Pietruszka: wybiel nią plamy na twarzy

Skóra twarzy jest niezwykle delikatna i wrażliwa na wiele rozmaitych czynników. Poza kremami ze sklepowych półek warto sięgnąć po pietruszkę, czyli prawdziwą bombę przeciwutleniaczy, która doskonale wspomaga walkę z wolnymi rodnikami.
Pietruszka: wybiel nią plamy na twarzy

Ostatnia aktualizacja: 10 lipca, 2019

Czasami na twarzy pojawiają się nieestetyczne plamy będące wynikiem działania promieni słonecznych lub upływu czasu i starzenia się komórek skóry. Bez względu na ich pochodzenie są nieatrakcyjne i dodają nam lat. Wcale jednak nie musimy wydawać fortuny na drogie kremy i inne specyfiki wybielające skórę twarzy. Z pomocą przychodzi nam pietruszka.

Chcesz dowiedzieć się, jak najefektywniej wykorzystać jej natkę do pielęgnacji skóry twarzy? Spróbuj koniecznie i przekonaj się, że pietruszka potrafi czynić cuda!

Pietruszka na wybielanie plam skórnych

pietruszka na wybielenie plam

Któż z nas nie ma jakiejś ciemnej plamki na twarzy? Powyżej wargi, na czole, pod okiem.

Skóra twarzy jest jednym z najdelikatniejszych miejsc ciała. Co więcej, nieustannie narażona jest na działanie rozmaitych czynników, takich jak promienie słońca, zanieczyszczenie, zimno, nie licząc oczywiście nieuniknionych oznak starzenia się skóry.

Specjalny wybielający krem nigdy nie zaszkodzi, jednakże warto znać również proste i tanie naturalne sposoby na wybielenie plam. Bądźmy jednak realistami – nie pozbędziemy się ich całkowicie. Jedyne co możemy zrobić, to znacznie je wybielić i sprawić, że będą mniej widoczne. Pietruszka nam w tym pomoże.

1. Dlaczego pietruszka wybiela plamy skórne?

pietruszka na skórę twarzy

Pietruszka jest rośliną ogólnie dostępną na rynku, a poza tym bogatym źródłem witamin. To jednak nie wszystko. Jej natka jest wielkim sprzymierzeńcem odporności organizmu, chroni komórki przed wolnymi rodnikami i jest silnym i doskonałym antyoksydantem.

Pietruszka to także roślina wykorzystywana przez salony kosmetyczne do rozmaitych zabiegów upiększających. Wszystko ze względu na jej wysoką zawartość witaminy C, bogactwo składników odżywczych, właściwości przyspieszające procesy gojenia się ran oraz stymulujące produkcję kolagenu.

Pietruszka jest bez wątpienia naturalnym środkiem regenerującym skórę, z którego grzechem byłoby nie skorzystać!

2. Pietruszka – jak w pełni wykorzystać jej wybielającą moc?

pietruszka i jej wpływ na twarz

To bardzo proste! Wystarczy, że zastosujesz jedną z dwóch poniższych technik:

1. Pierwsza technika polega na przygotowaniu pięciu gałązek natki pietruszki, dokładnym zmiażdżeniu ich w moździerzu i nałożeniu papki na gazę, a następnie na plamy na twarzy. Pozostaw ją na twarzy na około 10 minut. Po upływie tego czasu dokładnie spłucz letnią wodą. Powtarzaj zabieg każdego wieczoru przed pójściem spać.

2. Druga metoda, mimo że jest nieco bardziej skomplikowana, to jej przygotowanie i tak nie przysparza problemów. Czego potrzebujesz? Zaopatrz się w składniki, które poprawią Twoje zdrowie oraz stan Twojej skóry, a ponadto wybielą plamy i nawilżą skórę.

Sposób przygotowania

  • Przygotuj 5 gałązek natki pietruszki, 5 kropli soku z cytryny, oliwę z oliwy i trzy plasterki ogórka.
  • Wszystkie składniki zmiażdż dokładnie na papkę.
  • Następnie nałóż ją za pomocą wacika lub płatka kosmetycznego na plamy na twarzy.
  • Pozostaw na 10 minut, po czym dokładnie spłucz letnią wodą. Jeśli konsekwentnie będziesz stosowała ten zabieg, z czasem zaczniesz zauważać rezultaty.

Czyż to nie jest proste? Pietruszka to doskonały sojusznik w dbaniu o urodę. Zachwyć się jej cudowną mocą!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.