Sól morska – doskonały produkt na przetłuszczające się włosy

11 lipca, 2019
Sól przydaje sie dla urody. Ze względu na szorstką fakturę, sól morska zapewnia doskonałe działanie jako złuszczający produkt do włosów.

Sól jest podstawowym składnikiem wszelkiego rodzaju receptur. Czy wiesz jednak, że jest również przydatna w pielęgnacji urody? Ze względu na szorstką fakturę, sól morska zapewnia doskonałe działanie jako złuszczający produkt do włosów.

Zastanawiasz się w jaki sposób sól morska może zmniejszyć ilość sebum na włosach i skórze głowy? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o tym wspaniałym składniku.

Z czego znana jest sól morska?

Sól morska jest w sposób naturalny uzyskiwana z oceanu. Nie zmieniają jej żadne procesy chemiczne, więc zachowuje swoje podstawowe właściwości. Jest to zdrowszy wybór niż wersja jodowana dostępna w sklepach. Z pewnością zauważysz duże korzyści ze stosowania tego rodzaju soli.

Sól morska.

Pozbądź się przetłuszczających się włosów za pomocą soli morskiej

Przetłuszczające się włosy są spowodowane nadmierną produkcją oleju gruczołów łojowych skóry. Jeśli nie myjesz włosów we właściwy sposób lub nie robisz tego wystarczająco często, substancja ta może gromadzić się na skórze głowy i stawać się trudna do usunięcia.

Sól morska, w przeciwieństwie do zwykłej soli, pochodzi z parowania wody morskiej, która zawiera nagromadzone w niej minerały. Zdolność soli morskiej do usuwania sebum z włosów polega na tym, że ​​minerały te faktycznie wzmacniają mieszki włosowe i skórę głowy.

W rezultacie nagromadzenie oleju zostaje zmniejszone, a włosy wyglądają zdrowiej. Sól morska poprawia również krążenie w obszarach skóry, na której jest stosowana. To poprawia dopływ tlenu do skóry głowy.

Dlatego w ten sposób uzyskasz szybszy wzrost włosów, większą objętość i znacznie zdrowszą skórę głowy. Teraz, kiedy już wiesz jak to działa i jesteś gotowa wypróbować tę metodę w domu, podpowiemy Ci jak aplikować sól morską na włosy.

Zobacz też: Sól morska – 10 korzyści dla twojego zdrowia

Sól morska – jak przygotować i nałożyć na ją włosy

Składniki

  • 2 porcje szamponu
  • 2 do 3 łyżeczek soli morskiej (od 30 do 45 g)
Kobieta myjąca włosy.

Przygotowanie i zastosowanie

  • Najpierw wlej dwie porcje ulubionego szamponu do małego pojemnika, który został odpowiednio wyczyszczony i wysuszony.
  • Dodaj dwie do trzech łyżek soli morskiej (w zależności od tego jak bardzo przetłuszczają się Twoje włosy) do pojemnika z szamponem i dobrze wymieszaj, aż sól całkowicie się rozpuści.
  • Pod prysznicem nałóż nieco tej mieszanki na włosy, rozprowadzając ją na całej długości.
  • Masuj skórę głowy mieszanką przez pięć minut i pozwól jej działać przez kolejne 5 do 10 minut.
  • Następnie spłucz włosy ciepłą wodą. Zwykle dobrym pomysłem jest spłukanie ich na koniec zimną wodą w celu zamknięcia łusek włosów.
  • Na koniec zastosuj odżywkę nawilżającą, aby pomóc w regeneracji włosów.

Sprawdź także: Domowej receptury szampon do włosów

Możesz powtórzyć ten proces dwa do czterech razy w tygodniu. Po miesiącu zaczniesz dostrzegać doskonałe rezultaty. Ważne jest, aby stosować tą technikę od czasu do czasu, ponieważ robienie tego zbyt często może spowodować wysuszenie włosów.

Stosowanie soli morskiej jest szczególnie zalecane dla osób, które mają nadmiar sebum na skórze głowy. Nie używaj mieszanki za każdym razem, gdy myjesz włosy.

Sól morska to prawdziwy cud dla osób, którym stosowanie kosmetyków z drogerii nie przyniosło odpowiednich rezultatów. Nie tylko pomaga usunąć nadmiar sebum, ale także przyspiesza wzrost włosów, a nawet eliminuje łupież.