Jak usunąć przebarwienia i plamy na skórze?

Olejek z dzikiej róży posiada zdolności regulujące pigmentację, dlatego też może nam pomóc, zarówno na przebarwienia, zmniejszając ich intensywny kolor, jak i na obszary jaśniejsze, aby wyrównać kolor skóry.
Jak usunąć przebarwienia i plamy na skórze?

Ostatnia aktualizacja: 21 września, 2015

Upływ czasu, wpływ promieni słonecznych i złe nawyki mogą wywołać nierówności w pigmentacji naszej skóry. Czasem są te ciemne plamy, a czasami jasne przebarwienia, tak jakby tej części ciała brakowało pigmentu.

W tym artykule wyjaśnimy Ci jak naturalnie usunąć przebarwienia. Przy pomocy cytryny, truskawek, aloesu, kurkumy i róży Mosqueta.

Jak powstają przebarwienia skóry?

Jeżeli chcemy wyeliminować plamę na skórze, jest na nie wiele sposobów. Podamy Ci kilka z nich. Są naturalne i nie niszczą skóry. Weź pod uwagę, że jeśli masz sporo plam na ciele, przede wszystkim musisz się zastanowić nad tym co sprawia, że te przebarwienia się pojawiają. W ten sposób unikniesz ich rozprzestrzenieniu.

Najczęstszymi powodami są:

  • Nadmiar promieni słonecznych, zwłaszcza bez odpowiedniego filtru UV.
  • Zmiany hormonalne podczas ciąży.
  • Doustne środki antykoncepcyjne.
  • Trądzik.
  • Starzenie się.

Cytryny

Pierwszy przypadek, którym się zajmiejmy, to ciemne plamy. Do ich usunięcia niezawodne są cytryny.

Owoce cytrusowe są niezastąpione jeżeli chodzi o rozjaśnianie, czyszczenie i dezynfekowanie skóry.

Jeżeli masz wrażliwą skórę, cytryna może okazać się zbyt silna. Polecamy Ci wymieszać sok z kilkoma kroplami gliceryny w płynie. Kupisz ją w każdej aptece.

W małej, szklanej miseczce wymieszaj oba składniki. Możesz też dodać kilka kropli  witaminy E. Używa się jej do konserwowania kosmetyków. Przechowujemy w lodówce.

Cytryna

Aloes

Aloes jest używany w wielu kulturach do leczenia przeróżnych dolegliwości skórnych. To roślina, która wspomaga nawilżanie cer tłustych, pomaga w usuwaniu blizn po trądziku i pourazowych. 

Można go używać bezpośrednio z doniczki lub kupić go w żelu, dostępnym w aptekach. Jednak im bardziej naturalny, tym bardziej zachowuje swoje właściwości.

Aby usunąć przebarwienia, polecamy nakładać aloes 2 razy dziennie. Jak już wyschnie, smarujemy kremem nawilżającym.

Truskawki

Truskawki to kolejny owoc, który pomaga usunąć ciemne przebarwienia na skórze. Użycie truskawek jest jednak bardziej skomplikowane, ponieważ zaleca się przygotowanie specjalnej, naturalnej maseczki, raz w tygodniu. Służy jako dodatek do do codziennych terapii cytryną, albo aloesem.

Bardzo dojrzałe truskawki ugniatamy widelcem i nakładamy bezpośrednio na plamę. Zostawiamy na pół godziny i zmywamy wodą.

Truskawki

Olejek z róży Mosqueta

Olejek z róży Mosqueta jest najlepszym rozwiązaniem na przebarwienia skóry, ponieważ posiada właściwości regulujące pigmentację naszej skóry. Jeżeli cierpimy na hiperpigmentację (przebarwienia z nadmiarem koloru), progresywnie rozjaśnia.

Jeżeli natomiast naszym problemem jest brak pigmentu, przebarwienia dużo jaśniejsze niż reszta skóry, róża Mosqueta zajmie się odpowiednim rozmieszczeniem pigmentu.

Jak go używać?

Ten olejek można używać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Inne olejki mogą działać irytująco i powinno się je rozcieńczać.

  • Ponien być stosowany dwa razy dziennie, tam gdzie występują przebarwienia.
  • Możemy go kupić w sklepach medycyny naturalnej i w niektórych drogeriach. Nigdy nie kupujmy go tam gdzie nie mogą nas zapewnić o jego autentyczności.
  • Przechowujemy go w  ciemnym, szklanym, hermetycznie zamkniętym słoiczku.

Kurkuma

Kurkuma jest przyprawą o której pisaliśmy już wielokrotnie. To dlatego, że ma wspaniałe właściwości przeciwzapalne i przeciwnowotworowe. Świetnie działa też na przebarwienia skóry. Usuwa plamy, a przy okazji odżywia i zmniejsza obrzęk. Kurkuma nadaje się do leczenia najbardziej delikatnych części naszego ciała. Jest szczególnie efektywna jeżeli chodzi o przebarwienia jaśniejsze niż reszta skóry.

Sugerujemy, żebyś przygotowała własny, domowy krem. Bardzo łatwo. Potrzebujesz jedynie kurkumę w proszku i miód pszczeli.

Sposób przygotowania?

  • Mieszamy dobrej jakości miód z kurkumą w proszku do osiągnięcia gęstej mazi. Nakładamy tak przygotowaną maseczkę w miejsca gdzie brakuje nam pigmentu. Zostawiamy na pół godziny i zmywamy wodą.
  • Powtarzamy tę czynność codziennie, przez co najmniej miesiąc.
Kurkuma


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.