Tarczyca – wylecz ją za pomocą pysznego napoju!

Na ogół zakłócenia funkcjonowania tego ważnego organu może powodować wiele różnych przyczyn, ale niekiedy trudno jest zdać sobie sprawę z tego, że akurat w Twoim wypadku tego rodzaju zaburzenia występują.
Tarczyca – wylecz ją za pomocą pysznego napoju!
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Ze względu na właściwości poszczególnych składników napój na bazie żurawiny zmieszanej z przyprawami i sokiem z cytryny ma korzystny wpływ na funkcjonowanie wielu narządów, takich jak tarczyca. Pomaga także zwalczyć niektóre z objawów chorobowych tego organu.

Warto przy tym mieć na uwadze to, że tarczyca znacznie częściej wykazuje różnego rodzaju nieprawidłowości w swojej pracy u kobiet, niż u mężczyzn.

Typowe objawy nieprawidłowej pracy tarczycy obejmują na przykład:

 • zmęczenie
 • apatię
 • przybieranie na wadze
 • wypadanie włosów
 • Równie często są one związane z jakimś zaburzeniem emocjonalnym, a nawet depresją.

Zanim jednak zdecydujesz się na jakiekolwiek leczenie na własną rękę, koniecznie musisz udać się do lekarza specjalisty celem uzyskania jednoznacznej diagnozy i porady.

Schemat budowy tarczycy

Gdy Twoja tarczyca pracuje w nieprawidłowy sposób, z reguły oznacza to dwie możliwości: niedoczynność lub nadczynność tego narządu. Każdy człowiek jest jednak inny, dlatego też będziesz musiał uzyskać pomoc specjalisty w celu określenia optymalnego sposobu leczenia dla Twojego indywidualnego przypadku.

Będziesz musiał również zmienić swoje codzienne nawyki.

W takim przypadku, a jedną z takich zmian może być dodanie pysznego, opartego o naturalne składniki napoju do swojej diety. Może okazać się bardzo pomocny w walce z nieprawidłową funkcjonowaniem tak kluczowego narządu, jakim jest Twoja tarczyca.

Pora więc poznać skład tego napoju.

Tarczyca – korzystne właściwości oferowane przez nasz napój

Musimy na początek jasno sobie powiedzieć, że opisywany przez nas w tym artykule napój na bazie naturalnych składników nie leczy ani niedoczynności, ani nadczynności tarczycy.

Problem z tarczycą

Może on natomiast stanowić użyteczny dodatek do codziennej diety, dzięki czemu Twoja tarczyca otrzyma lepiej zbilansowaną dawkę składników odżywczych, a sam napój pomoże Ci skuteczniej uporać się z typowymi objawami zaburzeń w pracy tego narządu, takimi jak:

 • Zmęczenie
 • Sucha skóra
 • Nagłe spadki nastroju
 • Utrata energii
 • Złe samopoczucie
 • Zatrzymanie płynów w organizmie
 • Słabe włosy lub paznokcie
 • Uczucie zimna lub gorąca!

Opisywany przez nas napój będzie zawierał wyłącznie naturalne składniki, poniżej zaprezentujemy korzyści oferowane przez każdy z nich:

Żurawina

Żurawina zalicza się do produktów spożywczych cechujących się jednymi z najsilniejszych właściwości przeciwutleniających znanych człowiekowi. Nie tylko to stanowi o jej roli w naszym napoju, ale także wysoka zawartość niezwykle przydatnego dla ludzkiego organizmu jodu.

Jeśli więc Twoja tarczyca produkuje nadmierną ilość hormonów, a więc cierpisz z powodu jej nadczynności, to najlepiej starać się unikać tych owoców .

Ale jeśli ten rodzaj problemów z tym narządem Cię nie dotyczy, to żurawina ogólnie rzecz biorąc może okazać się niezwykle cenną pomocą pozwalającą uniknąć zaburzeń związanych z tarczycą.

Żurawina

Po prostu wśród naturalnych produktów nie ma w tym momencie niczego lepszego, niż pół szklanki naturalnego soku z żurawiny (100 gramów) wypijanego dziennie.

Sok z cytryny

Nie zapomnij o codziennym wypiciu szklanki wody z sokiem z cytryny. Umożliwia on łatwiejsze trawienia spożytego pokarmu i reguluje działanie wielu narządów Twojego ciała, do których zalicza się także tarczyca.

Ze względu na obecność licznych kwasów, witamin i składników mineralnych w soku z cytryny nie tylko pozwala on skutecznie oczyścić organizm z toksyn.  Również stymuluje naturalne mechanizmy obronne Twojego ciała zwiększając ich skuteczność.

Gałka muszkatołowa

Gałka muszkatołowa spożywana w małych, regularnych dawkach stymuluje procesy metaboliczne i poprawia wydajność licznych funkcji organizmu oraz narządów, takich jak między innymi tarczyca.

Jest to także bardzo silny i skuteczny środek pozwalający zwalczać stany zapalne i zjawisko zatrzymania płynów. Zapobiega o n tworzeniu się zakrzepów krwi i pomaga zadbać o skórę, zapobiegając jej nadmiernemu przesuszaniu lub utracie elastyczności.

Cynamon

Naturalne przyprawy to małe, lecz niezwykle cenne skarby oferowane nam przez Matkę Naturę. Mogą zostać wykorzystane nie tylko do urozmaicania smaku potraw, ale także być stosowane w terapiach leczniczych opartych o składniki naturalnego pochodzenia.

 • Nie tylko cukier lub sól nadają się do poprawiania jedzenia, inne przyprawy mogą znacznie bardziej wzbogacić jego smak oraz aromat.
 • Upewnij się zatem, że dodasz choć odrobinę cynamonu do swoich napojów, ponieważ oferuje on naprawdę niezliczone cenne właściwości dla Twojego zdrowia, z których korzyści może także czerpać tarczyca.

Cynamon pomaga przyspieszyć metabolizm. Jest to naprawdę dodająca sporo energii przyprawa, która także stymuluje pracę tarczycy.

Cynamon stabilizuje także poziom cukru we krwi, a tym samym może również pomóc w dążeniu do wymarzonej figury i przyczynić się do poprawny Twojego ogólnego stanu zdrowia.

Imbir

Czy w Twoim domu znajduje się świeży imbir w domu? Jeśli tak, to dysponujesz produktem o niesamowitych wręcz właściwościach leczniczych, z których najwięcej będzie w stanie wykorzystać Twoja tarczyca.

Imbir skutecznie zwalcza stany zapalne i ból, a także stanowi niezły zastrzyk energii. Ma on działanie antyoksydacyjne, które doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry i poprawienia funkcjonowania układu pokarmowego.

Jeśli często cierpisz na bóle głowy lub gdy często dopada Cię zmęczenie, upewnij się, że pijesz regularnie napary z imbiru. Potrafią one znakomicie złagodzić tego typu dolegliwości, a nawet niekiedy zastąpić silniejsze leki przeciwbólowe.

Jak należy przygotować opisywany napój?

Składniki

 • Sok z 1 cytryny
 • 1/2 szklanki świeżej żurawiny (100 gramów)
 • 2 szklanki wody (400 ml)
 • 1/2 łyżeczki startego imbiru (2 gramy)
 • Cynamonu (2 gramy): 1/2 łyżeczki
 • 1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej (2 gramy)
Napój na bazie żurawiny

Sposób przygotowania

 • Po pierwsze należy bardzo dokładnie umyć żurawinę, a następnie przełożyć ją do blendera. Ważne jest przy tym, aby korzystać z wszystkich składników w postaci świeżej i nieprzetworzonej. Szczególnie ważne jest to w przypadku imbiru.
 • Zetrzyj korzeń imbiru na tarce, dopóki nie uzyskasz go w ilości około pół łyżeczki do herbaty.
  Wyciśnij sok z cytryny.
 • Następnie dodaj żurawinę, sok z cytryny, jedną szklankę wody, a następnie wszystkie przyprawy do blendera.
 • Miksuj wszystko tak długo, aż otrzymasz mieszaninę o jednorodnej konsystencji, a następnie przelej do szklanego naczynia. Dodaj do niego jedną szklankę wody.
 • Najlepiej od razu wypić pełną szklankę tak przyrządzonego napoju z samego rana, zaraz po wstaniu z łóżka. Oczywiście na czczo. Drugą należy wypić około 15 minut przed głównym posiłkiem dnia.

Jeśli uda Ci się przyzwyczaić do picia tego opartego o naturalne składniki napoju 2 lub 3 razy w tygodniu, możesz w ten sposób poprawić swoje zdrowie, a Twoja tarczyca będzie Ci naprawdę wdzięczna.

Dlaczego zatem nie spróbować go przyrządzić jeszcze dzisiaj?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.