Cynamon z miodem - prawdziwy eliksir zdrowia!

Aby w pełni móc wykorzystać właściwości obu składników, miód i cynamon należy jadać w proporcjach 2:1. Bierze się również pod uwagę masę ciała.
Cynamon z miodem - prawdziwy eliksir zdrowia!

Ostatnia aktualizacja: 18 stycznia, 2019

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że Matka Natura obdarowuje nas wspaniałymi sposobami na najróżniejsze dolegliwości. Do najlepszych naturalnych remediów z pewnością należą cynamon i miód.

Zdarza się, że pośpiech i stres zmuszają nas do kupowania gotowych witamin w aptekach. My, z kolei, polecamy odpowiednią, zrównoważoną dietę. W tym artykule zajmiemy się jednym z najstarszych przepisów na zdrowie. Cynamon i miód posiadają szereg zbawiennych właściwości i dzisiaj sobie o nich powiemy.

Cynamon z miodem: sprzymierzeniec Twojego serca

Aby maksymalnie wykorzystać wszystkie właściwości remedium, spożywaj je z samego rana.

W ten sposób zadbasz o zdrowie Twojego serca:

 • Miód i cynamon posiadają właściwości przeciwzapalne. Dbają o nasze żyły i tętnice.
 • Ponadto wzmacniają mięśnie serca i regulują ciśnienie krwi.
 • Zwalczają miażdżycę i równoważą poziom cholesterolu we krwi.

Sposób na lepszą przemianę materii

Jeżeli miewasz problemy z nadkwaśnością i słabą przemianą materii, zastosuj się do poniższych zaleceń:

 • Jadaj jedną łyżkę stołową miodu (25 g) wymieszaną z jedną łyżką stołową cynamonu (10 g) na 20 minut przed każdym posiłkiem.
 • Dzięki temu będziesz mogła kontrolować poziom kwasów żołądkowych, które są niezbędne do prawidłowego trawienia. Przy okazji unikniesz też stanów zapalnych.
 • Cynamon przyspiesza trawienie ciężkich potraw, takich jak mięso.
 • Twoje jelita pozbędą się toksyn i grzybów, co sprawi, że lepiej wchłoną składniki odżywcze.
Miód i cynamon

Cynamon z miodem na odchudzanie

Nie chodzi o to, że mają działanie odchudzające. Konieczna jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Miód z cynamonem zadziała, jako wsparcie i przyspieszy proces utraty wagi.

 • Nasze remedium spożywamy codziennie rano na czczo i popijamy szklanką wody. Czekamy pół godziny i dopiero wtedy jemy śniadanie.
 • Proces powtarzamy przed pójściem spać. W ten sposób Twój metabolizm będzie mógł pracować również w godzinach nocnych. Potrzeba jedynie trochę cierpliwości.

Pożegnaj się z trądzikiem i wągrami

Wyskoczył Ci pryszcz i nie wiesz jak temu zaradzić? Nie martw się! Nasze remedium rozwiązuje też problemy natury estetycznej. Warto wiedzieć, że podczas Drugiej Wojny Światowej, kiedy brakowało antybiotyków, pielęgniarki z Czerwonego Krzyża używały miodu do łagodzenia zainfekowanych ran.

Trądzik

Pamiętaj więc, że masz pod ręką naturalny antybiotyk, który rozwiąże problem. Wystarczy przygotować mieszankę z cynamonu i miodu i nałożyć bezpośrednio na skórę. Czekamy pół godziny i zmywamy ciepłą wodą. Rezultaty są niesamowite!

Cynamon z miodem na bóle reumatyczne

Wiele badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Kopenhadze udowodniło, że jest to świetne remedium na bóle reumatyczne. Potrzeba jedynie stałości i cierpliwości. Rezultaty są widoczne mniej więcej po miesiącu. Poniżej znajdziesz podstawowe wskazówki:

Jak przygotować lekarstwo na bóle reumatyczne?

 • 1 łyżka stołowa miodu (25 g)
 • 1 łyżka stołowa cynamonu w proszku (10 g)

Wystarczy wymieszać ze sobą oba składniki. Pamiętaj, że cynamon i miód zażywamy w proporcjach 1:2. Codziennie rano na czczo, przez co najmniej 30 – 35 dni. Zauważysz, że obrzęk powoli się zmniejsza, a bóle nie są już tak silne. Naprawdę warto spróbować.

Cynamon z miodem do pielęgnacji urody

Jeżeli czujesz się świetnie od wewnątrz, widać to również na zewnątrz. Miód z cynamonem hamuje proces oksydacji komórek, odpowiedzialnej za starzenie się organizmu.

Kobieta na hamaku

Poniżej znajdziesz wspaniały przepis na młodość. Będziesz zachwycona!

Składniki

 • łyżka stołowa miodu (25 g)
 • łyżka stołowa cynamonu (10 g)
 • szklanka wody

Sposób przygotowania

 • Na początek podgrzewamy szklankę wody. Powinna być ciepła; ani zimna, ani zbyt gorąca.
 • Następnie rozpuszczamy w niej miód i cynamon, i pijamy codziennie rano, na pusty żołądek.
 • Najpierw zauważysz, że Twój układ trawienny działa dużo lepiej, przestaniesz mieć problemy z zatrzymywaniem płynów i od razu poczujesz się lżejsza. Ta wewnętrzna równowaga będzie potem widoczna na Twojej skórze. Oprzesz się pokusie?

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.