Jędrna skóra - 6 skutecznych wskazówek

Nawet po 25. roku życia marzy nam się jędrna skóra, utrzymana w dobrej kondycji. Jeśli martwisz się, że skóra stanie się wiotka i niezdrowa, wprowadź do swojej codzienności kilka z tych przydatnych rozwiązań. 
Jędrna skóra - 6 skutecznych wskazówek

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Niepotrzebne są luksusowe kremy i drogie procedury estetyczne, aby utrzymać skórę w zdrowiu i świetnej kondycji. Jędrna skóra możliwa jest także przy zastosowaniu naturalnych środków.

Utrata jędrności naszej skóry, często wpływa na obniżenie poczucia własnej wartości. Szczególnie, kiedy mamy wrażenie, że pojawiły się przedwczesne oznaki starzenia. Szereg czynników ma na to wpływ i w większości przypadków trudno jest zatrzymać pędzący czas, zostawiający ślady na skórze. Czy istnieją naturalne, pomocne i niedrogie rozwiązania tego problemu?

Zwiotczenie skóry ciała może być wynikiem szybkiej utraty wagi, ciąży, bądź braku odpowiednich składników odżywczych. Oczywiście to klasyczny objaw procesu starzenia się. W rzeczywistości w wielu przypadkach utrata jędrności wiąże się z nadmierną ekspozycją na słońce i szeregiem złych nawyków. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja i konkretne działania pomogą to zmienić. Spróbuj zminimalizować straty.

Jędrna skóra – zapewnij ją naturalnymi sposobami

Obecnie opracowano wiele produktów i technik minimalizujących efekt wiotczenia i przywracających jędrność naszej skórze. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które wolą unikać konwencjonalnych rozwiązań estetycznych – zainteresują Cię poniższe propozycje.

jędrna skóra kobieta

1. Stosuj naturalne kremy ujędrniające

Choć komercyjne kremy często przynoszą dobre rezultaty, istnieją też naturalne środki, które pozwolą Ci osiągnąć podobny efekt. Każda ingerencja chemiczna niesie ze sobą pewne konsekwencje. Efekty przy zastosowaniu naturalnych remediów są subtelne, ale nie od razu Rzym zbudowano! Przy odrobinie konsekwencji osiągniemy oczekiwane rezultaty.

Aby dobrze przeprowadzić naturalne zabiegi, powinniśmy używać składników, takich jak: masło shea, olej pomarańczowy czy olej witaminy E. Połączenie to zapewni skórze właściwej wartościowe składniki odżywcze, pozostawiając ją nawilżoną i jędrną. Nie bój się wyróbować tej metody.

2. Jędrna skóra i suplementy diety

Niestety nie istnieje magiczny suplement, który pomoże nam odzyskać jędrność przez noc. Mimo to, znajdziemy pewne suplementy diety, które okażą się bardzo przydatne w walce z wiotką skórą. Wystarczy, że będziemy pamiętać o ich regularnym przyjmowaniu.

Badania przeprowadzone w 2015 roku wykazały, że suplementy kolagenowe mogą znacznie zminimalizować negatywne skutki starzenia się skóry.

Z kolei aminokwasy występujące w białkach, przyczyniają się do utrzymania kolagenu i elastyny. Istotnie jest też spożywanie suplementów witaminy C. Stanowi ona składnik uczestniczący w syntezie kolagenu.

3. Ćwiczenia fizyczne

Aktywność fizyczna jest bezcenna, bowiem przynosi zdrowie całemu ciału. Oczywiście poprawia też kondycję naszej skóry. Stąd jednym z najlepszych suplementów jest właśnie regularny wysiłek fizyczny.

Aktywność pomaga zwalczyć nagromadzoną tkankę tłuszczową i sprzyja powstawaniu mięśni. Połączenie tych dwóch efektów pomaga zachować jędrną skórę właściwą, wolną od przedwczesnych zmarszczek.

ćwiczenia na jędrna skóra

Najlepiej będzie przeprowadzić trening sercowo-naczyniowy, połączony z ciężarkami. Oprócz eliminacji nadmiaru tłuszczu, mięśnie nabiorą odpowiedniej formy. Nie masz zbyt wiele czasu? To żadna wymówka, bowiem wystarczy 20 minut dziennie!

4. Jędrna skóra i masaże

Regularne masaże mogą znacznie pomóc w ujędrnianiu skóry. Jest to naturalny i zdecydowanie najprzyjemniejszy sposób na polepszenie krążenia i utrzymanie tkanki w optymalnej kondycji. Według najnowszych badań, masaże stosowane przy pomocy odpowiednich narzędzi – mogą wzmocnić działanie kremów przeciwstarzeniowych i innych suplementów.

Oczywiście, możesz podkręcić efekt masaży dodatkowymi olejkami eterycznymi, tonikami bądź masażami. Najważniejsze, aby uzbroić się w cierpliwość i pamiętać o regularności wszystkich metod i sposobów walki ze zwiotczałą skórą.

5. Pij wodę dla jędrnej skóry!

Choć minimalne dzienne spożycie wody nie jest w stanie zatrzymać wiotczenia skóry, to brak odpowiedniej dawki wody na pewno przyspiesza ten proces. Dlatego należy profilaktycznie zadbać o dzienne nawodnienie organizmu. Ma to szczególne odniesienie do kondycji skóry właściwej. Tyczy się to zarówno wody jak i innych zdrowych płynów.

kobieta ze szklanką wody

Wymagana ilość wody zależy od wieku, wagi i nawyków. Ogólnie przyjęło się, że zalecane są 2 lity wody dziennie. Szczególnie pozytywny wpływ na nasze zdrowie i skórę ma picie wody na czczo, z odrobiną soku z cytryny.

6. Jędrna skóra i odpowiednia dieta

Wielokrotnie potwierdza się, że dieta jest kluczem do naszego zdrowia i oczekiwanego wyglądu. To co jemy ma swoje odzwierciedlenie na naszej skórze. Jeśli marzy Ci się jędrna skóra, bez względu na wiek – zastanów się, czy Twoja dieta jest dobrze zbilansowana.

Zapewnij sobie odpowiednie możliwości absorpcji witamin, minerałów, białek i przeciwutleniaczy. Wszystko to pomoże zahamować negatywne skutki, wynikające chociażby ze stresu oksydacyjnego.

Upewnij się więc, że Twoja dieta bogata jest w poniższe produkty:

  • Świeże owoce i warzywa
  • Ryby i chude mięso
  • Orzechy i nasiona
  • Woda i napary
  • Produkty pełnoziarniste i rośliny strączkowe (umiarkowane porcje)

Ostatnimi czasy zauważyłeś u siebie gorszą kondycję skóry? Stała się wiotka i pozbawiona blasku? Martwisz się przedwczesnymi zmarszczkami?

Stosuj się do opisanych powyżej wskazówek i odzyskaj zdrowie swojej skóry. Pamiętaj, że stosowanie tych rozwiązań musi być regularne. Niech Twoja codzienna rutyna wypełni się dobrymi nawykami.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.