Tłuszcz na brzuchu – 8 produktów, które go spalą

· Październik 26, 2016
Gromadzenie się tłuszczu w okolicy brzusznej to znacznie więcej niż tylko kosmetyczna kwestia - to problem zdrowotny. Na szczęście istnieje kilka produktów, które pozwalają go spalać nieszkodliwie i naturalnie.

Tłuszcz gromadzący się wokół brzuchu jest problemem, który nie tylko negatywnie wpływa na Twoją figurę, ale także naraża na ryzyko zdrowie Twojego ciała.

Ponieważ otacza kilka istotnych organów, brak kontroli w tym zakresie może prowadzić do poważnych schorzeń, takich jak nadciśnienie, cukrzyca, stłuszczenie wątroby i wiele innych.

Dzieje się to stopniowo, ale w dłuższej perspektywie może doprowadzić do chorób, które wpłyną na Twoją jakość życia. Dobra wiadomość jest taka, że możesz zrobić bardzo wiele w tym zakresie, zwłaszcza zwracając uwagę na odpowiednie odżywianie i wykonując regularnie ćwiczenia fizyczne.

Nawyki te poprawiają Twój naturalny metabolizm i optymalizują procesy, w których ciało przemienia tłuszcz w energię. Zostało udowodnione, że niektóre produkty posiadają właściwości, które skutecznie mogą eliminować tłuszcz wokół brzucha.

Dzisiaj chcemy podzielić się z Tobą ośmioma produktami, które z czystym sumieniem możesz włączyć do swojej regularnej diety, by spalić niepotrzebny tłuszcz.

Nie wahaj się ich wykorzystać!

Dobre produkty na zbędny tłuszcz na brzuchu

1. Migdały

Łyżeczka migdałów

Zdrowe tłuszcze zawarte w migdałach i innych orzechach są przydatne do redukowania poziomu złego cholesterolu i toksyn, które powodują przejedzenie. Dzięki wysokiej zawartości magnezu, jedzenie migdałów wspiera budowę masy mięśniowej i poprawia Twoje osiągi podczas aktywności fizycznej.

Co więcej, wysoka zawartość błonnika poprawia trawienie i przedłuża uczucie sytości, jednocześnie łagodząc stany zapalne.

2. Arbuz

Arbuz jest znany jako super-jedzenie we wspomaganiu spalania tłuszczu. W 91% składa się z wody, ale dostarcza przy tym antyoksydanty, witaminy i minerały, które wspomagają oczyszczanie organizmu.

Spożywanie arbuza trzyma w ryzach Twoje uczucie głodu, a dzięki niskiej zawartości kalorii jest to bardzo zdrowy sposób, by tracić wagę. Warto wspomnieć, że arbuz jest także dobrym źródłem witaminy B-complex i witaminy C, a także potasu i magnezu.

3. Fasola

Tłuszcz z fasolą

Fasola pomaga zredukować tłuszcz około brzucha, a dodatkowo jest jednym z najlepszych produktów dla budowania mięśni. Wysoka zawartość rozpuszczalnego błonnika zapobiega powstawaniu tłuszczu i redukuje lipidy.

Dzięki zawartości protein, fasola jest energetycznym pożywieniem, które poprawia fizyczną wydajność podczas uprawiania sportu i ćwiczeń.

4. Ogórek

W 100 gramach ogórka znajduje się jedynie 45 kalorii i ponad 90% wody. Te właściwości sprawiają, że warzywo to zarówno odświeża, jak i wspomaga spalanie tłuszczu, będąc idealnym dodatkiem do bardzo wielu potraw.

Ogórek zawiera witaminy, minerały oraz dietetyczny błonnik, które wspomagają eliminację toksyn i zatrzymują płyny w tkankach. Poprawia to trawienie, a dodatkowo pomaga utrzymać promienną skórę, dzięki witaminom C i B-complex.

5. Owsianka

Płatki owsiane

Organiczna owsianka to jedno z najzdrowszych źródeł błonnika, jakie może być włączone do Twojej codziennej diety.

Pomaga kontrolować uczucie nienasycenia, stabilizuje poziom cukru we krwi i zwiększa pokłady energii na cały dzień. Zalecana na śniadanie, ale możesz ją spokojnie spożywać o każdej innej porze, kiedy dopadnie Cię głód.

6. Siemię lniane

Siemię lniane stanowi jedno z najlepszych źródeł kwasów omega-3, wartościowego składnika odżywczego, który walczy z zapaleniami i redukuje nadmierny tłuszcz.

Zawiera błonnik, kontrolując nadmierne przyswajanie kalorii i wysoki poziom cholesterolu. Co więcej, zawiera lignany, które pomagają redukować masę ciała.

7. Oliwa z oliwek

Buteleczki oliwy z oliwek

Osoby, którzy dodają oliwę z oliwek do swojej diety, z mniejszym prawdopodobieństwem spożywają nadmierne ilości tłuszczów nasyconych.

Jednonienasycone kwasy tłuszczowe redukują ochotę na niezdrowe pożywienie i sprzyjają kontroli podrażnień, co wpływa na utratę wagi.

8. Pomidory

Jeden duży pomidor dostarcza zaledwie 33 kalorie oraz zapewnia wielkie ilości likopenu i niezbędnych minerałów. Regularne spożywanie stabilizuje poziom lipidów we krwi oraz wspomaga Twój metabolizm w walce z nadmiernym tłuszczem.

Pomidory dostarczają także antyoksydanty i witaminy, które długoterminowo zapobiegają różnych rodzajom nowotworów, schorzeń serca czy innych problemów związanych ze starzeniem się.

Jesteś gotowa, by dodać te produkty do swojej diety? Chociaż żaden z tych produktów nie sprawi, że tłuszcz cudownie zniknie, to ich regularna konsumpcja daje wiele korzyści i pomaga Ci w osiągnięciu celu, jakim jest niższa waga.