Tłuszcz na brzuchu - 8 produktów, które go spalą

13 lutego, 2019
Gromadzenie się tłuszczu w okolicy brzusznej to znacznie więcej niż tylko kosmetyczna kwestia - to problem zdrowotny. Na szczęście istnieje kilka produktów, które pozwalają go spalać nieszkodliwie i naturalnie.

Tłuszcz gromadzący się wokół brzucha jest problemem, który nie tylko negatywnie wpływa na Twoją figurę, ale także naraża na ryzyko zdrowie Twojego ciała.

Ponieważ otacza kilka istotnych organów, brak kontroli w tym zakresie może prowadzić do poważnych schorzeń, takich jak nadciśnienie, cukrzyca, stłuszczenie wątroby i wiele innych dolegliwości.

Dzieje się to stopniowo, ale w dłuższej perspektywie może doprowadzić do chorób, które wpłyną na jakość twojego życia. Dobra wiadomość jest taka, że możesz zrobić bardzo wiele w tym zakresie, zwłaszcza zwracając uwagę na odpowiednie odżywianie i wykonując regularnie ćwiczenia fizyczne.

Nawyki te poprawiają Twój naturalny metabolizm i optymalizują procesy, w których ciało przemienia tłuszcz w energię. Zostało udowodnione, że niektóre produkty posiadają właściwości, które skutecznie mogą eliminować tłuszcz wokół brzucha.

Dzisiaj chcemy podzielić się z Tobą ośmioma produktami, które z czystym sumieniem możesz włączyć do swojej regularnej diety, by spalić niepotrzebny tłuszcz.

Nie wahaj się ich wykorzystać!

Dobre produkty na zbędny tłuszcz na brzuchu

1. Migdały

Zdrowe tłuszcze zawarte w migdałach i innych orzechach są przydatne do redukowania poziomu złego cholesterolu i toksyn, gromadzących się w organizmie w wyniku przejedzenia.

Migdały na drewnianej łyżce

Dzięki wysokiej zawartości magnezu, jedzenie migdałów wspiera budowę masy mięśniowej, a także poprawia Twoje osiągnięcia podczas aktywności fizycznej.

Co więcej, wysoka zawartość błonnika poprawia trawienie i przedłuża uczucie sytości, jednocześnie łagodzi stany zapalne.

Przeczytaj również: 4 migdały dziennie – jakie korzyści przyniosą Twojemu ciału?

2. Arbuz

Arbuz jest znany jako super-jedzenie we wspomaganiu spalania tłuszczu. W 91% składa się z wody, ale dostarcza przy tym antyoksydanty, witaminy, a także minerały, które wspomagają oczyszczanie organizmu.

Spożywanie arbuza trzyma w ryzach Twoje uczucie głodu, a dzięki niskiej zawartości kalorii jest to bardzo zdrowy sposób, by tracić wagę. Warto wspomnieć, że arbuz jest także dobrym źródłem witaminy B i witaminy C, a także potasu i magnezu.

3. Fasola

Fasola pomaga zredukować tłuszcz z okolic brzucha, a dodatkowo jest jednym z najlepszych produktów dla budowania mięśni. Wysoka zawartość rozpuszczalnego błonnika zapobiega również powstawaniu komórek tłuszczowych i redukuje lipidy.

Miska fasoli w sosie pomidorowym

Dzięki zawartości protein, fasola jest energetycznym pożywieniem, które poprawia fizyczną wydajność podczas uprawiania sportu i ćwiczeń.

4. Ogórek

W 100 gramach ogórka znajduje się jedynie 45 kalorii i ponad 90% wody. Te właściwości sprawiają, że warzywo to zarówno odświeża, jak i wspomaga spalanie tłuszczu, będąc idealnym dodatkiem do bardzo wielu potraw.

Ogórek zawiera witaminy, minerały oraz dietetyczny błonnik, które wspomagają eliminację toksyn i płynów zatrzymanych w tkankach. Poprawia to trawienie, a dodatkowo pomaga utrzymać promienną skórę, dzięki witaminom C i B.

5. Owsianka

Organiczna owsianka to bez wątpienia jedno z najzdrowszych źródeł błonnika, jakie może być włączone do Twojej codziennej diety.

Ziarna róznych zbóż

Pomaga kontrolować uczucie nienasycenia, stabilizuje poziom cukru we krwi i zwiększa pokłady energii na cały dzień. Zalecana na śniadanie, ale możesz ją spokojnie spożywać o każdej innej porze, kiedy dopadnie Cię głód.

Przeczytaj również: Smaczna owsianka – 10 sposobów na zdrowe śniadanie

6. Siemię lniane

Siemię lniane stanowi jedno z najlepszych źródeł kwasów omega-3, wartościowego składnika odżywczego, który walczy ze stanami zapalnymi i redukuje nadmierny tłuszcz.

Zawiera błonnik, kontrolując nadmierne przyswajanie kalorii i wysoki poziom cholesterolu. Co więcej, zawiera lignany, które pomagają redukować masę ciała.

7. Oliwa z oliwek

Osoby, które dodają oliwę z oliwek do swojej diety, spożywają znacznie mniejsze ilości tłuszczów nasyconych. Co więcej, cieszą się lepszą kondycją układu sercowo-naczyniowego.

Buteleczki oliwy z oliwek i tłuszcz roślinny

Jednonienasycone kwasy tłuszczowe obniżają apetyt na niezdrowe pożywienie, co z kolei bardzo korzystnie wpływa na utratę wagi.

8. Pomidory

Jeden duży pomidor dostarcza zaledwie 33 kalorie oraz zapewnia wielkie ilości likopenu i niezbędnych minerałów. Regularne spożywanie stabilizuje poziom lipidów we krwi oraz wspomaga Twój metabolizm w walce z nadmiernym tłuszczem.

Pomidory dostarczają także antyoksydantów i witaminy, które długoterminowo zapobiegają różnym rodzajom nowotworów, schorzeniom serca, a także innym problemom związanym ze starzeniem się organizmu.

Jesteś gotowa, by dodać te produkty do swojej diety? Chociaż żaden z nich nie sprawi, że tłuszcz cudownie zniknie, to ich regularna konsumpcja daje wiele korzyści. Co więcej, pomaga w osiągnięciu celu, jakim jest niższa waga.

  • Wright, S. M., & Aronne, L. J. (2012). Causes of obesity. Abdominal Imaging. https://doi.org/10.1007/s00261-012-9862-x

  • Després, J. P., & Lemieux, I. (2006). Abdominal obesity and metabolic syndrome. Nature. https://doi.org/10.1038/nature05488

  • Moreno González, M. I. (2010). Circunferencia de cintura: una medición importante y útil del riesgo cardiometabólico. Revista Chilena de Cardiología. https://doi.org/10.4067/S0718-85602010000100008