Trening pośladków Elsy Pataky - poznaj te ćwiczenia

Elsa Pataky nie wahała się podzielić na swoich portalach społecznościowych treningiem pośladków, który często stosuje. W wieku 46 lat ta Hiszpanka może się poszczycić imponującą figurą. Wypróbuj jej trening już dziś!
Trening pośladków Elsy Pataky - poznaj te ćwiczenia
Leonardo Biolatto

Napisane i zweryfikowane przez lekarz Leonardo Biolatto.

Ostatnia aktualizacja: 14 marca, 2023

Wraz z mężem, Chrisem Hemsworthem, Elsa Pataky propaguje fitnessowy styl życia. Jest tak do tego stopnia, że oboje są właścicielami aplikacji i programów treningowych, które pomagają ludziom w osiąganiu ich celów oraz w dążeniu do idealnej sylwetki. Trening pośladków Elsy Pataky w krótkim czasie podbił media społecznościowe i zdobył sobie liczne grono miłośników.

Aplikacja mobilna Elsy Pataky i jej męża nazywa się Centr Fit. Można tam znaleźć nie tylko rutynowe ćwiczenia mięśni, ale także wskazówki dotyczące takich dziedzin jak odżywianie i uważność. Na tych trzech filarach autorzy aplikacji proponują oprzeć stan dobrego samopoczucia fizycznego i emocjonalnego. Dzisiejszy artykuł poświęcimy rutynie ćwiczeń, jaką jest trening pośladków Elsy Pataky. Koniecznie się dowiedz i wypróbuj już dziś!

Trening pośladków Elsy Pataky – sekret pięknych kształtów

W niektórych wywiadach Pataky wyznała, że nie zawsze zgadzała się z faktem nabierania masy mięśniowej. Obawiała się, że przez to przytyje. Dlatego z opóźnieniem podeszła do swojego najbardziej wymagającego treningu.

Jednak dzisiaj jej opinia jest wręcz przeciwna. Pataky rozumie, że budowanie masy mięśniowej jest niezbędne, by dożyć starości z mniejszym ryzykiem chorób. Zrozumiała również, że większa masa mięśniowa nie oznacza wzrostu tkanki tłuszczowej. Wręcz przeciwnie, budowanie mięśni może pomóc w utracie zbędnych kilogramów.

Na swoim Instagramie Elsa Pataky opublikowała rutynowy trening pośladków, który można zastosować indywidualnie. Być może będziesz musiała podejść do niego na mniejszą skalę lub usunąć niektóre ćwiczenia, ale, tak czy inaczej, jest to dobra baza aby zacząć i zainspirować się fitnessem.

Ćwiczenia, które opiszemy, powinny być wykonywane w 4 rundach. Każde ćwiczenie trwa tylko 20 sekund i za każdym razem, gdy kończysz rundę (czyli kompletne przejście bez odpoczynku przez wszystkie ruchy), rozluźniasz się na nie więcej niż 20 sekund i zaczynasz od nowa.

Trening pośladków Elsy Pataky – uniesienie jednej nogi

Ćwiczenie polega na tym, że leżymy na boku. Celem jest uniesienie jednej nogi wykonując płynny ruch ku górze i z powrotem do dołu. To z dużą intensywnością aktywuje obszar pośladkowy wybranej przez nas strony.

Przysiad ze sztangą

Odmiany przysiadów wydają się nie mieć końca. Elsa Pataky proponuje rutynę pośladków z tradycyjnymi ćwiczeniami, które są modyfikowane w celu zwiększenia masy lub oporu. Tak więc sztanga spełnia tę funkcję: zwiększa naszą wytrzymałość i tonizuje mięśnie.

Wykroki z hantlami

Wykroki lub wypady to również element klasycznego treningu. W tym przypadku, z hantlami w każdej ręce, aktywujesz mięśnie dolnej części ciała za każdym razem, gdy robisz wykrok.

Trening z ciężarkami
Użyteczne mogą być hantle, ale także inny dowolny przedmiot, który zwiększa ciężar i podnosi naszą wytrzymałość podczas wykonywania ćwiczenia.

Skok i przysiad z gumą TRX

Ten ruch jest bardziej złożony. Przed przystąpieniem do tego rodzaju treningu należy wiedzieć, jak używać taśm TRX. Ćwiczenia w zawieszeniu są znane ze swoich silnych właściwości tonizujących. Doskonale rzeźbią i wzmacniają one również pośladki, dlatego warto włączyć ten rodzaj ćwiczeń do naszej sportowej rutyny.

Aby wykonać to ćwiczenie musimy chwycić gumy TRX obiema rękami, ugiąć kolana i spróbować odciągnąć pośladki do tyłu. W najbardziej wysuniętym punkcie nasze uda powinny być równoległe do podłogi. Następnie małym podskokiem należy wrócić do pozycji wyjściowej.

Przysiad z taśmami TRX.
Kluczem do prawidłowego wykonania tego ćwiczenia jest ustawienie ud równolegle do podłogi.

Ćwiczenia mięśnia podkolanowego

Ćwiczenie polega na tym, że leżąc na plecach, opieramy stopy na piłkę i unosimy pośladki oraz uda. Chociaż może się to wydawać ćwiczeniem o niewielkim obciążeniu, prawda jest taka, że tego typu ruch opierający się na rolowaniu aktywuje pośladki. Im większa piłka, tym większe również zaangażowanie ud i bioder.

Leżąc na plecach możesz ślizgać się piętami, jednocześnie zsuwając stopy z piłki na podłogę. W jednym i drugim kierunku trenujesz równowagę, rozluźniasz ścięgna podkolanowe i tonizujesz pośladki.

Trening pośladków Elsy Pataky – przysiady z taśmą

Taśmy oporowe są optymalnym uzupełnieniem dla tradycyjnych programów treningowych. Są też sposobem na zintensyfikowanie ich trudności. Jeśli użyjesz tych elastycznych taśm i umieścisz je wokół nóg lub ud, zauważysz, że wykonanie przysiadu wymaga większego wysiłku.

W ten sposób stworzysz zróżnicowaną opcję klasycznego ćwiczenia. Trening pośladków Elsy Pataky obejmuje nie tylko same przysiady, ale również ich wersję wykonywaną z użyciem tych właśnie taśm. Co ciekawe, z racji swojej skuteczności ten wariant ćwiczeń pojawia się w coraz większej ilości programów odchudzająco – ujędrniających dla kobiet.

trening pośladków Elsy Pataky
Innym wariantem przysiadu z taśmami elastycznymi jest podtrzymywanie taśmy stopami i ciągnięcie jej ku górze za pomocą rąk podczas opuszczania pośladków w dół.

Wyrzut nogi w tył z użyciem taśmy oporowej

To kolejny wariant klasycznego ćwiczenia, z dodaniem elementu utrudniającego. Wyrzut i uniesienie nogi w tył z wykorzystaniem taśm oporowych to świetna opcja, aby ujędrnić pośladki i wzmocnić ich mięśnie.

Wykonuje się go w początkowej pozycji deski (plank), z łokciami i przedramionami opartymi o podłogę. Kolana również są podparte, a jedna z nóg jest skierowana do tyłu i do góry. Ruch przypomina kopnięcie w tył.

W jaki sposób należy umieścić taśmę oporową? Istnieje kilka różnych pozycji. Możesz na przykład przełożyć ją wokół kolan i przycisnąć do podłogi lub trzymać ręką po stronie, którą będziesz unosić nogę, zaczepiając taśmę o stopę.

Trening pośladków
Ćwiczenie z wyrzutem nogi do tyłu przy użyciu taśmy oporowej skutecznie wzmacnia mięśnie pośladków.

Trening pośladków Elsy Pataky to coś więcej niż siłownia

Trening pośladków Elsy Pataky to nie jest jedyna rutyna ćwiczeń, jaką wykonuje ta pochodząca z Madrytu piękna aktorka. Jej plan treningowy jest kompletny i różnorodny, łącząc w sobie więcej ćwiczeń aerobowych i kardio, takich jak boks, a także sesje medytacji i rozciągania poprzez dynamiczną jogę.

Według niej idealny czas na aktywność fizyczną to poranek. Czuje ona, że ćwiczenia wykonane z rana ładują jej energię na resztę dnia.

„Wolę ćwiczyć rano. To właśnie wtedy zwykle zabieram dzieci do szkoły i ćwiczę. W tym celu chodzę na siłownię lub wychodzę na zewnątrz”.

Jak widzisz, trening pośladków Elsy Pataky nie jest niemożliwy do osiągnięcia. Doskonałe połączenie ćwiczeń cardio z efektem ujędrniającym i zdrowym umysłem to doskonała rekompensata za wysiłek włożony w trening. Czy jesteś gotowa, aby już dziś rozpocząć tę rutynę ćwiczeń?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Granic, Antoneta, Avan A. Sayer, and Sian M. Robinson. “Dietary patterns, skeletal muscle health, and sarcopenia in older adults.” Nutrients 11.4 (2019): 745.
  • Tong, Jiajin, et al. “The immediate and durable effects of yoga and physical fitness exercises on stress.” Journal of American College Health 69.6 (2021): 675-683.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.