Starzenie się– produkty opóźniające ten proces

Starzenie się– produkty opóźniające ten proces

Ostatnia aktualizacja: 03 kwietnia, 2019

Wszyscy wiemy, że starzenie się jest procesem nieuniknionym. Jeżeli jednak dbamy o siebie i stosujemy odpowiednią dietę, nasze zdrowe wnętrze widoczne jest też w zdrowym wyglądzie zewnętrznym. Dlatego starzenie się można spowolnić, wystarczy zdrowo się odżywiać. 

Istnieje bardzo dużo naturalnych produktów spożywczych, których nasz organizm potrzebuje do walki z procesem starzenia i spowolnienia go. Produkty te pozwolą nam dużo dłużej zachować zdrową i gładką skórę oraz młody wygląd, a proces starzenia się stanie się mniej dokuczliwy. Niektóre z tych produktów są bardzo tanie, może się nawet zdarzyć, że od czasu do czasu stosujemy je w swojej diecie. Kluczem do sukcesu jest włączenie ich na stałe i w większej ilości, do diety naszej i całej naszej rodziny.

Starzenie się – 14 produktów opóźniających ten proces

Oliwa z oliwek

2#oliwa-z-oliwek-Starzenie-się.jpg

Obecnie oliwa z oliwek jest powszechnie stosowana w naszej kuchni, zasługą jest jej niższa cena niż wcześniej. Oliwa z oliwek ma wiele korzystnych właściwości, wpływa bardzo pozytywnie na serce oraz na tętnice, głównie dzięki obniżaniu ciśnienia krwi. Również pomaga zapobiegać rakowi piersi oraz utrzymuje naszą skórę zdrową i nawilżoną.

Czereśnie

3#czereśnie-Starzenie-się.jpg

Czereśnie zawierają związki fitochemiczne, które mają właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Uznawane są za owoce opóźniające starzenie się ponieważ zapobiegają takim dolegliwościom jak stany zapalne kości i stawów. Pomagają również w przypadku chorób serca ponieważ oczyszczają tętnice z tłuszczu.

Warzywa zielonolistne

Seler, kapusta, brokuły, sałata i pietruszka to tylko niektóre z warzyw o ogromnych właściwościach antyoksydacyjnych, które są niezastąpione w walce z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za starzenie się komórek. Oprócz tego idealnie sprawdzają się w łagodzeniu infekcji układu moczowego, problemach trawiennych, anemii i bólach dziąseł.

Awokado

4#awokado-Starzenie-się.jpg

Awokado jest bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które są specjalistami w obniżaniu poziomu cholesterolu. Natomiast skóra awokado, dzięki wysokiej zawartości witaminy E, jest bardzo często stosowana w maseczkach, które nakłada się na twarz i włosy.

Czosnek

5#czosnek-Starzenie-się.jpg
Czosnek jest zalecany w walce z chorobami serca i zapobieganiu raka, obniża również poziom cholesterolu i poprawia krążenie krwi.

Owies

6#woda-owsiana-Starzenie-się.jpg

Owies to bardzo ważny składnik diety, który przyczynia się do utraty masy ciała i tłuszczu dzięki wysokiej zawartości błonnika, który zmniejsza apetyt. Jest również źródłem kwasu fitynowego pomagającego zapobiegać rakowi.

Truskawki

7#woda-truskawkowa-Starzenie-się.jpg

Owoce takie jak truskawki, jeżyny i maliny mają wysoką zawartość przeciwutleniaczy, działają również jako środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, a także poprawiają działanie układu krwionośnego.

Soczewica

8#soczewica-zawiera-żelazo-Starzenie-się.jpg

Ziarna te pomagają w utrzymaniu silnych kości, zawierają one żelazo, które utrzymuje mięśnie w dobrej formie, pomaga w dobrym funkcjonowaniu układu pokarmowego i jest jego spożywanie zalecane jest w dietach odchudzających ponieważ daje uczucie sytości.

Imbir

9#imbir-Starzenie-się.jpg

Imbir sprawdza się idealnie w kontrolowaniu przemiany materii i poprawianiu krążenia krwi, łagodzi bóle reumatyczne i jest doskonały do zwalczania chorób, takich jak zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc czy grypa.

Łosoś

10#łosoś-Starzenie-się.jpg

Ryba ta jest bogata w kwasy tłuszczowe omega-3, które zapewniają wartościowe składniki odżywcze naszemu organizmowi. Posiada również antyoksydanty, które przyczyniają się do nawilżania i regeneracji skóry.

Zielona herbata

11#zielona-herbata-Starzenie-się.jpg

Po pierwsze zielona herbata ma bardzo dobroczynny wpływ na serce. Poza tym, podobnie jak większość poprzednich produktów, zawiera ona przeciwutleniacze, idealne do zwalczania oznak starzenia się i chroniące skórę. Zielona herbata stosowana jest również w dietach odchudzających ponieważ przyśpiesza przemianę materii. Ma również dobry wpływ na układ nerwowy, zapobiegając takim chorobom jak Alzheimer. Może być również stosowana bezpośrednio na skórę w leczeniu oparzeń.

Pomidory

12#pomidory-Starzenie-się.jpg

Spożywanie pomidorów chroni nasze ciało przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, zapobiegając oparzeniom słonecznym. Pomidory są również ważne w pielęgnacji skóry ponieważ zawierają likopen, który zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Siemię lniane

13#siemię-lniane-Starzenie-się.jpg

Jest bogate w błonnik i przeciwutleniacze, do tego jest źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które pomagają w obniżeniu poziomu cholesterolu i zwiększają energię. Siemię lniane jest zalecane w przypadku zaparć lub otyłości.

Miód

14#miód-na-nerwy-Starzenie-się.jpg

Miód również zawiera antyoksydanty, nawilża i wygładza skórę, idealnie nadaje się do leczenia oparzeń i zadrapań, pomaga również zapobiegać zakażeniom ran na skórze.

Pamiętajmy

Ważne jest, aby wszystkie wymienione produkty włączyć do swojej codziennej diety i starać się przestrzegać czasu, który powinniśmy poświęcić na sen, unikać palenia papierosów oraz spożywania alkoholu, pamiętać o ciągłym nawilżaniu naszego ciała oraz nie wystawiać się na nadmierne działanie szkodliwego promieniowania słońca, a wtedy na pewno uda nam się opóźnić proces starzenia się.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.