Jak ujędrnić pośladki? Oto 6 sposobów, które Ci w tym pomogą!

Jak ujędrnić pośladki? Oto 6 sposobów, które Ci w tym pomogą!
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Wszyscy wiemy jak ważne są pośladki w aspekcie wizualnym każdej kobiety. Nie tylko sprawiają, że wyglądamy atrakcyjniej, ale też sprawiają, że większość ubrań leży na nas lepiej. Ponadto jędrne i umięśnione pośladki, są też ważne dla naszego zdrowia. A to dlatego, że pomagają uniknąć urazów tylnej części ciała.To nie mit, że wszystkie kobiety pragną mieć piękne i jędrne pośladki. Niestety upływający czas i działanie grawitacji sprawia, że tracą one swoją jędrność. Na szczęście poza zabiegiem chirurgicznym, istnieje rozwiązanie, które pozwoli nam osiągnąć pożądany efekt, mowa tutaj o prowadzeniu zdrowego stylu życia i wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń.

Chcesz poznać kilka sztuczek na utrzymanie pięknych i jędrnych pośladków? Poznasz je w dalszej części artykułu.

Seria ćwiczeń, które pomogą utrzymać pośladki w formie

Regularne przysiady

Przysiady są jednymi z najbardziej wszechstronnych ćwiczeń dla naszych kończyn dolnych. Oprócz tego, że podczas ich wykonywania pracują nasze pośladki, pobudzają one do pracy inne mięśnie znajdujące się w okolicy, takie jak mięśnie brzucha,  łydki, mięśnie w zewnętrznej części ud i ścięgna.

Przysiady są dobre na pośladki

Aby wykonać to ćwiczenie, należy stanąć w wyprostowanej pozycji i przenieść ciężar swojego ciała na pięty z pośladkami wypchanymi do tyłu, następnie obniżyć swoje biodra i ugiąć kolana tak, aby znalazły się w równej linii z palcami u stóp, po czym wrócić do pozycji wyjściowej i regularnie powtarzać ćwiczenie.

Skok mocy

Taka jest nazwa tego ćwiczenia siłowego. Ćwiczenie zaczynamy w pozycji stojącej, z wyprostowaną klatką piersiową i w rozkroku, tak aby nasze stopy znajdowały się w linii prostej z ramionami, powinniśmy przenieść ciężar ciała na pięty, aby móc przyjąć taką samą postawę jak przy przysiadach.

Kiedy już znajdziemy się w tej pozycji, starajmy się podskakiwać i upadać na stopy w tej samej pozycji.

Skakanie na skakance ujędrnia pośladki

Zaleca się skakanie na skakance w jednej lub dwóch seriach jednominutowych, odpoczywając co trzydzieści sekund, z czasem zaleca się zwiększenie  od dwóch do pięciu serii. Mimo że teoretycznie to ćwiczenie wydaje się bardzo proste, skakanie na skakance wymaga dużego wysiłku fizycznego, przez co przynosi bardzo dobre rezultaty.

Wchodzenie po schodach

Wchodzenie po schodach jest uważane za kwintesencję domowych ćwiczeń, ponieważ codziennie możemy to ćwiczenie wykonywać bez większego wysiłku. Zaleca się, aby przyjąć rutynę wchodzenia po schodach i wspinać się powoli, schodek po schodku, przy czym powinno się opierać na kości śródstopia i starać się nie uginać zbytnio kolan.

Bieg po schodach

Kiedy wypracujemy już odpowiednią technikę, powinniśmy przyśpieszyć wchodzenie po schodach, bo im robimy to szybciej, tym jędrniejsze są nasze pośladki. Inną rzeczą godną rozważenia jest to, że wchodzenie po schodach pomaga poprawić kondycję i spalić nadmiar tłuszczu.

Steper

Oczywiście, aby wykonać to ćwiczenie, nie musimy iść na siłownię. Możemy do tego ćwiczenia wykorzystać schody. Polega ono na skakaniu na schodek, w taki sposób, że wspieramy się na nim tylko palcami, najważniejsze, aby wykonywać to ćwiczenie asymetrycznie, raz jedna noga, raz druga.

To ćwiczenie ma taką samą funkcję jak wchodzenie po schodach, ale wykonuje się je w mniej wyczerpującym rytmie.

Co oprócz ćwiczeń na pośladki?

Oprócz wykonywania serii ćwiczeń na nasze pośladki, również musimy wziąć pod uwagę naszą dietę, uważać na tłuszcze i oczywiście nie zjadać więcej pokarmu niż w rzeczywistości potrzebujemy. Dlatego podzielimy się z wami zaleceniami odnośnie produktów spożywczych, które pomogą nam uzyskać jędrne i piękne pośladki.

Produkty, które pomogą osiągnąć nam piękne pośladki

  • Tłuszcze mleczne. Takie jak mleko, ser i jogurt.
  • Jajka. Aby uniknąć wzrostu poziomu cholesterolu zaleca się spożywanie tylko białek lub tylko jednego żółtka.
  • Chude mięso. Takie jak kurczak bez skóry, ryby, cielęcina, pierś z indyka i tuńczyk.
  • Rośliny strączkowe. Takie jak ciecierzyca, fasola, soczewica i soja.
  • Węglowodany. Takie jak makaron pełnoziarnisty, pieczywo pełnoziarniste, płatki owsiane.
  • Orzechy i niektóre nasiona. Orzechy włoskie, orzechy laskowe i migdały są bogate w zdrowe tłuszcze i pomogą ujędrnić pośladki.

Oprócz tego należy pamiętać o piciu dużej ilości wody, aby być dobrze nawodnionym. Zaczniesz już od dziś wykonywać ćwiczenia na ujędrnianie swoich pośladków?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.