Słabe krążenie krwi – jak je kontrolować

Maj 29, 2018

Słabe krążenie krwi może mieć wiele przyczyn. Może je powodować na przykład wysoki poziom cholesterolu, niewłaściwe spożywanie żywności bogatej w błonnik, jedzenie bardzo słonej żywności, a także przyjmowanie niewystarczającej ilości płynów.

Jedzenie zbyt dużej ilości tłuszczów nasyconych może prowadzić do wysokiego poziomu cholesterolu. Przez to naczynia krwionośne ulegają uszkodzeniu i tracą elastyczność, które powinna być utrzymana, aby krew swobodnie przepływała przez wszystkie tętnice. Bezpośrednie konsekwencje są oczywiste – różnego rodzaju zaburzenia układu krążenia.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak w naturalny sposób pozbyć się słabego krążenia krwi.

Masaż

Możesz zrobić delikatny, ale intensywny masaż z użyciem dobrego kremu. Masaż powinnaś zacząć od stóp, a następnie należy przejść wyżej ku mięśniom. W ten sposób zwiększy się przepływ krwi, a problemy z krążeniem zostaną znacznie zmniejszone.

Jedz żywność, która obniża ciśnienie krwi

Jest wiele produktów spożywczych, które wpływają korzystnie na problemy z układem krążenia, a także poprawiają ciśnienie krwi. Wśród nich są:

 • Szpinak
 • Seler
 • Ziarna słonecznika
 • Banany
 • Soja
 • Ziemniaki
 • Czekolada
 • Awokado
 • Odtłuszczone mleko
 • Ryba
 • Owoce cytrusowe

Rzuć palenie

Od wielu lat jest udowodnione, że papierosy są jednym z głównych wrogów zdrowia człowieka. Są przyczyną poważnych chorób układu krążenia i mogą znacząco podwyższyć ciśnienie krwi.

palący się papieros

Stosuj hydroterapię

Hydroterapia to masaż, który wykonuje się naprzemiennie gorącymi i zimnymi strumieniami wody. W ten sposób krew jest natychmiast pobudzana do krążenia i zaczyna się normalny jej przepływ. Ta terapia może być wykonywana bez żadnych negatywnych skutków co drugi dzień.

Zjedz paprykę kajeńską

Czerwona papryka zawiera kapsaicynę, substancję która ma zdolność pobudzania i uaktywniania układu sercowo-naczyniowego. Przyczynia się to do obniżenia ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu.

Papryka kajeńska skutecznie zmniejsza również prawdopodobieństwo miażdżycy, która polega na utwardzeniu tętnic i powoduje wiele problemów w całym układzie krążenia.

papryka kajeńska na ciśnienie krwi

Podnieś nogi

Kiedy wrócisz do domu, powinnaś dać sobie kilka minut na relaks. Podczas odpoczynku po długim dniu pracy możesz odrobinę unieść nogi. W rezultacie pomożesz swojej krwi w drodze powrotnej do serca i uaktywnisz krążenie.

Zrób kąpiel dla stóp

Bardzo łatwym sposobem reaktywowania krążenia krwi jest zanurzenie stóp w wannie z gorącą wodą zmieszaną z jedną czwartą korzenia imbiru. Pokochasz to!

Kąpiel stóp z kwiatami

Zrób herbatę z miłorzębu japońskiego

Jest to wysoce rekomendowany środek naturalny na poprawę słabego krążenia krwi, ponieważ ma zdolność rozszerzania naczyń krwionośnych i sprawia, że ściany żył stają się znacznie bardziej elastyczne.

Wypij kieliszek czerwonego wina

Nawyk picia kieliszka czerwonego wina dziennie do głównego posiłku dnia pomoże poprawić krążenie, ale powinien być to tylko jeden kieliszek dziennie.

Kieliszki wina białego i czerwonego na ciśnienie krwi

Wypij kawę

Prawdopodobieństwo wystąpienia problemów ze słabym krążeniem jest mniejsze u osób, które piją jedną lub dwie kawy dziennie. Dzieje się tak z powodu zawartych w niej flawonoidów.

Nie nadużywaj soli, jeśli masz słabe krążenie

Ważne jest, aby jak najbardziej zmniejszyć spożycie słonej żywności, ponieważ taka żywność przyczynia się do podwyższenia ciśnienia krwi i zatrzymywania płynów.

sól

Ćwicz umiarkowanie i regularnie

Najlepszym i najprostszym ćwiczeniem, które możesz wykonywać codziennie w celu poprawy krążenia krwi i zapobiegania poważniejszym problemom, jest po prostu spacer. Spaceruj przez co najmniej pół godziny. Odpowiednie nawodnienie również jest istotne dla ogólnego stanu zdrowia.

WIĘCEJ DLA CIEBIE