Trening Casemiro, który wyniósł go na najwyższy poziom w Realu Madryt

Casemiro to jeden z najbardziej cenionych środkowych pomocników na świecie. Aby osiągnąć swój najwyższy poziom, Brazylijczyk stosuje specjalny trening. Dowiedz się o nim wszystkiego tutaj!
Trening Casemiro, który wyniósł go na najwyższy poziom w Realu Madryt

Napisany przez Fernando Clementin

Ostatnia aktualizacja: 24 listopada, 2022

Dzięki niedawnemu transferowi do Manchesteru United za 70 milionów euro, Casemiro stał się bohaterem jednej z najdroższych sprzedaży w historii Realu Madryt. W ciągu dziewięciu sezonów w białej drużynie, w dużej mierze dzięki treningowi, zdobył wiele tytułów i pozostawił po sobie trwały ślad na boisku Santiago Bernabeu.

I ślad ten jest nie tylko metaforyczny. Faktem jest, że Casemiro to gracz, który wyróżnia się pozycją na boisku. Dzięki swojej wydolności aerobowej i lokalizacji staje się myśliwskim psem dla każdego, kto nosi piłkę.

Jego obecność była dla Realu Madryt kluczem do zdobycia nie mniej niż 5 Ligi Mistrzów, 3 lig hiszpańskich, 3 Klubowych Mistrzostw Świata i 3 Superpucharów Hiszpanii. Treningi, które utrzymuje od lat, pozwoliły mu osiągnąć najwyższy poziom i i pozostać na nim.

Różne procedury treningowe Casemiro

Poza niewątpliwą jakością i wkładem w grę swojej drużyny, Casemiro ma imponującą sprawność fizyczną. Aby osiągnąć tę formę, Brazylijczyk wykorzystuje różne metody – poza sesjami klubowymi – do pracy nad określonymi obszarami swojego ciała. Poniżej wyszczególniamy niektóre z nich.

Szkolenie Casemiro
Przerywana hipoksja, rdzeń, i Cross-trening to tylko niektóre z sekretów wysokiego poziomu sportowego Casemiro.

Trening z okresową hipoksją

Jedną z najbardziej uderzających metodologii, jaką pokazał Casemiro, jest okresowe niedotlenienie. Polega na użyciu aparatu zwanego również maską treningową. Umieszcza się ją na ustach i nosie, aby przez nie oddychać.

Maska treningowa mierzy i reguluje tlen, który wchodzi i wychodzi podczas aktywności fizycznej. Jej zadaniem jest symulacja warunków treningu na wysokości. Sprzyja to przyspieszeniu metabolizmu i generowaniu czerwonych krwinek, kluczowych do transportu tlenu i przekształcenia go w dwutlenek węgla.

Trening strefy centrum

Strefa centrum, czyli obszar obejmujący mięśnie brzucha i dolną część pleców, jest kluczem do wyników sportowca. Wzmocnienie go przekłada się między innymi na większą stabilność, równowagę i siłę.

Jeśli jest coś, w czym naprawdę specjalizuje się pomocnik Manchesteru United, to jest to trening rdzenia. Jak sam pokazał na swoich portalach społecznościowych, potrafi wykonywać niezwykle złożone ćwiczenia na tę część muskulatury.

Na przykład nagrywał się używając hoola – hoop… na bieżni! W innym filmie brazylijski zawodnik pokazuje jak robi deskę na szwajcarskiej piłce pływającej w basenie. To naprawdę świadczy o wyjątkowej sile tego obszaru ciała.

Widziano go również, jak wykonywał ćwiczenie na dolne mięśnie brzucha ze sztangą z ciężarkami. Aby to zrobić, położył się twarzą do góry na podłodze ze sztangą trzymaną za linią głowy. Trzymając ręce w tej pozycji wykonuje ruch podnoszenia i opuszczania nóg bez zginania kolan. Możesz to zrobić?

Koordynacja, kolejna umiejętność, którą trenuje Casemiro

Jeszcze jedna próbka sprawności fizycznej Casemiro ma związek z jego koordynacją. W tej dziedzinie pokazał swoje ćwiczenia łączące piłkę nożną i piłkę tenisową. Używał nawet okularów, aby utrudnić widzenie. Sam “Smart Gym” skatalogował zawodnika w swojej publikacji.

W swoich programach uwzględnia również Cross-trening. W rzeczywistości zagrał w zabawnych momentach grając w koszykówkę. Chociaż nie popisał się swoimi umiejętnościami strzelania za trzy punkty, pokazał umiejętność skakania, strzelając imponujące wsady.

Dlaczego dobrze jest wykonywać Cross-trening? Polega on na uprawianiu innej dyscypliny niż ta, którą zwykle wykonujesz. W ten sposób pozwala generować nowe bodźce w mięśniach, a tym samym uniknąć przyzwyczajania się do tych samych wymagań.

trening Casemiro
W wieku 30 lat Casemiro zachowuje wybitne wyniki sportowe. Dlatego kilka zespołów ma ambicje, aby mieć go w swoich szeregach.

Trening Casemiro podtrzymuje jego pozycję

Biorąc pod uwagę zaangażowanie i dyscyplinę, jaką piłkarz wkłada w dbanie o swoje ciało, nie dziwi fakt, że w wieku 30 lat pozostaje w doskonałej formie. Ale to nie wszystko. Wielkie europejskie zespoły biją się o to, by mieć go w swoich szeregach,

Kolejnym faktem, który świadczy o jego kondycji fizycznej, jest liczba odniesionych obrażeń. Przy średnio jednej kontuzji na sezon pojawiają się tylko dwa niewielkie urazy mięśni. Jego maksymalny czas poza boiskiem był spowodowany pękniętą strzałką, która wyłączyła go z gry na 60 dni.

Biorąc to wszystko pod uwagę, Casemiro i jego sesje treningowe są tylko kolejnym przykładem tego, co można osiągnąć dzięki zaangażowaniu i dbałości o szczegóły. Teraz z Manchesterem United będzie starał się utrzymać w elicie światowej piłki nożnej dając występy, do których przyzwyczaił publiczność.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.