Suszarka do włosów: Twój nowy sojusznik w domu

Suszarka do włosów: Twój nowy sojusznik w domu

Napisany przez Virginia Martínez

Ostatnia aktualizacja: 27 maja, 2022

Suszarka służy głównie do suszenia włosów. Jednak jako urządzenie elektryczne nadaje się również innych rzeczy, które mogą ułatwić Ci życie.

Z pewnością w pewnym momencie Twojego życia suszarka posłużyła Ci nie tylko do suszenia włosów. Jej ukierunkowane źródło ciepła może pomóc nam wykaraskać się z wielu problemów.

Bez wątpienia istnieją tysiące sztuczek. A suszarkę do włosów można użyć do wielu z nich, dzięki czemu stanie się ona Twoim sprzymierzeńcem w domu. Dzisiaj proponujemy Ci pięć z nich. Jeśli ich jeszcze nie znasz koniecznie musisz je wypróbować!

Suszarka do włosów – w czym może Ci pomóc?

Usuwanie naklejek i etykiet

Usuwanie naklejek

Zastosowane ciepła pozwoli odkleić etykiety od produktów z tworzyw sztucznych. Używanie suszarki do włosów na naklejce lub metce może ułatwić jej odklejenie. Nakieruj suszarkę na najniższym poziomie ciepła na naklejkę, którą chcesz usunąć. Przekonasz się, że krok po kroku łatwo będzie Ci ja odkleić paznokciami lub palcami.

Suszarka pomaga w usuwaniu kurzu i brudu z klawiatury

Podmuch powietrza pomoże usunąć kurz i brud, które zawsze pozostają między klawiaturą. Możemy w niej znaleźć resztki jedzenia, kurz, włosy itp. Odstępy między różnymi przyciskami na klawiaturze komputera to raj dla zarazków i niepożądanego kurzu.

Oczywiście pamiętaj, że zawsze powinieneś stosować zimne powietrze, w bezpiecznej odległości. Nie zapominaj również, że dla własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa urządzenia klawiatura musi być całkowicie odłączona od prądu.

Czyszczenie zaparowanego lustra

Lustro w łazience a suszarka

Bez smug lub pozostałości. Użyj suszarki na lustrze i zapomnij o problemach. Po gorącym prysznicu lustro łazienkowe często paruje. Często szybko ręcznie usuwamy parę, co może sprawić, że zostawimy ślad naszej dłoni lub materiału, którego użyliśmy.

Ponadto usuniemy parę tylko z obszaru, który wyczyściliśmy.Jeśli chcesz tego uniknąć i szybko pozbyć się pary i nie pozostawić śladów skieruj strumień suszarki na lustro w łazience, a zobaczysz, jak para natychmiast znika.

Usuwanie rysunków ze ścian

Dziecko malujące ściany

Ciepło z suszarki pomaga usuwać kolorowe farby ze ścian. Jeśli Twoje dzieci są artystami ściennymi lub miłośnikami domowych graffiti i niejednokrotnie znajdujesz ścianę pokolorowaną kredkami, to koniecznie musisz wypróbować tę sztuczkę.

Po prostu zastosuj ciepło z suszarki do włosów w bezpiecznej odległości od malowidła, a następnie wytrzyj wilgotną szmatką. Plamy łatwo znikną.

Suszarki można również użyć do usunięcia plam z wosku na drewnie. Jeśli lubisz świece, a wosk właśnie wylał się na stół nie musisz się martwić.Najpierw włącz suszarkę na minimalny poziomu ciepła (ostrożnie, bez przegrzania wosku), a zobaczysz, że bardzo łatwo można go usunąć.

Ponadto unikasz porysowania drewna. Po usunięciu wosku dokładnie wyczyść powierzchnię.

Wyjmowania ciasta z formy

ciastoC

Ciepło pomaga wyjąć nasze wypieki z formy. Dom pachnie ciastem i wszyscy czekają, aż w końcu wyjmiesz go z piekarnika i z formy. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Ile razy podczas wyjmowania z formy część ciasta została w środku?

W rezultacie otrzymałeś pyszną, ale mało estetyczną katastrofę?Może to stanowić problem, jeśli dodatkowo planowaliśmy w jakiś sposób ozdobić nasz wyrób.Przekonasz się, że w wielu programach telewizyjnych używają dmuchawy kuchennej do bezproblemowego wyjmowania wypieków z formy.

W takim przypadku możesz oczywiście użyć suszarki do włosów i przy niskiej mocy skorzystać z ciepła, aby łatwo wyjąć ciasto z formy.Mówiąc najprościej, skieruj strumień ciepła na formę, aby ciasto mogło łatwo wyjść bez przyklejania się do ścian.

Jeśli użyłeś folii aluminiowej zamiast formy, również możesz zastosować tę sztuczkę. Zawsze używając niskiej temperaturze ciasto odklei się bez problemu i zachowa swój kształt.

Istnieje wiele innych sztuczek, które możesz wykonać za pomocą suszarki do włosów w domu. Na pewno masz też Twoje własne sztuczki. Zawsze należy jednak zachować pewne środki bezpieczeństwa:

  • Nigdy nie używaj maksymalnego poziomu ciepła
  • Nie używaj tego urządzenia do płynów, które mogą się rozpryskiwać (pamiętaj, że suszarka do włosów to urządzenie elektryczne)
  • Nigdy nie używaj ciepła na innych urządzeniach elektrycznych.
  • Nie używaj go przez długi czas na tkaninach, może się nagrzać i spalić.

Jakie są Twoje sztuczki?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.