Masaż twarzy łyżką - sposobem na młodość!

Aby sprawić, żeby nasza skora była napięta i rozświetlona, powinno się wykonywać ten masaż – codziennie. Poprawia elastyczność skóry, krążenie krwi, a także pomaga usunąć nadmiar płynów.
Masaż twarzy łyżką - sposobem na młodość!

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

 

Obecnie istnieje wiele sposobów pielęgnacji skóry oraz zapobiegania przedwczesnym oznakom starzenia się organizmu. Poszukując najlepszych porad na zachowanie młodzieńczego wyglądu skóry twarzy i utrzymanie jej elastyczności i jędrności, natrafiliśmy na doskonały zabieg, który może oznaczać przełom w naszej codziennej pielęgnacji cery. Wspomnianym zabiegiem jest masaż twarzy łyżką (lub łyżeczką), zalecany przez niemieckiego kosmetologa René Kocha.

Dowiedz się, na czym polega masaż łyżką i naucz się go przeprowadzać samodzielnie w domu.

Odpowiedni masaż łyżką pomoże zachować młody wygląd skóry

Starzenie się komórek skóry wraz z upływem lat jest procesem nieuchronnym. Bez względu na to, jak bardzo chciałabyś zatrzymać czas, Twoja twarz stopniowo zaczyna tracić jędrność i elastyczność. Jest to bowiem normalny i naturalny proces starzenia się każdego organizmu.

Jednakże jeśli na czas podejmiesz odpowiednie środki zapobiegawcze i otoczysz swoją cerę wyjątkową troską, zdołasz opóźnić proces starzenia się komórek skóry. Sprawisz też, że pierwsze zmarszczki nie pojawią się na Twojej twarzy przedwcześnie.

Pamiętaj, że skóra zaczyna tracić swoją jędrność już po 30. roku życia. Staje się ona wówczas z każdym następnym rokiem coraz bardziej wrażliwa.

Działanie promieni ultrafioletowych, zanieczyszczenie środowiska, nieodpowiednie odżywianie, utrata wilgotności… wszystkie te czynniki przyczyniają się do przedwczesnej utraty elastyczności i jędrności skóry. Dlatego też od najmłodszych lat należy troskliwie dbać o skórę i odpowiednio pielęgnować ją, by jak najdłużej zachowała swój młodzieńczy wygląd.

Na czym polega masaż łyżką?

Technika masażu łyżką jest stosunkowo prosta, a jego wykonanie zajmuje zaledwie 10 minut. Przygotuj kilka łyżek, szklankę z zimną wodą i kostkami lodu oraz kubek ciepłej oliwy z oliwek, oleju lnianego lub słonecznikowego.

Jak wykonać masaż krok po kroku:

Krok 1. Usuń makijaż, dokładnie umyj twarz, a następnie nałóż krem nawilżający. W międzyczasie zdezynfekuj łyżki odrobiną alkoholu i włóż je do szklanki z wodą i kostkami lodu.

Krok 2. Przyłóż zimną łyżkę do górnych powiek i przytrzymaj na kilka sekund. Powtórz ten krok pięć razy, wymieniając łyżkę na zimną, gdy zauważysz, że zaczyna się ocieplać. Wykonaj zabieg również na dolnych powiekach.

Krok 3. Następnie zanurz łyżki w ciepłej oliwie lub oleju i wykonuj nimi masaż twarzy (uważaj, by nie poparzyć skóry), prowadząc łyżkę wzdłuż wszystkich linii masażu.

Podstawowe linie masażu łyżeczką, dzięki któremu skóra odzyska jędrność i młodzieńczy wygląd

 • Powyżej nosa, aż do skroni i linii włosów.
 • Na powiekach, wykonując okrężny ruch od wewnętrznego kącika w kierunku zewnętrznym.
 • Od ust, przez policzki aż po skronie. Kolejna: od ust w kierunku nosa. Od środkowej części nosa aż po „skrzydełka” nosa.
 • Następna: od podbródka w górę w kierunku skroni.
 • Od podstawy szyi po podbródek.
Masaż twarzy łyżką

Każdy ruch powtarzamy minimum 10 razy.

Za każdym razem, gdy łyżka przestanie z łatwością sunąć po skórze, zanurz ją ponownie w oleju. Po zakończeniu masażu, dokładnie umyj twarz letnią wodą.

Masaż powinien trwać 10 minut, można jednak rozpocząć od krótszego zabiegu, stopniowo go wydłużając aż dojdziemy do zalecanych 10 minut. Pierwsze efekty będziesz mogła zauważyć po pierwszych dziesięciu dniach codziennego masażu łyżką.

Dlaczego masaż łyżką jest doskonały?

Ten niesamowity masaż pozwala utrzymać jędrność skóry, przywraca jej blask oraz młodzieńczy wygląd na dłuższy czas. Jedną z jego nieocenionych zalet jest też jego niski koszt oraz to, że można go samodzielnie przeprowadzić w domu, przeznaczając na zabieg zaledwie 10 minut dziennie.

Najważniejsze zalety masażu łyżką:

 • Usuwa nadmiar płynów zgromadzonych w tkankach organizmu
 • Poprawia krążenie krwi
 • Usuwa toksyny z organizmu
 • Poprawia elastyczność i jędrność skóry
 • Spłyca zmarszczki oraz zapobiega ich powstawaniu
 • Przywraca młodzieńczy kontur twarzy oraz dodaje jej wyrazistości
Młoda kobieta, jędrna skóra

Najważniejsze, żebyś regularnie wykonywała masaż łyżką każdego dnia. Tylko wtedy będziesz bowiem mogła liczyć na oczekiwane rezultaty. Jeśli chcesz, możesz przeprowadzać masaż przez 10 dni, a przez 10 następnych odpocząć, po czym ponownie wróć do swojej codziennej pielęgnacyjnej rutyny.

Nie ma jednak co ukrywać, najlepsze rezultaty przynosi włączenie masażu do codziennych zabiegów pielęgnacji skóry twarzy, przede wszystkim w przypadku kobiet, które ukończyły już 30. rok życia.

Zabieg ten jest dowodem na to, że można cieszyć się niezwykłymi rezultatami ujędrniającymi i odmładzającymi bez wydawania wielkich pieniędzy na profesjonalne zabiegi. Wystarczy odrobina chęci oraz zaangażowanie w codzienną troskę o skórę twarzy.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.