Rzęsy – oto 7 sposobów na ich wydłużenie

· Październik 10, 2017
Marzą Ci się długie i naturalnie piękne rzęsy? Oliwa z oliwek to doskonały produkt, który dostarczy im niezbędnych kwasów tłuszczowych i witaminę E, aby zapewnić odpowiedni sposób ich nawilżenia i stymulować wzrost oraz zwiększanie objętości Twoich rzęs.

Długie i mocne rzęsy przyciągają wzrok innych i sprawiają, że oczy, a więc i cała twarz wyglądają o wiele bardziej atrakcyjnie. Ale rzęsy to nie tylko kwestia urody.

Wykonują one również niezwykle ważną funkcję, którą jest ochrona Twoich oczu przed zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska – pył, kurz, ciała obce itp. Jednak wciąż wiele osób zapomina o zapewnieniu im należytej opieki nad nimi.

Problem polega na tym, że niektóre z nas mają genetycznie uwarunkowane, bardzo krótkie rzęsy. Albo mamy też trudności z utrzymaniem ich w doskonałym stanie ze względu na stałe narażenie na działanie toksycznych substancji oraz promieni słonecznych.

W efekcie rzęsy mają tendencję do łamania się, stają się krótkie, rzadkie i nie zapewniają wystarczająco dobrej ochrony oczu.

Na szczęście specjaliści zarówno z dziedziny zdrowia oczu, jak i urody opracowali szereg różnych zabiegów pozwalających zadbać o swoje rzęsy. Zabiegi te wykorzystują różnego rodzaju w pełni naturalne składniki, które chronią Twoje rzęsy (a więc i oczy), przy jednoczesnym zwiększaniu tempa ich wzrostu i objętości.

Oczy a rzęsy

Wśród tych wielu dostępnych opcji znajdziesz różnego rodzaju produkty oparte o naturalne składniki. Stosowane codziennie pomagają skutecznie poprawić wygląd Twoich rzęs, co zapewni Ci wiele różnych korzyści, także i zdrowotnych.

W naszym dzisiejszym artykule zamierzamy zaprezentować Ci aż 7 wspaniałych sposobów zadbania o tę ważną część oczu.

Gwarantujemy, że efekt końcowy wzbudzi Twój zachwyt!

1. Rumianek jest znakomitym środkiem na rzęsy

Rumianek ma niezwykle wysokie właściwości nawadniające i regenerujące. Oznacza to, że jego regularne stosowanie znacząco przyczynia się do poprawy zdrowia oczu i kondycji Twoich rzęs.

Naturalne związki zawarte w rumianku wzmacniają włókna włosków, z których składają się rzęsy i stymulują prawidłowy ich wzrost.

Rumianek na piękne rzęsy

Jak wykorzystać ten środek w praktyce?

 • Przygotuj sobie skoncentrowany napar z kwiatów rumianku.
 • Kiedy osiągnie on temperaturę pokojową, zamocz w nim bawełniany wacik kosmetyczny lub miękką, sterylną ściereczkę i następnie przyłóż ją do swoich rzęs na kilka minut.
 • Powtarzaj ten zabieg każdego dnia.

2. Zielona herbata

Zielona herbata to napój o wysokiej zawartości flawonoidów, witamin i minerałów. Po przeprowadzeniu zabiegu mającego na celu naniesienie zielonej herbaty na Twoje rzęsy możesz uzyskać pożądany efekt w postaci zwiększenia ich objętości i jednocześnie stymulować tempo ich wzrostu.

Jak wykorzystać ten środek w praktyce?

 • Zaparz sobie pół szklanki zielonej herbaty.
 • Pozostaw ją do ostygnięcia, a następnie wstaw do lodówki i odczekaj, aż stanie się zupełnie zimna.
 • Następnie natrzyj swoje rzęsy wacikiem zamoczonym w schłodzonej herbacie. Nie spłukuj ich wodą, ani nie pokrywaj żadnym innym środkiem do pielęgnacji przez kolejne kilka godzin. Z tego względu najlepiej wykonywać ten zabieg tuż przed snem.
 • Powtarzaj tę procedurę każdego dnia.

3. Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek składa się właściwie rzecz biorąc z niezbędnych dla Twojego organizmu jednonienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E. Te dwa składniki stymulują wzrost Twoich rzęs i zapewniają im prawidłowy stopień nawilżenia.

Oliwa z oliwek

Jak wykorzystać ten środek w praktyce?

 • Zanurz bawełniany wacik lub pędzelek kosmetyczny w oliwie z oliwek.
 • Następnie wcieraj ten środek w swoje rzęsy poczynając od nasady, aż po ich końcówki.
 • Powtarzaj ten zabieg każdego wieczoru, tuż przed udaniem się na spoczynek.

4. Białka jajek kurzych

Stosowanie białka jaj kurzysz na swoje rzęsy jak łatwo domyśleć zapewnia im dostawę sporych ilości białka, które jest jednym z podstawowych składników budulcowych włókien włosów. Z biegiem czasu taki zabieg pomaga wzmocnić je tak, aby rosły w zdrowy sposób i były mniej podatne na złamanie lub kruszenie się.

Regularnie stosowane białko jajek kurzysz zmniejsza niepożądany efekt wypadania rzęs i sprawia, że są grubsze, co także przekłada się na korzystniejszy ich wygląd.

Jak wykorzystać ten środek w praktyce?

 • Weź trochę białka jajka kurzego na czubek swojego palca.
 • Następnie wcieraj je delikatnie w swoje rzęsy wykonując okrężne ruchy masujące.
 • Pozostaw białko do wyschnięcia, czyli na około 10 minut. Następnie spłucz je letnią wodą.
 • Powtarzaj ten zabieg 2 lub 3 razy w tygodniu.

5. Olej rycynowy

Olej rycynowy jest produktem o wysokiej zawartości witaminy E i zdrowych tłuszczów. Wpływa on niezwykle korzystnie na Twoje rzęsy zaczynając od odpowiedniego nawilżenia i dostarczenia składników odżywczych do mieszków włosowych.

Olej rycynowy

Jak wykorzystać ten środek w praktyce?

 • Zanurz czystą szczoteczkę do rzęs w niewielkiej ilości oleju rycynowego.
 • Następnie nakładaj go na rzęsy poczynając od nasady aż po ich końcówki.
 • Powtarzaj ten zabieg każdego wieczoru, tuż przed udaniem się na spoczynek.

6. Olej z witaminą E

Olej z witaminą E jest jednym z najbardziej polecanych naturalnych składników, dzięki którym Twoje rzęsy będą piękne i dobrze ochronią oczy.

Działanie nawilżające tego oleju zapobiega nadmiernemu wypadaniu rzęs. Jednocześnie zapewnia on długotrwały efekt regeneracji i wzmocnienia mieszków włosowych. Dzięki temu przyczynia się on do utworzenia i wzmocnienia naturalnej bariery ochronnej oczu przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. A jednocześnie stymuluje także tempo wzrostu rzęs.

Jak wykorzystać ten środek w praktyce?

 • Przełam jedną kapsułkę z witaminą E.
 • Następnie wcieraj jej zawartość w swoje rzęsy za pomocą bawełnianego wacika kosmetycznego lub miękkiego pędzelka.
 • Powtarzaj ten zabieg każdego wieczoru, tuż przed udaniem się na spoczynek lub po wieczornym zmyciu makijażu z twarzy.

7. Aloes

Żel znajdujący się w liściach aloesu jest w pełni naturalnym składnikiem o ogromnej wręcz ilości różnego rodzaju podstawowych aminokwasów. Z tego też powodu doskonale nadaje się jako produkt stymulujący wzrost rzęs.

Aloes

Specjaliści z dziedziny zdrowia oraz urody oceniają, że miąższ liści aloesu zawiera do 19 różnych aminokwasów, które pomagają zapewnić Twoim rzęsom wytrzymałość, a jednocześnie sprawić, że będą one mocne, długie i gęste.

Ponadto aloes ma także silne właściwości nawilżające i gojące. Pozwala to na zregenerowanie poszczególnych włókien rzęs i zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu.

Jak wykorzystać ten środek w praktyce?

 • Weź trochę żelu aloesu. Możesz w tym celu odłamać mały kawałek liścia tej rośliny.
 • Nanieś go na swoje rzęsy za pomocą sterylnego, bawełnianego wacika kosmetycznego.
 • Pamiętaj o całkowitym rozprowadzeniu żelu na swoich rzęsach i pozostaw go przez całą noc, bez spłukiwania.
 • Powtarzaj ten zabieg każdego wieczoru, tuż przed udaniem się na spoczynek lub po wieczornym zmyciu makijażu z twarzy.

Chcesz mieć rzęsy, które wyglądają na długie i gęste? Wybierz zatem jedną z opisanych powyżej metod ich pielęgnacji. Stosuj ją regularnie, aby uzyskać jak najwięcej cennych korzyści zarówno dla zdrowia, jak i urody.