszków włosowych.

Dzięki temu tworzy i wzmocnia naturalną barierę ochronną oczu przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, a jednocześnie stymuluje także tempo wzrostu rzęs.

Jak wykorzystać ten środek w praktyce?

 • Przełam jedną kapsułkę z witaminą E.
 • Następnie wcieraj jej zawartość w rzęsy za pomocą bawełnianego wacika kosmetycznego lub miękkiego pędzelka.
 • Powtarzaj zabieg każdego wieczoru, tuż przed udaniem się na spoczynek lub po wieczornym zmyciu makijażu z twarzy.

Polecamy przeczytać również: Rzęsy – Domowy sposób na ich wzmocnienie

7. Aloes

Żel znajdujący się w liściach aloesu jest w pełni naturalnym składnikiem o ogromnej ilości różnego rodzaju podstawowych aminokwasów. Z tego też powodu doskonale stymuluje wzrost rzęs.

aloes na wzrost rzęs

Specjaliści z dziedziny zdrowia oraz urody twierdzą, że miąższ liści aloesu zawiera około 19 różnych aminokwasów, zapewniających rzęsom wytrzymałość i sprawiających, że są mocne, długie i gęste.

Ponadto, aloes ma także silne właściwości nawilżające i gojące, dzięki czemu pozwala na zregenerowanie poszczególnych włókien rzęs i zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu.

Jak wykorzystać ten środek w praktyce?

 • Weź trochę żelu aloesu. Możesz w tym celu odłamać mały kawałek liścia tej rośliny.
 • Nanieś go na rzęsy za pomocą sterylnego, bawełnianego wacika kosmetycznego.
 • Pamiętaj o całkowitym rozprowadzeniu żelu na rzęsach i pozostawieniu go na całą noc, bez spłukiwania.
 • Powtarzaj zabieg każdego wieczoru, tuż przed udaniem się na spoczynek lub po wieczornym zmyciu makijażu z twarzy.

Chcesz mieć rzęsy, które wyglądają na długie i gęste? Wybierz zatem jedną z opisanych powyżej metod ich pielęgnacji. Stosuj ją regularnie, aby uzyskać jak najwięcej cennych korzyści zarówno dla zdrowia, jak i urody.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.