Tętnice oczyszczone dzięki tym 3 produktom

Nieprawidłowe nawyki żywieniowe, siedzący tryb życia i stres negatywnie wpływają na kondycję tętnic. Aby obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, sprawdź te trzy niesamowite produkty.
Tętnice oczyszczone dzięki tym 3 produktom
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 07 stycznia, 2023

Tętnice to swego rodzaju przewody, które prowadzą krew z serca do narządów ciała. Niestety przez komórki tłuszczu mogą zostać zanieczyszczone.

Zbyt wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi może być przyczyną bardzo wielu schorzeń i poważnych dolegliwości zdrowotnych. Z tego powodu należy regularnie oczyszczać nie tylko organizm, lecz także naczynia krwionośne.

Aby dokładnie oczyścić tętnicesięgnij po opisane poniżej produkty. Pozwolą Ci oczyścić je w naturalny i w pełni bezpieczny sposób. Koniecznie przeczytaj artykuł i wprowadź do swojej diety polecany przez nas napój.

Oczyszczanie tętnic polega przede wszystkim na obniżeniu poziomu trójglicerydów i cholesterolu we krwi – tłuszczów mających tendencję do odkładania się w naczyniach krwionośnych i zagrażających zdrowiu.

Siedzący tryb życia, wysoki poziom stresu i nieprawidłowe nawyki żywieniowe to główne przyczyny podwyższonego poziomu złego cholesterolu.

Najczęściej samo podwyższenie poziomów tych substancji we krwi nie daje konkretnych objawów. Dopiero po przeprowadzeniu badań krwi dowiesz się, czy przekraczasz bezpieczny poziom 200 m/dL w przypadku cholesterolu i 150 mg/dL dla trójglicerydów. Jeżeli tak, będziesz musiał podjąć pewne kroki w stronę zmiany swojego stylu życia.

O jednym z tych kroków opowiemy Ci za chwilę. Najpierw jednak po kolei omówimy właściwości wszystkich jego składników.

1. Imbir na dogłębnie oczyszczone tętnice

Wyniki wielu badań wskazują na to, że imbir to jeden z najskuteczniejszych naturalnych produktów obniżających poziom cholesterolu we krwi. Dzieje się tak za sprawą jego wysokiej zawartości przeciwutleniaczy.

Jaką rolę odgrywa jeszcze imbir przy oczyszczaniu tętnic?

 • Imbir zawiera przeciwutleniacze, takie jak BHA i BHT. Obydwa są niezwykle skuteczne w zapobieganiu odkładania się lipidów w układzie krwionośnych.
 • Imbir zapobiega także degeneracji komórek, do której przyczynia się zarówno podwyższony poziom trójglicerydów, jak i cholesterolu.
 • Usprawnia także krążenie krwi i zapewnia tym samym swobodne funkcjonowanie całego układu krążenia.

2. Czosnek – naturalny wróg trójglicerydów i cholesterolu

miód, czosnek i imbir na oczyszczenie tętnic

Czosnek to jeden z najczęściej wykorzystywanych na świecie naturalnych suplementów diety. Oprócz posiadania wielu właściwości zdrowotnych jest także w stanie obniżyć poziom trójglicerydów i cholesterolu we krwi.

Pamiętaj jednak, że nie jest to magiczny środek, który zadziała od razu – czosnek ma tendencję do akumulowania swoich właściwości. Oznacza to, że jego właściwości uaktywnią się w pełni dopiero po 3 tygodniach regularnego zażywania.

Najbardziej charakterystyczną substancją obecną w czosnku jest allicyna. Jest ona odpowiedzialna nie tylko za charakterystyczny zapach i smak czosnku, lecz także jest składnikiem, który bezpośrednio obniża poziom cholesterolu i oczyszcza naczynia krwionośne.

Co więcej, czosnek to wszechstronne lekarstwo nie tylko na tętnice, lecz także na cały układ krążenia. Działa antybakteryjnie, antywirusowo, oczyszczająco oraz moczopędnie.

3. Cytryna – lekarstwo uniwersalne

sok z cytryny oczyszcza tętnice

Aby uchronić tętnice przed odkładaniem się w nich szkodliwych substancji, warto zwiększyć dzienne spożycie witaminy C. Jednym z najlepszych i zarazem najprostszych sposobów, aby to zrobić, jest sięgnięcie po cytrynę. Ma wiele właściwości zdrowotnych. Oto niektóre z nich:

 • Naturalny sok z cytryny to coś więcej niż tylko potężna dawka witaminy C. Co więcej, jest to także źródło błonnika zdolnego do oczyszczania tętnic z lipidów zalegających w ich ściankach.
 • Rozpuszczalny błonnik zawarty w cytrynie doskonale wchłania wodę w układzie trawiennym, tworząc tym samym gęstą masę. Cholesterol zostaje poniekąd ,,uwięziony” w tejże masie i w ten sposób z łatwością zostaje wydalony z organizmu.
 • Nie należy zapominać także o flawonoidach obecnych w skórce z cytryny. Ich zdolność obniżania poziomu trójglicerydów we krwi jest naprawdę warta uwagi.

Jak przygotować napój oczyszczający tętnice?

napar z imbiru na oczyszczenie tętnic

Czas przejść do najważniejszego punktu naszego dzisiejszego artykułu, a mianowicie przepisu na to, jak wykorzystać opisane powyżej składniki do przygotowania smacznego, zdrowego i w pełni naturalnego napoju oczyszczającego tętnice. Gotowi? Oto instrukcje:

Co będzie Ci potrzebne?

 • szklanka soku z cytryny (250 ml)
 • ząbek czosnku
 • łyżeczka świeżo zmielonego imbiru (2 g)
 • łyżka miodu (7,5 g)

Co należy zrobić?

 • Przede wszystkim zadbaj o odpowiedni dobór składników; wybieraj tylko te w pełni organiczne i naturalne. Dzięki temu uzyskasz pełnię właściwości zdrowotnych oferowanych przez czosnek, imbir i cytrynę.
 • Zacznij od wyciśnięcia soku z cytryny.
 • Następnie do soku wyciśnij czosnek, dodaj świeżo zmielony imbir i łyżkę miodu. Umieść wszystkie składniki w blenderze i dokładnie zmiksuj.
 • Gdy uzyskasz gładką konsystencję, wypij napój od razu po przygotowaniu.

Naładowany po brzegi witaminami i przeciwutleniaczami napój oczyszczający tętnice należy pić rano jeszcze przed pierwszym posiłkiem.

Stosuj ten sposób przez 15 dni z rzędu, potem zrób tydzień przerwy, a następnie powtórz kurację. Jeśli nie zaobserwujesz żadnych efektów ubocznych, możesz pić napój codziennie.

To może Cię zainteresować ...
Zatkane tętnice – co jest przyczyną?
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Zatkane tętnice – co jest przyczyną?

Kiedy ktoś ma zatkane tętnice, krew nie może być transportowana tak jak powinna. Zwiększa to ryzyko wystąpienia chorób serca. Podpowiemy Ci co zrob...


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Gordon, M. (1985). Cholesterol. Nutrition & Food Science. https://doi.org/10.1108/eb059065
 • Sylwanowicz, W., Michajlik, A., & Ramotowski, W. (1980). Układ krążenia. In Anatomia i Fizjologia Człowieka.

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.