Specjalne maseczki usuwające ciemne plamy

Specjalne maseczki usuwające ciemne plamy
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Ciemne plamy mogą pojawić się na twarzy z wielu różnych powodów. Na przykład mogą one być spowodowane przez niektóre schorzenia wątroby – w takim przypadku należy najpierw wyleczyć chorobę, dzięki czemu plamy stopniowo zanikną.

Z drugiej jednak strony, ciemne plamy mogą powstawać ze względu na nadmierną pigmentację skóry, zażywanie leków, wystawianie się na intensywne działanie promieni słonecznych itp. W takich przypadkach możemy użyć naturalnych środków, które pomogą nam usunąć z twarzy ciemne plamy.

Specjalne maseczki usuwające ciemne plamy

Zachęcamy do wizyty u dermatologa, gdy tylko zaczniesz zauważać pierwsze ciemne plamy na twarzy lub w przypadku istniejących już, gdy zaczynają zmieniać kolor na ciemniejszy. Wykonując odpowiednie badania możesz dowiedzieć się, skąd te ciemne plamy pochodzą i jaka jest przyczyna ich powstawania, a następnie poddać się odpowiedniej terapii leczniczej celem ich wyeliminowania.

Jednak na razie jeśli możesz założyć, że ciemne plamy na Twojej twarzy nie są spowodowane chorobą wątroby, a jest to jedynie problem związany z pigmentacją, to możesz wykorzystać opisane poniżej domowe sposoby, które mogą pomóc zredukować intensywność zabarwienia plam lub nawet wyeliminować je na zawsze.

Maseczka na ciemne plamy na bazie aloesu

Aloes jest jedną z najpopularniejszych roślin stosowanych w leczeniu skóry. Znakomicie pozwala wyeliminować ciemne plamy, które już masz na twarzy lub jakiejkolwiek innej części ciała, a przy tym zawsze zapewnia gładkość skóry oraz doskonałe jej nawilżenie i odżywienie.

Miąższ aloesu

W celu przygotowania tej maseczki należy po prostu wymieszać łyżkę miąższu tej rośliny lub sproszkowanego aloesu oraz pół łyżki soku z cytryny. Wymieszaj oba składniki tak, aby się dokładnie połączyły.

Zastosuj tak przygotowany produkt na odpowiednią część twarzy i pozostaw na dwadzieścia do trzydziestu minut. A następnie dokładnie przemyj twarz ciepłą wodą.

Maseczka z płatków owsianych i cytryny

Inny produkt o niezwykle wysokiej skuteczności na tego typu problemu ze skórą to zmielone płatki owsiane. Możesz dodać do nich sok z cytryny, dzięki czemu powstanie świetna maseczka pozwalająca usunąć ciemne plamy z twarzy.

Wystarczy wziąć łyżkę płatków owsianych i dodać do nich sok z połowy cytryny, wymieszać dokładnie oba składniki i nałożyć tak uzyskaną masę na ciemne plamy na twarzy. Pozostaw maseczkę na dwadzieścia minut i następnie umyj twarz ciepłą wodą.

Możesz powtórzyć ten zabieg dwa razy w tygodniu.

Maseczka z ogórka

Ogórek

Ogórki zapewniają naprawdę ogrom korzyści dla skóry z uwagi na swoje odżywcze, nawilżające i oczyszczające właściwości. Aby utworzyć maseczkę na bazie ogórka musisz najpierw zetrzeć na tarce ogórek razem ze skórką, a następnie umyć i wysuszyć dobrze twarz, po czym nałożyć tak przygotowaną masę na ciemne plamy na twarzy.

Możesz też dodać do startego ogórka pół łyżki miodu. Pozostaw tę maseczkę na twarzy przez dwadzieścia lub więcej minut, jeśli tylko masz czas. Po tym czasie, umyj dokładnie twarz ciepłą wodą, wytrzyj dokładnie ręcznikiem i zastosuj krem nawilżający.

Możesz powtórzyć ten zabieg kilka razy w tygodniu, a już po krótkim czasie zobaczysz pierwsze efekty.

Inne skuteczne metody na ciemne plamy na twarzy

Jogurt

W składzie jogurtu i śmietany znajdują się elementy, które pomagają usuwać ciemne plamy z twarzy. Wystarczy zastosować niewielką ilość jednego z tych dwóch produktów i pozostawić go na pół godziny każdego wieczora przed zaśnięciem przez kilka tygodni.

Jest to bardzo proste i skuteczne domowe lekarstwo.

Marchewka

Marchewka

Marchew jest jednym z naturalnych produktów zawierających ogromną ilość składników odżywczych dla skóry. Co więcej jedna z najważniejszych korzyści oferowanych przez te warzywo polega na usuwaniu przebarwień na twarzy.

Aby ten naturalny środek stał się jeszcze bardziej skuteczny i korzystny dla Twojej skóry, możesz dodać do niego kilka mocno zalecanych składników pozwalających nadać skórze zdrowy wygląd.

Zalecany przepis na maseczkę

Składniki

  • Marchewka
  • Pół łyżki oliwy z oliwek lub migdałów
  • 1 lub 2 łyżki jogurtu naturalnego

Składniki
Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to wziąć jedną całą marchewkę, pół łyżki oliwy lub oleju migdałowego i dwie łyżki jogurtu naturalnego, a następnie umieścić wszystko w blenderze. Zmiksuj dokładnie wszystkie składniki i nałóż na twarz.

Pozostaw mieszaninę na dwadzieścia do trzydziestu minut, a następnie opłucz skórę ciepłą wodą. Powtórz tę czynność przez kilka razy w tygodniu.

O czym należy pamiętać?

Musisz pamiętać o tym, że wszystkie domowe zabiegi mające na celu pomóc zredukować lub usunąć ciemne plamy i rozjaśnić skórę wymagają systematyczności. Nie łudź się, że dwa lub trzy zabiegu sprawią, że ciemne plamy z Twojej twarzy znikną.

Wymagana jest cierpliwość, dopiero po czterech tygodniach możesz dostrzec pierwsze zmiany.

Kolejną ważną rzeczą do zapamiętania, że domowe środki, w skład których wchodzi cytryna powinny być stosowane tylko wieczorami, ponieważ kontakt skóry z promieniami słońca może dodatkowo pogorszyć sytuację i spowodować, że Twoje ciemne plamy staną się jeszcze wyraźniejsze.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.