Sól morska – doskonały produkt na przetłuszczające się włosy

· Sierpień 16, 2018

Sól jest podstawowym składnikiem wszelkiego rodzaju receptur. Czy wiesz jednak, że jest również przydatna w pielęgnacji urody? Ze względu na szorstką fakturę, sól morska zapewnia doskonałe działanie jako złuszczający produkt do włosów.

Zastanawiasz się w jaki sposób sól morska może zmniejszyć ilość sebum na włosach i skórze głowy? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o tym wspaniałym składniku.

Z czego znana jest sól morska?

Sól morska jest w sposób naturalny uzyskiwana z oceanu. Nie zmieniają jej żadne procesy chemiczne, więc zachowuje swoje podstawowe właściwości. Jest to zdrowszy wybór niż wersja jodowana dostępna w sklepach. Z pewnością możesz odnieść duże korzyści ze stosowania tego rodzaju soli.

Sól morska.

Pozbądź się przetłuszczających się włosów za pomocą soli morskiej

Przetłuszczające się włosy są spowodowane nadmierną produkcją oleju gruczołów łojowych skóry. Jeśli nie myjesz włosów we właściwy sposób lub robisz to wystarczająco często, substancja ta może gromadzić się na skórze głowy i utrudniać jej usunięcie.

Sól morska, w przeciwieństwie do zwykłej soli, pochodzi z parowania wody morskiej, która zawiera nagromadzone w niej minerały. Zdolność soli morskiej do usuwania sebum z włosów polega na tym, że ​​minerały te faktycznie wzmacniają mieszki włosowe i skórę głowy.

W rezultacie nagromadzenie oleju zostaje zmniejszone, a włosy wyglądają zdrowiej. Sól morska poprawia również krążenie w obszarach skóry, na której jest stosowana. To poprawia dopływ tlenu do skóry głowy.

Dlatego w ten sposób uzyskasz szybszy wzrost włosów, większą objętość i znacznie zdrowszą skórę głowy.  Teraz, kiedy już wiesz jak to działa i jesteś gotowy wypróbować tę metodę w domu, podpowiemy Ci jak aplikować sól morską na włosy.

Jak przygotować i nałożyć sól morską na włosy

Składniki

  • 2 części szamponu
  • 2 do 3 łyżeczek soli morskiej (od 30 do 45 g)
Kobieta myjąca włosy.

Przygotowanie i zastosowanie

  • Najpierw należy wlać dwie porcje ulubionego szamponu do małego pojemnika, który został odpowiednio wyczyszczony i wysuszony.
  • Dodaj dwie do trzech łyżek soli morskiej (w zależności od tego jak bardzo przetłuszczają się Twoje włosy) do pojemnika z szamponem i dobrze wymieszaj, aż sól całkowicie się rozpuści.
  • Pod prysznicem nałóż nieco tej mieszanki na włosy, rozprowadzając ją na całej długości.
  • Masuj skórę głowy miksturą przez pięć minut i pozwól jej działać przez kolejne pięć do 10 minut.
  • Następnie spłucz włosy ciepłą wodą. Zwykle dobrym pomysłem jest spłukanie na koniec zimną wodą w celu zamknięcia łusek włosów.
  • Na koniec zastosuj odżywkę nawilżającą, aby pomóc w regeneracji włosów.

Możesz powtórzyć ten proces dwa do czterech razy w tygodniu. Po miesiącu zaczniesz dostrzegać doskonałe rezultaty. Ważne jest, aby stosować tę techniką od czasu do czasu, ponieważ robienie jej zbyt często może spowodować wysuszenie włosów.

Stosowanie soli morskiej jest szczególnie zalecane dla osób, które mają nadmiar sebum na skórze głowy. Nie używaj mieszanki za każdym razem, gdy myjesz włosy.

Sól morska to prawdziwy cud dla osób, którzy nie uzyskali dobrych rezultatów stosując kosmetyki z drogerii. Nie tylko pomaga usunąć nadmiar sebum, ale także przyspiesza wzrost włosów, a nawet eliminuje łupież.