Zadbaj o młody wygląd!

Kwiecień 4, 2015

Zbilansowana i zrównoważona dieta zapewni Twojemu organizmowi doskonałe warunki do prawidłowego funkcjonowania. A dobrze odżywione, zdrowe ciało, którego wszystkie potrzeby wewnętrzne są spełnione, zapewni piękny, świeży i młody wygląd zewnętrzny. Wszystkie grzeszne przyzwyczajenia takie jak picie alkoholu, palenie papierosów, czy nieodpowiednia dieta w ekspresowym tempie dodają nam lat i pogarszają działanie naszego organizmu. Więc jeżeli chcesz cieszyć się młodym wyglądem jak najdłużej, przeczytaj tych kilka rad dotyczących odżywiania i nie tylko.

Najważniejsze są produkty z właściwościami antyoksydacyjnymi. Zapobiegają bowiem uszkodzeniom komórek i przedwczesnemu starzeniu się tkanek.

Matka natura obdarzyła nas wieloma produktami, które są bogate w przeciwutleniacze, a dodatkowo w wiele innych dobroczynnych dla naszego zdrowia właściwości. Zatem korzystajmy z nich i pomóżmy naszemu organizmowi zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Młody wygląd a odżywianie..

Czosnek

2#:Czosnek-młody-wygląd.jpg

W czosnku znajdziemy dwie substancje szczególnie korzystnie wpływające na zdrowie — siarczek allilu i diallilu.

Oprócz właściwości antyoksydacyjnych czosnek wzmacnia działanie układu odpornościowego i chroni przed niektórymi rodzajami nowotworów.

h3Brokuły

Posiadają mnóstwo witamin, a oprócz tego silne właściwości oczyszczające i przeciwnowotworowe.

Pomidory

3#:Pomidory-młody-wygląd..jpg

Redukują cholesterol i zapobiegają infekcjom organizmu.

Zielona herbata

Zielona herbata wspomaga metabolizm tłuszczów w organizmie i chroni serce.

Porzeczka

4#:Czerwona porzeczka-młody-wygląd..jpg

Posiadają właściwości przeciwzapalne i rozgrzewające naturalnych antybiotyków.

Winogrona

Maja właściwości oczyszczające, przeciwnowotworowe i moczopędne.

Wiśnie

5#:Wśsnia-młody-wygląd.jpg

Dostarcza wielu witamin, a dodatkowo ma łagodne właściwości przeczyszczające i przeciwnowotworowe.

Kiwi

Cieszą się wysoką zawartością witaminy C. Dodatkowo chroni tętnice, a co za tym idzie zapobiega chorobie wieńcowej.

Rośliny strączkowe

7#:Rośliny strączkowe-młody-wygląd..jpg

Bogate źródło białka, błonnika pokarmowego, witamin i minerałów.

Kakao

Za sprawą dużej ilości magnezu działa jak regulator nastroju oraz poprawia koncentracje.

Wszystkie powyższe produktu zapobiegają lub spowalniają proces degradacji komórek organizmu. Walczą również ze szkodliwymi substancjami, które atakują nasz układy wewnętrzny każdego dnia. Pomóżmy naszemu ciało  zachować dłużej młodość.

Zbilansowana dieta, zachowanie aktywności fizycznej, odpowiednie nawodnienie organizmu tylko poprawią nasz stan zdrowia, a przy okazji przyczynią się do eliminacji zbędnych substancji i pozwolą w lepszy sposób przyswoić niezbędne elementy. Konsekwencja i wytrwałość dowiedzie, że w zdrowym ciele zdrowy duch, a dodatkowo i młody wygląd. Dlatego pamiętaj o tych kilku radach i dbaj o siebie nie tylko dziś, ale i każdego dnia!

Unikaj ekspozycji ciała na promienie słoneczne. Nawet w sytuacjach, kiedy wychodzisz bez intencji opalenia, powinnaś stosować kremy z filtrem. Również w pochmurne dni trzeba nakładać ochronę, rodzaj kremu i jaki filtru skonsultuj z lekarzem.

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie swojej skóry i nigdy nie kładź się spać bez demakijażu! Kremy używane do cery, jak i do ciała zawsze powinny być zgodne z twoim typem skóry. Do mycia twarzy używaj mydeł i preparatów, zgodnych z przeznaczeniem. Dzięki temu usuwają one brud, nie podrażniając jej przy tym. Eliminacja martwego i uszkodzonego naskórka również jest konieczne, dlatego należy wykonywać peelingi twarzy i całego ciała przynajmniej dwa razy w miesiącu.

Kilka dobrych rad…

Żelatyna bardzo pomaga skórze zachować świeży i zdrowy wygląd. W skład jej wchodzi bowiem kolagen, który wpływa na elastyczność skóry i jest powszechnie stosowany w kremach przeciwzmarszczkowych. Spożywając żelatynę regularnie, oprócz skóry, wzmacniane zostają również włosy paznokcie i mięśnie.
Zrezygnuj z palenia papierosów! Nie tylko wyświadczysz przysługę swoim płucom, ale również skórze. Palenie tytoniu postarza wygląd, powoduje, że skóra staje się sucha i powoduje powstawanie zmarszczek dużo szybciej niż u osób niepalących. Skóra palaczy jest słabo dotleniona i odżywiona.

Piękny wygląd świadczy o tym, że nasz organizm jest zdrowy i poprawnie funkcjonuje, postaraj się zatem o niego zadbać, by był Twoją najlepszą wizytówką!

WIĘCEJ DLA CIEBIE