Pietruszka: wybiel nią plamy na twarzy

· Lipiec 25, 2015
Skóra twarzy jest niezwykle delikatna i wrażliwa na wiele rozmaitych czynników. Poza kremami ze sklepowych półek, pietruszka - prawdziwa bomba przeciwutleniaczy - również doskonale wspomaga walkę z wolnymi rodnikami.

Czasami na naszej twarzy pojawiają się nieestetyczne plamy, będące wynikiem działania promieni słonecznych lub po prostu upływu czasu i procesu starzenia się komórek skóry. Bez względu na ich pochodzenie, są one nieatrakcyjne i dodają nam lat. Wcale jednak nie musimy wydawać fortuny na drogie kremy i inne specyfiki wybielające skórę twarzy. Nie trzeba szukać daleko – natura spieszy nam z pomącą i oferuje bardzo prosty i skuteczny środek. Pietruszka – to o niej mowa! Chcesz dowiedzieć się, jak najefektywniej wykorzystać jej natkę do pielęgnacji skóry twarzy? Spróbuj koniecznie i przekonaj się, że pietruszka potrafi czynić cuda!

Pietruszka domowym sposobem na wybielanie plam skórnych

2#:pietruszka.jpg

Któż z nas nie ma jakiejś ciemnej plamki na twarzy? Powyżej wargi, na czole, pod okiem… Skóra twarzy jest jednym z najdelikatniejszych miejsc naszego ciała. Co więcej, nieustannie jest narażona na działanie rozmaitych czynników, takich jak promienie słońca, zanieczyszczenie, zimno… nie licząc oczywiście nieuniknionych oznak starzenia się skóry.

Specjalny wybielający krem nigdy nie zaszkodzi, ale poza tym warto znać również proste i tanie naturalne sposoby, którymi możemy wspomóc kurację. Bądźmy jednak realistami – nie pozbędziemy się plam skórnych całkowicie. Jedyne co możemy zrobić, to znacznie je wybielić i sprawić, że będą mniej widoczne. Pietruszka nam w tym pomoże.

1. Dlaczego pietruszka nadaje się do wybielania plam skórnych?

3#:pietruszka.jpg

Pietruszka jest ogólnie dostępną na rynku rośliną, która w dodatku jest bogatym źródłem witamin. Ale to nie wszystko. Jej natka jest wielkim sprzymierzeńcem dla odporności naszego organizmu, chroni nasze komórki przed wolnymi rodnikami i jest silnym, i doskonałym antyoksydantem.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego warzywa? Otóż, pietruszka jest szeroko wykorzystywana przez salony kosmetyczne do rozmaitych zabiegów upiększających ze względu na wysoką zawartość witaminy C, bogactwo składników odżywczych, właściwości przyspieszających procesy gojenia się ran oraz stymulujących produkcję kolagenu. Bez wątpienia, pietruszka jest naturalnym środkiem regenerującym skórę, z którego grzechem byłoby nie skorzystać!

2. Pietruszka – Jak w pełni wykorzystać jej wybielającą moc?

4#:pietruszka.jpg

To bardzo proste! Wystarczy, że zastosujesz jedną z dwóch poniższych technik:

1. Pierwsza technika polega na przygotowaniu pięciu gałązek natki pietruszki, dokładnym zmiażdżeniu ich w moździerzu i nałożeniu papki na gazę, a następnie na plamy na twarzy. Pozostaw ją na twarzy przez około 10 minut. Po upływie tego czasu dokładnie spłucz letnią wodą. Powtarzaj zabieg każdego wieczoru przed pójściem spać.

2. Druga metoda, mimo że jest nieco bardziej skomplikowana, jej przygotowanie i tak nie przysparza problemów. Czego potrzebujesz? Zaopatrz się w składniki, które poprawią Twoje zdrowie oraz stan Twojej skóry. Dodatkowo wybielisz plamy i nawilżysz skórę. Przygotuj 5 gałązek natki pietruszki, 5 kropli soku z cytryny, oliwę z oliwy i trzy plasterki ogórka. Wszystkie składniki zmiażdż dokładnie na papkę. Następnie nałóż ją za pomocy wacika lub płatka kosmetycznego na plamy na twarzy. Pozostaw na 10 minut, po czym dokładnie spłucz letnią wodą. Jeśli konsekwentnie będziesz stosowała ten zabieg, z czasem zaczniesz zauważać rezultaty.

Czyż nie proste? Pietruszka to doskonały sojusznik w dbaniu o urodę. Zachwyć się jej cudowną mocą!