Przebarwienia – domowe kremy, aby z nimi walczyć

· Lipiec 23, 2015
Poza tym, że jest bardzo przydatny, aby delikatnie rozjaśnić włosy, rumianek może być również skuteczny w rozjaśnianiu twarzy.

Nasz skóra jest zawsze narażona na działanie negatywnych czynników, które otaczają nas każdego dnia. Te z czasem powodują powstawanie niedoskonałości skórnych, zmarszczek i przede wszystkim – prowokują przebarwieniaPrzebarwienia są również związane z wiekiem, ponieważ powstają szczególnie u kobiet, które przekroczyły 55 rok życia. Niemniej jednak, mogą być również spowodowane trądzikiem lub innymi problemami skórnymi.

Jak zawsze, najlepszym sposobem na uniknięcie takich problemów i zachowanie zdrowej skóry jest unikanie substancji, które zawierają składniki chemiczne lub też używanie jak najmniejszej ilości takich produktów.  Z tego powodu, w tym artykule zaproponujemy wam kilka domowych sposobów, które pozwolą wyeliminować plamy i przebarwienia na naszej skórze.

Pozbądź się przebarwień – domowymi sposobami

Mleko w proszku i woda utleniona

Aby przyrządzić tę domową recepturę, potrzebujesz tylko wymieszać: kilka łyżek mleka w proszku wraz kilkoma kroplami wody utlenionej, gliceryny i soku z cytryny. Z mieszanki tej powstanie pewnego rodzaju krem, którego możesz używać na noc, rano zastosuj mydło, którego używasz zazwyczaj.

Aloes

2#:Przebarwienia.jpg

 

Potnij łodygi aloesu w taki sposób, abyś mogła wydobyć z niego cały miąższ. Następnie, jeśli będzie to konieczne, zmieszaj go z małą ilością wody.  Mieszankę tę zastosuj na przebarwienia widoczne na skórze i pozostaw na około 10-15 minut, zmyj zimną wodą.

Cytryna i owies

Do przyrządzenia tego kremu będziemy potrzebować: 1 łyżki soku z cytryny, 1 szklanki mąki owsianej i jednego pomidora. Po zmiksowaniu wszystkich składników, powinnaś otrzymać gęstą masę. Krem ten nałóż na twarz na około 15 minut, a następnie zmyj z pomocą wilgotnego wacika lub mokrych ręczniczków. Stosowanie tej domowej receptury polecane jest szczególnie na noc.

Jogurt

 

3#:przebarwienia.jpg

Jogurt jest również jak najbardziej polecanym naturalnym produktem do walki z przebarwieniami. Rozprowadź go w miejscach, gdzie znajdują się plamy lub też na całej twarzy. Pozostaw maseczkę na no. Stosuj przez dwa tygodnie.

Rumianek

Napar z rumianku może ci pomóc rozjaśnić twarz, jeśli użyjesz go jak toniku. Zamocz bawełniany wacik w zimnym naparze z rumianku, a następnie przecieraj nim dokładnie twarz. Zobaczysz, że zabieg ten może być naprawdę skuteczny.

Papaja, marchewka i miód

4# przebarwienia.jpg

Papaja jest doskonałym owocem na wygładzenie skóry oraz nadanie jej odpowiedniego, jednolitego odcienia. Przygotuj pure z tego owocu i dodaj do niego dobrze pokrojoną, ugotowaną marchewkę oraz łyżkę miodu. Mieszankę dobrze wymieszaj i nałóż na skórę pozostawiając na około 30 minut.

Rumianek i miód

Przygotuj napar z rumianku, ale tym razem dodaj do niego miód. W tym przypadku powstałą mieszankę powinnaś nałożyć na te obszary skóry, które chciałabyś rozjaśnić. Zmyj krem po upływie mniej więcej 15 minut.

Cytryna

5#:przebarwienia.jpg

Przy zabiegach z cytryną trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ sprawia ona, że skóra staje się bardzo wrażliwa na działanie światła.Tak więc, jeśli zdecydujesz się na użycie cytryny jako sposób na walkę z przebarwieniami, to sięgnij po nią w nocy. Zmocz bawełniany wacik kilkoma kroplami soku z cytryny, a następnie posmaruj nim plamy, które chcesz wyeliminować.

Woda utleniona

Zanurz wacik w wodzie utlenionej i przetrzyj nim miejsca, gdzie znajdują się niepożądane przebarwienia. Pamiętaj, że przy tym zabiegu musisz być jednak bardzo wytrwała, aby zobaczyć efekty.

Pietruszka

6#:przebarwienia.jpg

Pokrój drobniutko pietruszkę, a następnie ją zmiksuj. Otrzymany sok zanurz w waciku bawełnianym i nałóż go na widoczne na skórze plamki i przebarwienia. 

Marchewka

Do przygotowania tego kremu będziesz potrzebowała: jednej marchewki, pół ogórka i trochę natki pietruszki. Wszystkie składniki pokrój w małe kawałeczki, a następnie miksuj tak długo, aż otrzymasz jednolitą masę. Jeśli chcesz, możesz do niej również dodać kilka kropel oliwy z oliwek.

Otrzymany produkt przechowuj w szczelnie zamkniętym pojemniku w lodówce. Zostaw go na skórze przez około 15 minut, a następnie spłucz obficie wodą. Zabieg ten powtarzaj 3 razy w tygodniu.

Kwas mlekowy

Kwas mlekowy pomaga w rozjaśnieniu ciemnych plam, nie podrażniając przy tym skóry. Zsiadłe mleko i niektóre serwatki zawierają właśnie ten kwas. Zwilż bawełniany wacik i przetrzyj nim przebarwione miejsca na skórze.

Pamiętaj!

Istnieje wiele rodzajów przebarwień i plam na naszej skórze, które ze względu na intensywność koloru oraz przyczynę powstania, mogą być oporne, aby pozbyć się ich z pomocą naszych porad. W tym przypadku dużo lepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do dermatologa lub zaufanego lekarza, które zastosuje odpowiednie ich leczenie.